Firma Buxton se nejspíš rozhodla nacpat (skoro) všechny vychytávky do jednoho Bluetooth reproduktoru, přičemž výsledkem snažení je model s označením Buxton BSS 9900. Můžete ho hodit přes rameno a cestovat, přijímat hovory, nabíjet další zařízení jako powerbanka, je voděodolný… ale jak hraje? Na to se podíváme v dnešním testu.

 

Prémiová konstrukce

Bezdrátový reproduktor Buxton BSS 9900 se prezentuje jako přenosný, voděodolný Bluetooth reprák, který je hlasitý až k sousedům a poradí si i s telefonními hovory a produkuje prémiové audio. Provedení je robustní a pevné. Nečekejte žádné kapesní tintítko. Na pohled evokuje pořádný kus hardwaru, a přestože je přenosný, na přenášení v jedné ruce to úplně není. Jednak vzhledem k velikosti ho jednou rukou moc dobře neuchopíte, jednak jeho váha je už po chvilce cítit. Pokud chcete vyrazit ven (k bazénu, na piknik, výlet, do parku…), reproduktor snadno připevníte pomocí popruhu. Ten je navíc součástí balení, což je určitě plus. Balení dále obsahuje kabel pro napájení a kabel s 3,5mm jack konektory pro drátové připojení k dalším periferiím a přehrávačům.

Reproduktor disponuje v bočních stranách stylovým LED osvětlením. Na spodní straně najdete praktické nožičky, takže Buxton BSS 9900 pevně stojí na svém místě a nedotýká se povrchu plochy. Kryt je vyveden v černé tkanine a v kombinaci s LED podsvícením to jako celek působí moc hezky. Svým vzezřením a použitelností to není reprák pro nějaké páprdy, ale pro moderní uživatele, kteří svůj volný čas tráví raději v pohybu. Ovšem i doma spolehlivě odvede svou službu.

Co by chtělo doladit?

Přesto mám k designové stránce jednu výhradu. Tlačítka na ovládacím panelu jsou černá stejně jako celý reproduktor. Po ránu, navečer nebo v ne dobře osvětlení místnosti jsem musel zpočátku hledat potřebné tlačítko. Je to sice drobný detail, ale barevně odlišené nebo podsvícené symboly by určitě zpříjemnily ovládání. Vedle panelu najdete ještě LED indikátor stavu baterie.

Co se konkrétních tlačítek týče, nabízí reproduktor Buxton BSS 9900 samozřejmě nastavení hlasitosti, příjem hovorů, Bluetooth pro spárování a TWS tlačítko, které slouží ke spárování dalšího reproduktoru a vytvoření ještě silnějšího audio systému. K dispozici je rovněž trojice režimů ekvalizéru, mezi nimiž jednoduše přepínáte dvojstiskem.

Všude tam, kde je potřeba zvuk a energie

Ačkoli reproduktor Buxton BSS 9900 nelze jen tak chňapnout a strčit do kapsy, je díky váze (lehce přes 2 kg) určen pro přenášení a k venkovnímu užití. Proto splňuje certifikaci IPX7, což dle dané třídy umožňuje ponořit zařízení do hloubky 1 metru po dobu 30 minut. To jsem sice nezkoušel (sorry), ale bez problémů odolá nějakému tomu dešti, stříkající vodě, můžete na něj šmatat s mokrýma rukama (to jsem zkoušel), byť na gumovém povrchu pak zůstanou zaschlé fleky, naprostá pohoda.

Další praktickou vychytávkou je funkce powerbanky. Akumulátor nabízí kapacitu 4400 mAh a podporuje až 8 hodin nepřetržitého provozu. Po nějakých 5 hodinách provozu mi nyní ukazuje 40 % kapacity baterie. Zvládne toho docela dost, a to včetně nabíjení vašich zařízení. To se při pobytu venku může hodit. Pokud si libujete v konferenčních hovorech nebo máte stále plné ruce práce, jistě oceníte funkci handsfree.

Zvuk – to je to, oč tu běží

I ten sebevychytanější reproduktor je jen velké těžítko, když neprodukuje kvalitní ozvučení. Reproduktor Buxton BSS 9900 byl tak trochu oříšek. Hned po zapnutí mě přivítal ten nejvíc huhňající robotický hlas na světě. Po spárování a přehrávání jsem stále nebyl spokojen a hlasy částečně zněly, jakoby mluvčí měli na hlavě kýbl. Přednastavené režimy pro koncert, živé vysílání nebo stereo měly na výslednou kvalitu jakýs takýs vliv. Nakonec jsem se však vydal do hlubin nastavení telefonu a sám si ručně navolil výšky, uroveň basů apod. A úplně nakonec jsem všechny ty parametry vypnul, zvolil režim audia Čirý a byl konečně spokojen. Neříkám, co je dobře a co špatně. Záleží na každém, co preferuje – žánrovou hudbu, audioknihu, živé vysílání, rádio.

Říkám to hlavně jako plus, že nastavení režimů se na zvuku projevuje a můžete si buď zvolit přednastavený režim ekvalizéru, nebo si třeba přes smartphone nastavit vlastní dle osobních preferencí. Na své si tak s přehledem přijdou jak fandové mluveného slova, tak hutných tucajících basů. Na závěr by se slušelo zmínit výkon. Buxton BSS 9900 je osazen 4 reproduktory o celkovém výkonu 80 W a 2 pasivními zářiči. Když to tedy „vymačkáte“ opravdu naplno, o masivní ozvučení na venkovní párty rozhodně není nouze. Pravděpodobně vylekáte i nějaké toho hraboše v okolí.

PŘEHLED RECENZE
Buxton BSS 9900
88 %
test-buxton-bss-9900-vodeodolny-reprak-ktery-se-hodi-vsudeReproduktor Buxton BSS 9900 si nepochybně zaslouží přívlastek prémiový, přestože na jeho podání zvuku jsem si musel zvyknout, respektive to trochu poladit. Podporuje bezdrátové připojení pomocí Bluetooth, takže je ideální ke smartphonu, tabletu nebo notebooku. Samozřejmostí je také připojení pomocí kabelu. Na cesty je ideální s popruhem, neboť rozměrově je trochu větší i těžší na přenášení v batohu nebo ruce. Disponuje velmi pěknou 4400mAh baterií, a pokud nemáte v plánů přehrávat zvuk celou noc, klidně vám poslouží i jako záložní powerbanka. Port USB slouží také k přehrávání obsahu z flashdisku. Funkce handsfree a voděodolná úprava jsou takové prvky, které bych už u moderních reproduktorů tohoto druhu předpokládal. Výkonu má víc než dost a ozvučí i velké párty na zahradě nebo u bazénu. Jediným nedostatkem tak může být kromě nevyladěného ekvalizéru (což je ale jen mé osobní vnímání) vizuálně neodlišená tlačítka a trochu větší rozměry. To však více než dobře vyvažují přítomné funkce a 80W výkon.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno