Tam, kde vedoucí pracovník Microsoftu dříve chválil  Apple Vision Pro na palubě 16hodinového letu, Mark Zuckerberg se nepřekvapivě postavil na stranu Meta Quest 3 a označil jej za lepší produkt. Také se podívá na směšně vysokou cenu AR headsetu svého konkurenta a říká, že Quest 3 dokáže provádět spoustu akcí a přitom je sedmkrát levnější.

V Instagram Reel CEO Meta experimentoval s novým Apple Vision Pro a věří, že ačkoli Quest 3 nevyzařuje lepší hodnotu, je celkově lepším produktem. Když Apple během WWDC 2023 oficiálně oznámil svůj první headset pro smíšenou realitu, trvalo Metě pouhé tři dny, než představila Quest 3, pravděpodobně proto, že měla pocit, že Apple Vision Pro přinese do tohoto prostoru intenzivní konkurenci.

Zuckerberg si také rýpl do věrných příznivců společnosti Apple a prohlásil, že “někteří fanoušci se rozčilují, kdykoli se někdo odváží zpochybnit, že Apple bude lídrem v nové kategorii“. Dále také uvedl, že Meta bude otevřeným modelem. O tom, která náhlavní souprava je lepším produktem, lze vést spoustu diskuzí, ale jeden fakt nikdo nemůže popřít: oba produkty jsou vyrobeny pro různé trhy a zákazníky.

Meta Quest 3 se svou cenou 499 dolarů cílí na většinu uživatelů, zatímco Apple Vision Pro se svou cenovkou 3 499 dolarů, která se vztahuje pouze na model s 256GB úložištěm, cílí na bohaté jednotlivce. Společnost Apple samozřejmě nehodlá s každou další iterací účtovat spotřebitelům drahé peníze, protože se objevily zprávy, že v roce 2025 by mohl být uveden levný model s některými oslabenými specifikacemi, jako je například displej a čipová sada.

Zuckerberg sice chválí některé aspekty Apple Vision Pro a zmiňuje, že displej s vysokým rozlišením a senzory pro sledování očí jsou “velmi pěkné”, ale uvádí, že je to na úkor ergonomie a pohodlí zařízení. Generální ředitel společnosti Meta ve videu Instagram Reel uvádí, že společnost zavede senzory pro sledování očí do budoucích produktů Quest.

Další oblastí, na kterou se Zuckerberg zaměřil, byl nedostatek aplikací Apple Vision Pro, které by využívaly výhody hardwaru. Pro srovnání, Meta Quest má větší knihovnu, ale Apple samozřejmě nebude počet aplikací pro VisionOS v App Store omezovat, protože se očekává, že do konce roku přibudou další.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno