9. srpna představila společnost Samsung v New Yorku zbrusu novou a velmi očekávanou vlajkovou loď Samsung Galaxy Note 9 a den nato, tedy 10. srpna, se konalo oficiální představení také v Praze.

Akce se konala ve velmi příjemném prostředí coworkingového centra Opero, kam se pořadatelům podařilo dokonale přenést New Yorskou atmosféru. Úvodní prezentace se zaměřila na to, jaké novinky a inovace nové zařízení Galaxy Note 9 přináší a nutno hned z kraje  poznamenat, že jich není málo. Ovšem kromě nového zařízení Galaxy Note 9, byly na místě prezentovány také zcela nově představen hodinky Galaxy Watch a minulý týden představený Galaxy Tab S4.

Ale my se soustředíme na největší tahák akce, kterým pochopitelně byl Samsung Galaxy Note 9. Ten nově přichází na trh s razantně vylepšeným S-Pen a také s inteligentním fotoaparátem.

Samotný design se příliš nemění a zůstává věrný svému předchůdci. Tělo je osazeno Gorilla Glass 5, které by mělo být o něco silnější, než u předchozích modelů. Úhlopříčka displeje opět o něco málo narostla a to na 6,4 palce a zachovává technologii Super AMOLED s rozlišením Quad HD+ s 2 960 x 1440 px. s celkovou jemností displeje 516 px. na palec.

Elektronické pero nově přichází s bezdrátovou Bluetooth technologií, která umožňuje zařízení ovládat na vzdálenost až deseti metrů po dobu 30 minut. S-Pen je napájen pomocí integrovaného kondenzátoru, který se po vložení zpět do zařízení dobije na 100% za pouhých 40 vteřin a počet nabíjení je díky tomu neomezen. Navíc pero zůstává se zařízením spojené i v případě, že vypnete Bluetooth, pracuje totiž na vlastním tzv. low-energy pásmu. S-pen je nově stejně jako samotné zařízení vodotěsný a to až do hloubky 1,5 metru. Funkce elektronického pera jsou programovatelné a uživatelé si mohou naprogramovat například možnost dálkového ovládání spouště fotoaparátu, či kamery. To nově uživatelům umožňuje vytvářet mnohem jednodušeji akční snímky, video záběry, či zařízení používat k prezentacím.

Když už zmiňuji možnosti fotoaparátu, tak ten doznal opět dalšího vylepšení a to jak v podobě hardwarové, tak i v podobě nových softwarových možností. Note 9, stejně jako jeho předchůdce je osazen snímačem Super Speed Dual Pixel 12MP AF (f/1,5 a f/2,4), který dokáže inteligentně přepínat v závislosti na světelných podmínkách, tak aby vždy zaručil co nejlepší snímky. K tomu softwarová vybavenost nově dokáže detekovat, jaký předmět uživatel fotografuje a následně tomu přizpůsobit  barvy a další detaily tak, aby bylo dosaženo co nejlepších výsledků. Mezi další velmi významné funkce fotoaparátu patří funkce detekování zavřených očí, takže pokud vám na snímku někdo mrknul, telefon vám o tom dá okamžitě vědět a vy máte tak možnost okamžitě vytvořit nový bezchybný snímek. Note9 vás bude také informovat o tom, že máte upatlanou čočku fotoaparátu a že třeba ji otřít.

Co se pořizování video záznamů týče, tak Note 9 nově umí oproti svému předchůdci natáčet ve 4K s 60fps. Tuto funkci ostatně mělo i zařízení Galaxy S9 a S9+, co ovšem má Note 9 nově je možnost během natáčení využít dvojnásobný zoom, což je opravdu skvělé.

Všechny výše zmíněné funkce také doplňuje a podporuje baterie s opravdu jedinečnou kapacitou a to 4000mAh. Díky té dokázalo zařízení v prvním testu přehrávat nepřetržitě video od 04:00 do 20:00, kdy po vypnutí disponovala baterie ještě 33% své kapacity. Samozřejmě nevíme, jakou bude mít baterie výdrž při intenzivním hraní her jako Fortnite, či při sdílení internetu, to jsou ovšem věci, které se chystáme vyzkoušet až ve vlastním testu, když budeme mít zařízení k dispozici.

Vylepšení se dočkala také podpora režimu stolního PC DeX, která nově již nevyžaduje žádné externí zařízení a Note 9 jde tak napřímo propojit s monitorem pomocí kabelu s adaptérem z USB-C na HDMI. I tak ovšem bude zařízení nadále podporovat možnost využití externí stanice, kterou již uživatel vlastní.

Zařízení bude z kraje jak v České, tak i Slovenské republice dostupné ve dvou barevných provedeních a to černé a modré variantě se žlutým S-pen. Na konferenci ovšem proběhla informace o tom, že pokud bude zájem ze strany zákazníků, tak na trh také dorazí zbývající barevné varianty a to měděná a fialová.

Škoda jen, že na Evropský trh zařízení nedorazí s osazením procesorem Qualcomm Snapdragon 845, ale jen “Samsung Exynos”. Galaxy Note 9 také přichází na trh ve dvou variantách a to s kapacitou úložného prostoru 128 GB paměti spolu s 6 GB RAM, kde je startovní cena nastavena na 25.990,- CZK, nebo s kapacitou 512 GB společně s 8GB RAM, kde je cena nastavena na 32 490,- ovšem součástí jsou chytré hodinky Samsung S3 Frontier, které sami mají cenu 7.990,- CZK. Ovšem aktuálně poskytuje Samsung v předprodeji slevu při výkupu starého mobilu až 2.500- CZK, navíc pokud při nákupu odevzdáte Starší zařízení z řady NOTE získáte další bonus ve výši 5.000,- CZK, což už dohromady tvoří velmi zajímavou slevu.

https://youtu.be/EaPjqcnUo2A

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno