Cesta Applu začala v domě rodičů Steva Jobse na Crist Drive v Los Altos v Kalifornii. Při současném pohledu na společnost za bilion dolarů je těžké si představit, že se někteří hladoví podnikatelé rozhodli podniknout ze skromných začátků a zaměřit svůj talent a dovednosti na vytvoření nejuznávanějších světových firem na světě.

Technologický gigant dnes oslavil 1. dubna 48 let a je těžké tvrdit, že Apple proměnil počítačový svět, který před sebou vidíme. Od přenosných počítačů až po smartphony a náhlavní soupravy se smíšenou realitou je cupertinský gigant mnohými považován za toho, kdo změnil tvář tohoto odvětví.

Tam, kde všichni ostatní připravovali nápady na apríl, se Steve Jobs a Steve Wozniak spojili ve snaze dodat spotřebitelům revoluční počítačové produkty. Jako raná společnost s nezralými zakladateli se Apple musel naučit různé aspekty toho, jak být úspěšnou entitou, a i když první spuštění Apple-1 bylo úspěšné, protože se prodalo 50 kusů, bylo nutné mnoho lekcí. být učen. Když Jobs nabízel Apple-1 Paulu Terrelovi, který v té době provozoval Byte Shop, chtěl prodávat základní desky a sady, které si montéři vyzvedli, aby je vyrobili do počítače.

Terrell však chtěl, aby se sestavená zařízení prodávala jako samostatné počítače a nakonec tento nápad přinutil Jobse změnit obchodní model společnosti, protože Apple se nyní zaměřil na prodej předem sestavených počítačů veřejnosti. Tyto změny byly samozřejmě jen začátkem toho, že Apple pomalu přebíral další kategorie. Nicméně, stejně jako jeho konkurenti, Apple utrpěl značné neúspěchy a byly chvíle, kdy by gigant v současné době Cupertino vyhlásil bankrot, protože krvácel obrovské množství hotovosti.

Když se však Jobs vrátil do čela, nasměroval Apple do klidnějších vod a v roce 2007 představil revoluční produkty, jako jsou iPod, MacBook a iPhone, které nyní generují největší tržby v jediné kategorii. Zisk Applu za první čtvrtletí roku 2024 odhalil, že společnost vygenerovala tržby 119,6 miliardy dolarů , což je mamutí suma ve srovnání s tím, co vydělávala před čtyřmi desetiletími. Jobs bohužel nemohl být svědkem současného bilionového postavení společnosti, protože v roce 2011 zemřel, ale zanechal neměnné dědictví, které v současnosti naplňuje jeho nástupce Tim Cook.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno