Ultra štíhlý herní notebook disponuje integrovanou sekundární 14,1-palcovou dotykovou obrazovkou přes celou šíři notebooku pro podporu multitaskingu, her, tvorby obsahu a mnoho dalšího.

KLÍČOVÉ BODY

  • ROG ScreenPad™ Plus otevírá nekonečné možnosti: 14,1″ sekundární displej podporuje multitasking s intuitivní dotykovou obrazovkou, aplikacemi a podporou stylusu
  • AAS Plus zesiluje proudění vzduchu: 28,5 mm průduch zvyšuje průtok vzduchu o 30% ve srovnání se standardním AAS, přičemž udržuje hluk pod 46 dB(A) a zvyšuje výkon
  • Výběr mezi vysokým rozlišením či vysoku rychlostí: PANTONE® Validated možnosti zobrazení zahrnují ultra rychlý 300 Hz/3 ms herní displej nebo 4K UHD displej se 100% Adobe RGB
  • Super vysoké rychlosti: Až do GeForce® RTX 2080 SUPER™ GPU poskytuje vysoké snímkové frekvence a urychluje úkoly, jako je 3D modelování a hluboké učení
  • Zvýšená produktivita: Poháněný až 10. generací procesorů Intel® Core™ i9, 32 GB RAM 3200 MHz, 2 SSD v RAID 0 a Thunderbolt™ 3
  • Revoluční chlazení: Ventilátory CPU a n-Blade používají exotickou směs tekutých kovů a provozní režimy se přizpůsobují každému úkolu a zvyšují tak celkový výkon.

ASUS Republic of Gamers (ROG) dnes zahájil prodej na českém trhu  průkopnického ROG Zephyrus Duo 15, který integruje dva displeje v ultra tenkém provedení, který přináší prémiovým herním notebookům novou dimenzi všestrannosti, aniž by obětoval cokoli z vysokého výkonu, který definuje ROG.

Přinášení nových možností hráčům, kteří se zabývají také tvorbou pomocí flexibilních designů, které zefektivňují jejich práci, je pro ROG vášní. Uspořádání více monitorů umožňuje hráčům, tvůrcům a výkonným uživatelům pracovat na svých stolních počítačích efektivněji. Uživatele notebooků lze běžně vidět, jak používají jako druhou obrazovku svůj telefon. Pro zachování maximální produktivity při dostupné přenosnosti zdvojnásobil Zephyrus Duo 15 počet svých displejů s elegantním designem Active Aerodynamic System (AAS) Plus, díky kterému je dotykový displej ROG ScreenPad™ Plus s úhlopříčkou přes celou šíři notebooku nedílnou součástí chladicího systému. Když systém AAS Plus naklápí notebook, druhý displej také stoupá pro pohodlné pozorovací úhly, zatímco odhaluje velký přívod vzduchu pro maximální proudění vzduchu. Sofistikovaný design chlazení poskytuje Zephyrus Duo 15 dostatečný tepelný prostor pro použití výkonných vlajkových procesorů v průkopnickém herním notebooku s více obrazovkami.

ROG ScreenPad Plus přináší nekonečné možnosti

Přidání dalšího displeje do ultra tenkého designu herního notebooku, kde záleží na každém milimetru, nebylo jednoduché zadání. Obrazovka musí být dostatečně velká, aby zobrazovala užitečné informace, a zároveň dostatečně blízko, aby byla snadno dostupná.

Po otevření notebooku se ROG ScreenPad Plus nakloní v úhlu 13° pro pohodlné prohlížení a interakci s dotykovou obrazovkou. Tento plynulý pohyb je pečlivě zprostředkován vlastním pantem, který rozkládá displeje a zabraňuje tak poškození. Aby se zabránilo dotyku obrazovek při otevření víka, závěs obsahuje zakřivené posuvné prvky, které zpožďují nasazení sekundárního displeje.

14,1-palcový panel v ROG Zephyrus Duo 15 je největším druhým displejem, který kdy byl uveden do sériově vyráběného herního notebooku. Panel IPS s širokými pozorovacími úhly se rozprostírá po celé šířce těla a jeho rozlišení 3840 x 1100 se může pochlubit vysokou hustotou pixelů, která poskytuje bohaté detaily, ostrý text a hladké linie při plynulé obnovovací frekvenci 60 Hz.

Více místa na obrazovce posouvá možnosti využití pro širokou škálu scénářů. Program ScreenPad Plus lze použít k přeměně primárního displeje na více pohlcující médium pro hraní her, streamování a vytváření obsahu. Uživatelé mohou získat širší přehled o své hře, filmu nebo jiných médiích, zatímco pomocí sekundární obrazovky sledují e-maily, sociální média a další.

ROG spolupracuje s vývojáři her, jako je Techland, na optimalizaci her AAA, jako je Dying Light 2, u které přesouvá týmové chaty na ScreenPad Plus pro snadné prohlížení a přidává ovládací prvky dotykové obrazovky pro snadné přepínání mezi položkami inventáře a úkolů. Spolupráce s Overwolf také umožňuje hráčům stahovat aplikace pro hry jako League of Legends, Fortnite a CS: GO a zobrazit statistiky v reálném čase, sestavovat doporučení a další – to vše pro zvýraznění výhod, které nabízí design s více obrazovkami.

Vášnivý tvůrci pracující s technologiemi mohou pomocí programu ScreenPad Plus udržovat přehled nástrojů, časových os a referenčních materiálů v dohledu s pracovním prostorem bez zbytečných oken na hlavní obrazovce. Dotykový displej podporuje také aktivní stylus ASUS Pen, díky kterému je vkládání poznámek a skicování snadné a uživatelsky přívětivé.

Doprovodné funkce optimalizované pro ScreenPad Plus také zrychlují každodenní práci i hry. Funkce Skupina úloh umožňuje uživatelům pořizovat snímky uspořádání aplikací na obou obrazovkách a poté je stejným způsobem otevřít kliknutím na příslušnou ikonu. ROG Armory Crate má vestavěné monitorování zdrojů, které umožňuje uživatelům sledovat základní statistiky, jako jsou frekvence CPU a GPU, ihned na první pohled. Streameři mohou snáze aktivovat spouštění svého vysílání pomocí rozhraní optimalizovaného pro sekundární obrazovku díky Xsplit Gamecaster.

AAS Plus zesiluje proudění vzduchu

Pro zajištění maximální účinnosti v takto kompaktním provedení zdvojnásobuje sekundární displej ROG ScreenPad Plus klíčovou součást celkového chladicího systému.

Moderní procesory dosahují svého plného potenciálu pouze za optimálních teplotních podmínek, což je u štíhlých systémů obzvláště náročné docílit. Originální ROG Zephyrus přinesl revoluci v provedení ultra tenkého chlazení notebooku s inovativním aktivním aerodynamickým systémem (AAS), který otevírá velký sací otvor při zvedání víka. Různé implementace této konstrukce zlepšují proudění vzduchu otevíráním otvorů 7 ~ 10 mm, které sahají přes spodní část notebooku, ale Zephyrus Duo poskytuje příležitost vzít věci jiným směrem.

U AAS Plus umožňuje naklonění sekundární dotykové obrazovky větší přívod vzduchu o 28,5 mm a umožňuje ventilátorům nasávat chladnější vzduch z prostoru nad notebookem namísto teplejšího vzduchu hromaděného pod ním. Tento masivní přívod vzduchu zvyšuje proudění vzduchu až o 30% v porovnání s předchozími implementacemi AAS, zlepšuje výkon a způsobuje menší zatížení vnitřního chladicího systému. Snížená potřeba odvodu tepla znamená, že hladiny hluku mohou být udržovány pod 46 dB(A) v režimu Turbo a 43 dB(A) v režimu Výkon.

 

Výběr mezi vysokým rozlišením či vysoku obnovavací frekvencí

Displeje určují, jakým způsobem jsou prožívány virtuální světy. Neexistuje žádná náhrada za dobrý displej a proto ROG úzce spolupracuje s výrobci panelu, aby bylo zajištěno, že každé zařízení může být nakonfigurováno tak, aby vyhovovalo všem potřebám. U Zephyrus Duo 15 si mohou uživatelé vybrat mezi ultrarychlým herním panelem 300 Hz/3 ms nebo displejem UHD s vysokým rozlišením 4K.

Nadšenci esportu mohou při 300 Hz získat skutečnou konkurenční výhodu. Extrémně vysoká obnovovací frekvence překračuje standard pro turnaje a zaručuje, že rychlé hry probíhají neuvěřitelně hladce. Doba odezvy 3 ms udržuje obraz ostrý a bez rozostření pro přesné sledování cíle.

Pro ty, kteří dávají přednost zážitkům s vysokým rozlišením, displej 4K UHD nabízí neuvěřitelné vizuální prvky s nejvyšším věrným detailem. Oba tyto displeje jsou kalibrovány již ve výrobě a disponují certifikací PANTONE® Validated, aby byla zaručena přesnost barev. Tento panel také pokrývá 100% barevného prostoru Adobe RGB. Široká škála a přesné barvy umožňují hráčům, kteří jsou také tvůrci, produkovat práci na profesionální úrovni.

Obě možnosti primárního displeje také využívají technologii NVIDIA® G-SYNC®, která umožňuje jedinečný poutavý zážitek. Výkon hry má tendenci měnit se s intenzitou scény, ale tradiční displeje obnovují obraz na displeji v konstantním tempu. Tento rozdíl může způsobit vizuální trhání, které narušují pohlcení hrou. G-SYNC synchronizuje obnovovací frekvenci displeje s obnovovací frekvencí grafické karty, aby se eliminovalo sekání, minimalizovalo trhání a snížilo vstupní zpoždění.

Exkluzívní přepínač GPU od ROG umožňuje uživatelům přepínat mezi režimy G-SYNC a Optimus v závislosti na tom, zda chtějí plynulejší hraní her nebo delší výdrž baterie, čímž se zvyšuje vrozená dualita tohoto notebooku.

Super vysoké rychlosti

Displej nejvyšší úrovně vyžaduje i GPU na nejvyšší úrovni, aby spolu drželi krok. S novou NVIDIA® GeForce® RTX 2080 SUPER™ se vše stává rychlým a plynulým. Díky pokročilému chlazení a posílení ROG může GPU v režimu Turbo dosáhnout špičkové frekvence až 1330 MHz.

Revoluční architektura Turing™ v řadě GeForce RTX umožňuje neuvěřitelný vizuální realismus. Živé osvětlení, stíny a odrazy se vykreslují rychlostí napříč vylepšenými jádry CUDA pro programovatelné stínování, RT jádra pro ray tracing v reálném čase a Tensorová jádra pro zpracování AI. Tato všestranná jádra mohou také urychlit pracovní zatížení, jako je zpracování obrazu, 3D modelování a hluboké učení.

Zvýšená produktivita

Až 8-jádrový procesor 10. generace Intel® Core™ i9 dosahuje rychlostí až 5,3 GHz na jedno jádro a dokáže pomocí technologie Hyper-Threading zapojit až 16 paralelních vláken ke zvládnutí i těch nejnáročnějších úkolů.

Díky až 48 GB kombinované zabudované paměti a paměti SO-DIMM je Zephyrus Duo 15 připraven pro multitaskingové mistrovství na více displejích. Jeho RAM DDR4-3200 překonává starý standard 2666 MHz, čímž zvyšuje rychlost systému a rychlost reakce.

Dva rychlé disky NVM Express® PCIe® x4 SSD běží v RAID 0, aby poskytovaly dostatek vysokorychlostního úložiště. Díky dvojici diskových polí vytváří celý systém mnohem citlivější dojem, s bleskovým načítáním a rychlým přístupem k datům. S kapacitou až 2 TB mohou hráči a tvůrci vzít celou svou knihovnu her a profesionální portfolio kamkoli se vydají.

Kromě hardwaru skrytého uvnitř notebooku je zde také USB Type-C™ (USB-C™) s Thunderbolt™ 3 pro univerzální konektivitu se širokou škálou výkonných doplňků. Hráči se mohou připojit k vysokorychlostnímu úložišti pro ultrarychlé úpravy a přenosy multimédií, zrychlit hraní her a vykreslování připojením k externí grafice, více sériově zapojeným monitorům typu pro rozšíření integrovaných displejů nebo se připojit k plně vybavené stolní dokovací stanici. To vše pomocí jediného kabelu. Se špičkovou kapacitou teoretického rozhraní až 40 Gbps, tedy 4x rychleji oproti standardu USB 3.1 Gen 2, dokáže Thunderbolt 3 napájet více zařízení náročných na výkon a využívat externí displeje až do rozlišení 8K.

Revoluční chlazení

Aby se dosáhlo ještě většího chladicího prostoru, je procesor Zephyrus Duo 15 namísto standardní tepelné pasty potažen kapalnou kovovou sloučeninou Thermal Grizzly. Použití exotického materiálu je delikátní práce obvykle prováděná ručně. To však není možné pro hromadnou výrobu, takže společnost ROG vyvinula vlastní zařízení pro automatizaci procesu s mechanickou přesností a také navrhla speciální vnitřní přepážku, která zabrání úniku kapaliny v průběhu času. Poté, co byl tento proces do detailu vyladěn s ROG Mothership, byl rozšířen a využit v celé řadě notebooků s procesory Intel Core 10. generace.

Zlepšení přenosu tepla mezi CPU a chladicím modulem poskytuje tepelnou rezervu, kterou lze použít ke snížení teplot, snížení hluku nebo zvýšení výkonu.

Chladicí modul strategicky využívá pět tepelných trubic, aby odčerpával maximum stupňů ze CPU, GPU a okolních napájecích obvodů. Každý ze čtyř chladičů je naplněn ultratenkými žebry, které maximalizují povrchovou plochu pro odvod tepla a zároveň snižují odolnost proti proudění vzduchu. Duální ventilátory s designem n-Blade cirkulují vzduch pomocí super tenkých lopatek vyrobených ze speciálního polymeru s tekutými krystaly, který je zároveň dostatečně silný, aby vydržel vysoké rychlosti odstřeďování. Tenčí konstrukce čepelí umožňuje vtěsnání 83 lopatek na jeden ventilátor, což zvyšuje proudění vzduchu až o 17% ve srovnání s tradičními konstrukcemi. Síťový kryt chrání ventilátory před čímkoli, co by mohlo proniknout do větracího otvoru AAS.

Požadavky na chlazení se mění v závislosti na obtížnosti úkolu, takže Zephyrus Duo 15 má několik režimů vyladěných pro různé potřeby. Tichý režim obětuje dotek rychlosti, aby udržel nízkou akustiku, což je ideální pro každodenní úkoly. Režim výkonu nabízí výkon potřebný pro vysoké herní frekvence snímků bez přílišného šumu. Režim Turbo nastavuje CPU na plný výkon a dosahuje vyšší rychlosti s hlasitějším profilem ventilátoru.

Uživatelé mohou přepínat mezi provozními režimy dle potřeby pomocí praktické klávesové zkratky nebo automaticky pomocí profilů scénáře. Profily scénářů, které jsou k dispozici prostřednictvím nástroje ROG Armory Crate, umožňují uživatelům propojit jednotlivé hry a programy se specifickými provozními režimy, světelnými efekty a dalšími nastaveními. Profily jsou spouštěny společně s aplikací v popředí a umožňují plynulé přepínání, které se přizpůsobí aktivní úloze.

Přesnost, praktičnost a odolnost jsou klíčové

Teplo z výkonných interních komponent může někdy způsobit, že klávesnice notebooku jsou nepohodlné, zejména během maratónských her a při dlouhodobém zatížení. Aby se ruce nedostaly od nejteplejších částí stroje a vytvořily více prostoru pro program ScreenPad Plus, posouvá se klávesnice na Zephyrus Duo blíže k uživateli. Konstrukce umožňuje zápěstí sedět na stole, stejně jako u stolní klávesnice, a je zde i odnímatelná opěrka rukou, která zvyšuje pohodlí uživatele.

Řada vylepšení klávesnice upgraduje oblast ovládání notebooku pod dotykovou obrazovkou. Jednotlivé skupiny funkčních kláves lze intuitivně snáze identifikovat. Vyhrazené klávesové zkratky dávají ovládání hlasitosti a ztlumení mikrofonu na dosah ruky. Technologie ROG Overstroke zdvihuje ovládací bod základních spínačů, aby zajistila lepší vnímavost. Zadání pomocí více kláves jsou nyní přesnější díky funkci n-key rollover, která přesně registruje každé stisknutí. Touchpad úhledně napravo od tlačítek rozsvítí digitální numerickou klávesnici stisknutím tlačítka.

RGB podsvícení jednotlivých kláves je vynikající pro zvýraznění kritických příkazů a zkrácení času. Lze jej použít ke zefektivnění pracovních postupů nebo ke koordinaci osvětlení RGB v ekosystému periferních zařízení Aura Sync.

Využijte přenosný výkon a zůstaňte aktivní kdekoli, kam se vydáte

Zephyrus Duo 15 ve své působivě štíhlé šasi ukrývá výkon i prvotřídní vlastnosti, a to přes svůj štíhlý profil, který je pouhých 20,9 mm a s váhou pouhých 2,4 kg. Elegantní hořčíko-hliníková šasi je odolná s čistými liniemi, celokovovou konstrukcí a eloxovaným povrchem, který propůjčuje profesionální nádech.

S vysokokapacitní 90 Wh baterií je pro Zephyrus Duo snadné zůstávat aktivní kdekoli, kam se vydáte. Notebook se může nabíjet také prostřednictvím napájení USB, takže uživatelé mohou využít pro lehčí práci i tento 65 W USB-C adaptér, který je mnohem menší než standardní napájecí jednotka potřebná pro plný výkon. Pokud je baterie téměř vybitá a není k dispozici žádná volná zásuvka, uživatelé si mohou koupit čas nabíjením z kompatibilního napájecího zdroje USB.

Vstupy a výstupy pro přenosný gaming

Komplexní konektivita umožňuje tomuto hernímu notebooku splňovat herní požadavky běžné pro skutečnou bitevní stanici. Port USB 3.2 Gen 2 s Thunderbolt 3 podporuje Power Delivery a DisplayPort 1.4 a lze jej použít k připojení stolního monitoru G-SYNC. K dispozici je také výstup HDMI 2.0b schopný dodávat 60 Hz signál pro 4K UHD monitory a televizory. Tři porty USB typu A umožňují připojení dalších periferií, včetně myši, herní podložky a sledování VR.

Bezdrátová síť je nezbytná pro každodenní produktivitu, takže Zephyrus Duo 15 má super rychlou WiFi 6 (802.11ax). Ve spojení s kompatibilním router zvyšuje WiFi 6 maximální šířku pásma rozhraní až do 2,4 Gbps a zvyšuje efektivitu rušných sítí. Snižuje se také latence, což znamená menší zpoždění citlivých činností, jako je online hraní, a rozšiřuje šířku pásma pro upstream, což poskytuje větší kapacitu pro živý přenos. Konektor Gigabit Ethernet vzadu nabízí nejnižší možnou latenci pro skutečné multiplayerové zápasy.

Dva zvukové konektory usnadňují připojení samostatného mikrofonu a náhlavní soupravy pro streamování nebo hlasový chat a prvotřídní ESS Sabre DAC zvyšuje zážitek pro hráče se špičkovými sluchátky. Hi-fi DAC snižuje šum a zkreslení a umožňuje čistší zvuk s širším dynamickým rozsahem. V kombinaci s virtuálním 7.1kanálovým prostorovým zvukem je prostorové ponoření do her a virtuální realita hlubší. Certifikace Hi-Res Audio zaručuje věrnost zvukům v plné kvalitě a dalším médiím a poskytuje bohatý a detailní zvuk.

Integrované reproduktory poskytují spolehlivý a poutavý zvuk s minimálním zkreslením. Technologie inteligentního zesilovače udržuje reproduktory v mezích teplot a výkyvů, takže lze zvýšit hlasitost bez poškození kuželů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno