Po menším odkladu konečně HyperX vydává dlouho očekávaná herní bezdrátová sluchátka s označením Cloud Flight S, která přináší možnost bezdrátového nabíjení a parádní výdrž baterie, která se jen tak nevidí.

S HyperX Cloud Flight S jsem se poprvé seznámil na Gamescomu 2019, kde mi je zástupci společnosti předvedli za zavřenými dveřmi. Už tenkrát mě tato sluchátka velmi oslovila a to nejen možností bezdrátového dobíjení, ale také proto, že konečně společnost přišla se sluchátky, která na PC a konzolích PlayStation 4 umožňují nastavit hlasitost chatu a hry právě prostřednictvím samotných sluchátek, což až do této chvíle umožňovaly pouze sluchátka od Sony.

Původně měla sluchátka na trh dorazit ještě před koncem roku 2019, ale z nějakého důvodu došlo k odkladu jejich vydání až na 24. února 2020.

Ačkoliv si nemohu vynachválit poslech ze sluchátek HyperX Cloud Orbit S, tak pro hraní mám osobně raději bezdrátová sluchátka, se kterými mohu pohodlně kdykoliv rychle odejít a přitom být neustále v kontaktu s lidmi v chatu. Cloud Flight S v tomto směru nabízí opravdu maximální pohodlí, protože jak je u HyperX zvykem, tak jejich bezdrátový dosah hravě překoná vzdálenosti 10 metrů a to i přes sádrokartonové zdi, o čem se mnohým výrobcům může jen zdát.  Navíc v kombinaci s baterií poskytující 30 hodinovou výdrž není o čem debatovat a tím výčet pozitiv jen začíná (nebojte se i našel jsem i nějakou tu mouchu).

Tato nejnovější sluchátka z rodiny HyperX opět disponují 50 mm měniči, které poskytují věrný 7.1 virtuální zvuk, který navíc můžete pomocí tlačítka na levém náušníku zapnout/vypnout. Tyto měniče jsou uloženy do velmi pohodlných náušníků s paměťovou pěnou, která se postará o maximální přilnutí k hlavě bez zbytečného tlaku, takže při dlouhodobém používání budete mít opravdu maximální pohodlí. Navíc koženka, kterou jsou náušníky opatřeny, je velmi příjemná a svou jemností připomíná dětskou prdelku. Standardem je také možnost obě mušle otočit až o +90 stupňů, takže sluchátka můžete velmi pohodlně nosit na krku. Celková, byť plastová konstrukce je velmi bytelná a působí dobře.

2 oddělené audio kanály pro ještě lepší a přesnější zvuk

Jak jsem již uvedl výše, tak sluchátka disponují virtuálním 7.1, kterému navíc pomáhá, že sluchátka mají dva separátní audio kanály (touto funkcí disponují například sluchátka společnosti Sennheiser), kdy primární kanál je určen pro poslech hry, hudby, nebo filmu a sekundární, který je určen pro chat. Proto, pokud budete sluchátka používat na PC, nezapomeňte si v Discordu, Teamspeaku a dalších nastavit pro komunikaci s přáteli chat kanál!!! Zvuk ze hry bude potom mnohem čistší a 7.1 přesnější a budete daleko lépe detekovat pohyb vašich nepřátel. 

Sluchátka nabízí možnost automatické optimalizace, kdy rozpoznají, zda byla spuštěna některá z následujících her: Apex Legends, Call of Duty: Modern Warfare, PUBG, Fortnite, CS:GO, Overwatch, Rainbow Six Siege a automaticky nastaví zvukový profil tak, aby zvuk ze hry podával co nejlepší výkon a vy získali při hraní ještě větší výhodu nad svými nepřáteli.

 

Dalším skvělým technickým řešením jsou 4 programovatelná dotyková tlačítka, která jsou umístěna na levém náušníku. Tyto lze libovolně naprogramovat pomocí softwaru NGenuity a můžete jim přiřadit například ztlumení zvuku, ztlumení mikrofonu, zvýšení/snížení hlasitosti mikrofonu, úprava mixu zvuku hry a chatu, přeskakování skladeb v upřednostňované službě streamování hudby a mnoho dalších funkcí.

Cloud Flight S mají jako většina moderních sluchátek odnímatelný mikrofon, který je nové vybaven červenou LED diodou, která indikuje ztlumení mikrofonu. Zvuk z mikrofonu je čistý a věrný, ale stále je určen především pro chat. Navíc v NGenuity můžete zapnout funkci monitorování okolí, takže stále budete mít lehký přehled o tom, co se děje kolem vás.

Konečně plnohodnotná bezdrátová sluchátka

HyperX vyslyšel přání mnohých hráčů a do Cloud Flight S zabudoval možnost bezdrátového nabíjení, díky tomu zcela odpadá nutnost připojování sluchátek ke kabelu. Bohužel však v balení bezdrátovou nabíječku nenajdete, ale můžete si ji dokoupit, nebo případně použít libovolnou stávající (osobně mi fungovala i čínská powerbanka s bezdrátovým nabíjením). Pokud však bezdrátovou nabíječku nemáte a nehodláte za ni utrácet, tak nezoufejte, sluchátka můžete stále nabíjet postaru pomocí přibaleného Micro USB.

Vlastní zvuk je velmi příjemný a čistý v celém rozsahu s větším důrazem na středy a výšky, zejména proto, že sluchátka jsou primárně určena pro hraní her, kde svou práci také skvěle odvádí, pro sledování filmů, či Hi-Res Audia bych ale spíše doporučil HyperX Cloud Orbit S, se kterými si audiofilové přijdou opravdu na své.

Trocha negativ

Aby nebyla řeč jen o kladech, musím zmínit zápory, sluchátka nejsou kompatibilní s konzolemi Xbox One. Bohužel nedisponují 3,5 mm připojením přes jack, který by tento nedostatek eliminoval, jsou tak tedy odkázány pouze na bezdrát, takže i s nimi nefanděte ani k mobilu. Na duhou stranu velmi dobře fungují i s dokovací stanicí pro Nintendo Switch. Mezi další mínusy patří omezené množství audioprofilů bez možnosti nastavení vlastní editace a osobního vlastního nastavení ekvalizéru v NGenuity. Snad tato možnost bude v někdy přidána, pokud ne, potom doufám, že HyperX bude aktualizovat seznam profilů, jak jen to půjde.

Suma sumárum

I přes svou plastovou konstrukci patří tato sluchátka do vyšší kategorie a to nejen cenou, která byla stanovena na 4.299,- CZK, ale především parádní výdrží přesahující 30 hodin, možností bezdrátového nabíjení, 2 oddělenými audio kanály, programovatelnými tlačítky, automatickou optimalizací a řadou dalších výše uvedených vlastností.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno