Určitě se všichni shodneme, že u hraní her nerozhoduje pouze grafika, ale i čistě podaný zvuk a my jsme měli to štěstí, že jsme do redakce dostali na test nová herní sluchátka HyperX Cloud Stinger Wireless, která vás dokážou vtáhnout do centra dění.

HyperX Cloud Stinger mají představovat cenově dostupnější variantu HyperX Cloud Flight ovšem projeví se nižší cenovka i na kvalitě zpracování a reprodukovaném zvuku? To si řekneme níže.

Balení sluchátek vás nijak nepřekvapí a ukrývá vše potřebné pro okamžité použití. V Bílé krabici s červenými detaily naleznete bezdrátová sluchátka Cloud Stinger, bezdrátový USB přijímač a nabíjecí 1m dlouhý micro-USB kabel. Samozřejmě nesmí chybět ani rychlý návod.

 

Samotná sluchátka Cloud Stinger Wireless vychází se své drátové verze Cloud Stinger, takže co se designu týče, žádné překvapení se tu nekoná a vy aspoň přesně víte, co můžete očekávat. Sluchátka jsou vyvedena v černém matném povrchu s uzavřeným designem, otočné náušníky o 90 stupňů a integrovaný mikrofon. Pravý náušník má na sobě kolečko pro regulaci hlasitosti, přičemž na levém je tlačítko napájení, indikátor LED, port micro-USB a integrovaný mikrofon. Pokud hledáte 3,5mm konektor pro připojení jack, tak jej zde nenajdete.

Konstrukce sluchátek je velmi bytelná s ocelovou čelenkou, která zvyšuje tuhost headsetu. Náušníky i vrchní polštář jsou osazeny speciální paměťovou pěnou, díky níž vám sluchátka krásně přilehnou k hlavě a nabídnou maximální možnou míru komfortu.

Sluchátka jsou vybavena 50mm měniči, jejichž frekvenční rozsah je 20Hz-20000Hz. Kvalita zvuku je na opravdu velmi vysoké úrovni a zvuk je vynikající v celém rozsahu, což vám dává pohlcující zážitek při hraní her, sledování filmu i poslechu hudby. V případě připojení ke konzoli PS4 se musíte spokojit „jen“ s velmi kvalitním stereo výstupem, ale v případě připojení k PC máte možnost aktivovat virtuální prostorový zvuk, který sluchátka reprodukují přímo bravurně.

Kondenzátorový mikrofon s potlačením šumu je instalován na flexibilním rameni, které je nainstalováno na otočném kloubu, který zároveň funguje jako jeho vypínač. Mikrofon nijak nezkresluje váš hlas a v této cenové kategorii odvádí velmi dobrou práci. Výtkou je pouze fakt, že v případě, kdy máte zvuk na 100%, tak při konverzaci lidé uslyší i to, co právě posloucháte.

Společnost HyperX uvádí, že baterie sluchátek má na jedno nabitá výdrž až 17 hodin, přičemž tuto hodnotu můžeme při 50% hlasitosti naprosto potvrdit. V okamžiku, kdy budete mít sluchátka dlouhodobě na 100% výkon, výdrž baterie se o něco málo sníží. Velmi příjemným překvapením je bezdrátový dosah sluchátek, kdy společnost uvádí až 12 metrů. Osobně musím říci, že mě jejich dosah opravdu nadchl, protože sluchátka Cloud Stinger měli signál i na místech kde konkurenční produkty už neměli šanci.

Výrobce na krabici udává možnost použití s PC a konzolemi PlayStation 4, přičemž v manuálu je uvedena i dokovací stanice Nintendo Switch.

Komfort a kvalita reprodukovaného zvuku je nejen při dlouhodobém hraní her prioritou a s těmito sluchátky, které jsme podrobily našemu testu, neuděláte chybu. HyperX Cloud Stinger jsou skvělé pro dlouhodobé používání, především díky dlouhé výdrži baterie až 17 hodin a díky použití paměťové pěny, která zajistí maximální pohodlí a přilnavost k hlavě.

Celkově za cenu, kterou zde zaplatíte, si nemůžete opravdu stěžovat a za své peníze získáte robustní pohodlný skvěle znějící headset, který se snadno nastavuje a který disponuje skvělou výdrží a dosahem.

Za poskytnutí sluchátek děkujeme společnosti HyperX.

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno