Minulý týden společnost Samsung představila svou novou vlajkovou loď Galaxy Note 9, který je tak dalším přírůstkem do této početné rodiny smartphonů.

Jedním z vylepšení, které společnost prezentovala je inteligentní fotoaparát a tak zcela jistě řadu uživatelů bude zajímat, jaké snímky bude novinka pořizovat. Bohužel Samsung neprovedl oproti Galaxy S9+ žádný hardwarový upgrade u duální kamery a společnost tak do Note 9 použila stejnou optiku. Dnes tu máme první snímky pořízené z tohoto zařízení, na které se můžete podívat níže v novince.

Zatímco řada hardwarových nadšenců může být do jisté míry zklamána tím, že výrobce osadil Note 9 stejnou kamerou, jako S9+, tak korejský výrobce učinil řadu změn softwarové oblasti fotoaparátu. Některé z novinek, kterými se Note 9 chlubí jsou však podobné tomu, co se nachází na zařízení společnosti Huawei, například funkce, které informují uživatele o životním prostředí, předmětech a stavu fotoaparátu při fotografování.

[irp]

Ruský bloger Eldar Murtazin provedl testy a srovnání fotografií z Note 9 a S9+ a jeho závěrem je, že fotografie z obou zařízení jsou na velmi podobné úrovni. Navzdory tomu však někteří čtenáři portálu Phonearena komentují, že jim obrázky na první pohled připadají přesycené a s vyšší barevnou teplotu, jiní je zase označují za naprosto fantastické. 

Musíme konstatovat, že Note 9 zachycuje některé opravdu jemné detaily a kupříkladu při zhoršených světelných podmínkách vykazují snímky jen jemný šum. Na druhou stranu u záběrů na větší vzdálenost je znatelná ztráta ostrosti a kvality snímků. Na to se dle prvních informací má zaměřit příští generace smartphonů řady Galaxy S10.

Co si o fotografiích z Note 9 myslíte vy? Dejte nám vědět pod článkem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno