ASUS uvedl na český trh 13,3“ Zenbook (UX325) a 14“ Zenbook (UX425). Tato série notebooků je ještě tenčí a lehčí než předešlá generace.

ZenBook 13 váží pouhých 1,07 kg a oba modely jsou pouhých 13,9 mm tenké, avšak navzdory svému ultra tenkému designu nabízejí komplexní I/O výbavu. Kromě Thunderbolt™ 3 USB-C® disponují také plnohodnotnými HDMI a USB Type-A porty a čtečkou microSD karet. Jsou to nejtenčí 13,3“ a 14“ notebooky na světě, které nabízejí tak komplexní a všestrannou konektivitu.

Mezi nové funkce společné pro všechny modely patří ASUS USB-C® Easy Charge pro univerzální možnosti nabíjení na cestách; nový design klávesnice od okraje k okraji s praktickou další řadou funkčních kláves; volitelný ASUS NumberPad 2.0 pro snadné zadávání dat; a IR kamera pro rychlé přihlášení pomocí Windows Hello.

ZenBook 13/14: Nejtenčí 13,3″ a 14″ notebooky s plnou výbavou I/O portů

Nejnovější ZenBook nabízí dvě velikosti obrazovky. Pro věčného cestovatele je tu ultra lehký 1,07 kg ZenBook 13; a pro ty, kteří dávají přednost větší obrazovce, je tu elegantní ZenBook 14 (UX425). Oba modely jsou navrženy pro maximální mobilitu bez námahy, s kompaktním a elegantním celokovovým šasi o tloušťce pouhých 13,9 mm. ZenBook 13 a 14 jsou také neuvěřitelně energeticky úsporné s výdrží až 22 hodin na jedno nabití, což znamená, že nabíječku lze v mnoha případech nechat doma, aby se minimalizoval objem a hmotnost. ZenBook 13 a 14 jsou perfektní kombinací pro dnešní životní styl.

Stylový nový design ZenBooků 13 a 14 je vylepšen dvěma nadčasovými novými barevnými možnostmi. Pine Grey je lesklý odstín, který je uklidňující a příjemný na pohled. Odráží profesionální moudrost a nabízí speciální asymetrickou verzi ikonického zušlechtěného kovového povrchu ZenBook. Lilac Mist zprostředkuje jemný dotek skutečného luxusu. Tento nádherný matný odstín je dokonalým elegantním a moderním, okouzlujícím a sofistikovaným spojením s klasickým kovovým povrchem spřádaného kovu ZenBook.

ZenBook 13 a ZenBook 14 přináší nové možnosti toho, co je možné v ultra tenkém notebooku: jsou to ve své třídě nejtenčí notebooky na světě, které nabízejí nekompromisní I/O nabídku. Oba notebooky mají tloušťku pouhých 13,9 mm, přesto navzdory své velikosti stále disponují komplexní nabídkou portů HDMI a USB typu A, dva vysokorychlostní porty Thunderbolt 3 USB-C a čtečku microSD karet pro snadný mobilní přenos dat. Žádný další současný 13,3-palcový nebo 14-palcový notebook nenabízí všechny tyto I/O porty v tak tenkém provedení.

Dva porty Thunderbolt 3 USB-C se svými praktickými konektory obousměrného designu podporují rychlé nabíjení, až dva externí displeje 4K UHD pro rozšířený vizuální pracovní prostor a až 40 Gbps datové rychlosti pro ultra rychlý přenos souborů.

ZenBook 13 a ZenBook 14 mají ostré a jasné displeje NanoEdge s tenkými rámečky po celém obvodu, které vytvářejí 90% poměr obrazovky k tělu a poskytují tak dokonalejší zážitek ze sledování. Volitelný 1-wattový displej s nízkým příkonem poskytuje neuvěřitelných 450 nitů jasu a maximalizuje výdrž baterie až na 22 hodin.

ZenBook 13 a ZenBook 14 využívají výkon nejnovější 10. generace procesorů Intel Core až po Core i7. Tyto procesory poskytují rychlejší, plynulejší a pohotovější výkon než předchozí generace a jsou doplněné až 32 GB vysokorychlostní pamětí RAM, aby uživatelům pomohli s lehkostí překonat každodenní úkoly.

Notebooky mají také některé z nejrychlejších pevných úložišť, které jsou k dispozici, až 2 TB SSI PCIe® 3.0 x4 SSD, které zajišťují rychlé spouštěcí časy a okamžité načítání aplikace. S nejnovějším WiFi 6 (802.11ax) si uživatelé mohou užít bezdrátové rychlosti, které jsou až 3x rychlejší než WiFi 5, s 4x větší kapacitou sítě a až o 75% nižší latencí.

Ať už pracujete, vytváříte nebo si jen užíváte zábavy, nové ZenBook 13 a ZenBook 14 zvládají vše s lehkostí.

 

Nejlepší uživatelský zážitek

ZenBook 13, ZenBook 14, podporují novou funkci Easy Charge USB-C, která jim umožňuje pohodlné nabíjení ze široké řady standardních nabíječek USB-C. Díky této funkci USB-C nabíjení si uživatelé mohou užít velmi rychlé nabíjení pomocí jakékoli nabíječky certifikované pro napájení USB-C, jako je dodávaná nabíječka 65 W, nebo nabíjení pomalejším tempem pomocí leteckých nabíječek, přenosných nabíječek nebo power banky, pokud nemáte k dispozici elektrické zásuvky. USB-C Easy Charge odstraňuje frustraci z dlouhých cest nebo pokud cestuje v místech s omezeným napájením ze sítě.

Všechny modely mají také nový ergonomický design klávesnice přes celou šíři notebooku, který zvyšuje velikost klávesnice pro pohodlnější psaní. Vytváří také prostor pro další sadu užitečných funkčních kláves na pravé straně klávesnice. Pro maximální pohodlí při psaní, přesný ErgoLift závěs automaticky nakloní klávesnici na optimální úhel psaní při otevření víka. Tato akce také vytváří prostor pod notebookem pro další chlazení vzduchu.

V druhé půlce srpna můžete očekávat i variantu UM425 s procesorem Ryzen 4700G.

Pro snadné zadávání dat jsou všechny modely k dispozici s volitelným ASUS NumberPad 2.0 zvyšujícím produktivitu. Jedná se o touchpad s dvojitou funkcí s integrovanou numerickou LED podsvícenou klávesnicí: klepnutím na ikonu vpravo nahoře NumberPad se funkce zapíná nebo vypíná a klepnutím na ikonu vlevo nahoře umožňuje uživatelům volit mezi dvěma úrovněmi jasu. Přejetím prstem z levého horního tlačítka v libovolném směru aktivuje aplikaci Windows Calculator na displeji. I když je aktivován program NumberPad, lze díky inteligentnímu softwaru použít touchpad pro ovládání kurzoru.

Integrovaná infračervená (IR) kamera umístěná na horním rámečku umožňuje rychlé a snadné přihlášení pomocí rozeznání obličeje bez hesla pomocí Windows Hello. Funguje také za slabých světelných podmínek, takže přístup k ZenBook je snadnější a rychlejší než kdykoli předtím v jakémkoli prostředí.

Snadné nabíjení pomocí USB-C zajišťuje nabíjení 4,5 wattů při připojení k nabíječkám bez napájení, včetně přenosných nabíječek nebo nabíječek USB typu A až USB-C. Při použití nabíječky pomocí napájecího kabelu ze sítě se rychlost nabíjení bude shodovat s výkonem připojeného adaptéru, a to až do 65 wattů.

KLÍČOVÉ BODY

  • Nejtenčí 13,3″ a 14″ notebooky na světě s plnou výbavou I/O portů: Mimořádně přenosný design s velkokapacitními bateriemi, displejem NanoEdge a komplexní výbavou I/O portů
  • Nejlepší uživatelský zážitek: USB-C® Easy Charge pro pohodlí během cest, klávesnice od okraje k okraji s extra funkčními klávesami a ASUS NumberPad pro efektivní způsoby ovládání

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno