BenQ přední výrobce DLP projektorů, uvádí na trh nový model pro domácí kino W11000H, ten navazuje na předchůdce W11000 a nabízí vysoké rozlišení 4K s reálnou reprodukcí 8,3 miliony pixelů, prestižní certifikaci THX HD Display a inovaci v podobě vysokého dynamického rozsahu obrazu HDR.

„BenQ vylepšuje současnou vlajkovou loď mezi 4K projektory pro domácí kino o model W11000H s HDR technologií,“ konstatuje Conway Lee, prezident BenQ Corporation, a dodává: „Vychází ze stejné technologie, jakou používá 100 % světových sálů IMAX a poskytuje tak neuvěřitelných 8,3 milionu pixelů a THX HD Display certifikaci.”

Prémiová kvalita 4K HDR obrazu

Integrace HDR významně zvyšuje svítivost a kontrastní poměr pro zvýraznění přechodů a jemných detailů. Vylepšená funkce 3D projekce doplněná o automatickou optimalizaci HDR s mapováním přirozených tónů barev přináší realistický obraz a intenzivní filmový zážitek.

BenQ W11000H využívá pokročilého DLP 4K UHD DMD čipu s XPR technologií, díky kterému produkuje skutečné rozlišení 3840 x 2160 pixelů s celkovým počtem takřka 8,3 milionu obrazových bodů. Vysoce optimalizovaný optický systém využívá celkem 14 prvků, systém „true zoom“ a speciální čočky s nízkým rozptylem pro dosažení maximálně přesného zobrazení.

Obraz je dále podpořen vysokým nativním ANSI kontrastním poměrem, technologiemi Active Iris, Dynamic Black, Smart Eco a CinemaMaster.

Certifikace THX

Získání certifikace THX vyžaduje analýzu desetinásobného množství dat a sedminásobného úsilí a zdrojů pro zajištění precizních barev a nastavení hodnot gamma než je tomu u standardu Rec. 709. Nový model BenQ W11000H podstoupil více než 200 laboratorních testů pokrývajících stovky měřených dat pro dodržení striktních pravidel THX certifikace pro přesnost barev, hodnot gamma, teplotu barev, uniformitu obrazu a vysoký přirozený kontrast.

K dispozici je předkalibrovaný THX Mode poskytující autentickou reprodukci filmového obrazu takového, jaký zamýšleli sami tvůrci obsahu.

[irp]

Variabilita v prostoru a účinné chlazení

Design projektoru je vytvořen s důrazem na účinné chlazení, kterého je dosaženo nasáváním chladného vzduchu přes komoru v levé části, vedením přes vnitřní oblast a následným vývodem teplého vzduchu pravým předním panelem.

Projektor vyniká také flexibilní instalací, nabízí 1,5násobný zoom, horizontální i vertikální korekci obrazu a snadno dostupné porty.

Domácí filmový projektor BenQ W11000H je k dispozici na trhu za doporučenou koncovou cenu 149 990 Kč s DPH v České republice a 5839 euro s DPH na Slovensku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno