Společnost Dell platí na trhu s hardware za špičku a výrobky této společnosti jsou zárukou kvality a to jak v domácím, tak i profesionálním využití. Dnes se podíváme na LCD monitor, který však spadá do segmentu herních a to i přes to, že nenese logo dceřiné společnosti Alienware, která se orientuje právě na gaming.

Pokud se právě chystáte opustit svět 60Hz monitorů a poohlížíte se po 24″ monitorech s Full HD rozlišením a 144Hz, může být právě pro vás Dell S2421HGF zajímavou volbou, zejména potom pokud máte omezený rozpočet.

Design

Herní monitor Dell 24 S2421HGF je stejně jednoduchý jako většina herních monitorů. Panel neobsahuje téměř žádný rámeček a v tomto ohledu koresponduje s modely dceřiné společnosti Alienware. Příjemný je také minimalistický stojánek, který ocení především majitelé užších stolů. Skvělý je také otvor pro vedení kabelů ve stojanu pomáhá udržovat čistý a nerušený design. Problémem může být poněkud omezená nastavitelnost základny, uživatel se bude muset spokojit jen s možností nastavení výšky a náklonu, natáčení do stran bohužel schází. Naštěstí monitor disponuje možností uchycením na VESA držák a to v rozměru 100×100 mm a to včetně připravených šroubů od výrobce.

Zadní část displeje pokrývá stylovým design, který pomáhá odvětrávat teplo vytváření provozem monitoru. To se odvádí skrz vzorovanou mřížku podél horní části.

Malé tlačítko napájení na spodní straně je těžké najít; v pravé zadní části monitoru se potom nachází ovládací  joystick, což usnadňuje navigaci v nabídkách. Pod joystickem jsou čtyři přizpůsobitelné klávesové zkratky pro přednastavené režimy a nastavení. Patří mezi ně herně orientované funkce, jako je počítadlo FPS, časovač a „Dark Stabilizer“, který je navržen tak, aby usnadňoval odhalení nepřátel ve stínech.

Porty jsou poněkud více utopeny a jsou tak o něco hůře přístupné, ale na druhou stranu jak často je člověk přepíná. Když už mluvíme o portech, k dispozici jsou dva porty HDMI, jeden DisplayPort a 3,5m Jack pro sluchátka. Nehledejte tu žádné průchozí USB, díky čemuž by se monitor dostával do jiné cenové kategorie.

Technologie

V dnešní době je 144 Hz do značné míry standardem pro panely s vysokou obnovovací frekvencí, a to je přesně místo na které společnost Dell zacílila. I přes svou přijatelnou cenu disponuje monitor podporou FreeSync a Nvidia G-Sync, které pomáhají zajistit, aby byla obrazovka a grafická karta vždy synchronizovány, což eliminuje trhání obrazovky. A i když monitor disponuje rozlišení pouze 1080p, tak je tento 24″ TN panel velmi ostrý. Doba odezvy je v režimu Extreme 1ms, což může způsobit, že pixely někdy překročí své cílové barvy. To ovlivňuje zejména tmavší oblasti na obrazovce. Pokud je však monitor nastaven na normal, tak nejste schopni zaregistrovat žádné ghost pixely.

Vzhledem k použité TN panelu je třeba počítat s tím, že si budete muset monitor barevně kalibrovat, nebo využít jiný z přednastavených režimů. Standardní předvolba je matná, takže černá vypadá šedě a barvy vypadají vybledle, volil jsem proto režimy MOBA / RTS, které odváděli velmi dobrý výkon. Při použití režimu FPS se můžete rozloučit téměř se všemi stíny, což ocení zejména hráči FPS. Zejména ve hře Warzone byli hráči v tmavých oblastech skvěle vidět.

Verdikt

Nový herní monitor Dell 24 S2421HGF je vynikajícím upgradem pro ty, kteří chtějí přejít na 144Hz monitor za přijatelnou cenu, přičemž Full HD rozlišení vám dává jistotu, že jej využijete i se slabšími sestavami nebo konzolemi současné generace.

Technické specifikace

  • 23,8 palcový displej typu TN
  • 1080p (1920 x 1080) FHD rozlišení
  • Obnovovací frekvence 144 Hz
  • 1ms pixelová odezva
  • Kontrastní poměr 1 000: 1
  • Špičkový jas 350 nitů
  • Matný antireflexní s tvrdostí 3H
  • 2x HDMI 1.4, 1x DisplayPort 1.2, konektor pro sluchátka
  • Možnost VESA uchycení 100×100 mm

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno