Herní sluchátka HyperX Cloud II jsou mezi hráči dlouhodobě uznávaná a stále vyhledávaná. Na konci loňského roku HyperX představil jejich bezdrátovou verzi, která se mi nyní dostala do rukou na test.

Pokud patříte mezi ty, kteří rádi sledují streamy  a eSport na Twitchi, nebo jinde, tak jste tato sluchátka v jejich předchozí, tedy drátové verzi, museli někdy zcela jistě zaznamenat. S nástupem bezdrátového trendu byla jen otázka času, kdy inženýři v HyperX přijdou s bezdrátovou revizí tohoto, nebojím se říci, legendárního headsetu. A konečně jsou tu!

Balení a design

Uvnitř papírové krabice najdete to nejdůležitější, tedy samotná sluchátka, odnímatelný mikrofon,  pop filtr, krátký USB-C kabel, bezdrátovým klíč a několik nezbytných papírů. Bohužel na rozdíl od kabelové verze chybí náhradní prodyšné velurové náušníky, ale chápu, že dnes je třeba zvuk více izolovat od okolního prostředí a tak je hráči vyhledávají čím dál tím méně.

HyperX zatím headset dodává v jejich charakteristické červené barvě, ale věřím, že v budoucnu by podobně jako u drátové verze mohla dorazit na trh i černá varianta.

Pokud patříte mezi vlastníky předchozí verze, potom vás jejich bezdrátová varianta nijak nepřekvapí, protože sluchátka vypadají na první pohled téměř stejně. Při bližším ohledání však narazíte na drobné rozdíly.

Kryty náušníků jsou na rozdíl od kabelové verze matné, což přispívá k tomu, že na nich neulpívají otisky prstů. Rámeček kolem náušníků má nyní trochu zakřivený tvar a plastové bity, které zakrývaly místo, kde se rám připevňuje k náušníkům, jsou pryč, takže vypadají trochu štíhleji. Stejně jako původní Cloud II se ani zde náušníky nedají otáčet, takže pokud si je plánujete nosit na krku, možná z toho nebudete mít nejlepší pocit. Jinak se Cloud II opět zaměřují na kvalitu zpracování a maximální možnou výdrž „čti blbu vzdornost“ konstrukce. Headset má opět extrémně flexibilní a odolný hliníkový rám spolu s velkým množstvím polstrování, doplněným opravdu pěkným prošíváním na čelence.

Takže spolehlivost a pohodlí je i v případě bezdrátové verze plně zachováno, což je pro mnohé velmi dobrá zpráva (často se u řady výrobků setkávám spíše s opakem). Jak jsem uvedl, tak sluchátka jsou skutečně jedním robustním kusem, takže se nemusíte obávat žádného nepříjemného vrzání. Hliníkový rám je skutečně pružný a bez problému padne i hráčům s větší hlavou, kteří ocení, že je sluchátka nebudou nikterak tlačit, čemuž přispívá také polstrování vyplněné paměťovou pěnou. Vzhledem k nízké váze (300 g nebo 309 g s připojeným mikrofonem) a příjemným materiálům je budete moci nosit na hlavě mnoho hodin, aniž byste si je vůbec uvědomovali. HyperX Cloud II Wireless navíc přichází s výdrží až 30 hodin a dosahem působivých 20 metrů.

Funkce a použití

Cloud II Wireless lze použít jako zařízení typu plug and play, takže si ve skutečnosti nemusíte stahovat žádný software, pokud nechcete. Na pravém sluchátku je kolečko hlasitosti a na levém sluchátku LED indikátor nabíjení a tlačítko pro ztlumení mikrofonu (ztlumení mikrofonu aktivuje červený LED kroužek na mikrofonu) a také tlačítko napájení. Stisknutím tohoto tlačítka napájení aktivujete/deaktivujete režim prostorového zvuku 7.1 a dlouhým stisknutím tlačítka ztlumení mikrofonu přepnete monitoring mikrofonu.

A teď to nejdůležitější Zvuk a Mikrofon

HyperX Cloud II ve své drátové verzi jsou známá především pro svou kvalitu zvuku, které nabízí, avšak s příchodem bezdrátové verze vždy vyvstává otázka, zda bude reprodukovaný zvuk v alespoň podobné kvalitě, jako v případě použití 3,5mm Jacku, protože to rozhodne, zda má smysl do těchto sluchátek investovat.

Prosím fanfáru…

I zde se o výstup starají 53 mm měniče, díky čemu jsou Cloud II Wireless opět skvěle znějící headset s podrobnými a působivými basy, čistým a přirozeným středním pásmem a výškami, které jsou kontrolovanější a jemnější než u původních Cloud II. Při hraní her je dobře slyšitelný každý detail a exploze. Sluchátka navíc velmi skvěle reprodukují i prostorový zvuk, kdy je použito malé množství EQ, které zesiluje basy i výšky. Umístění virtuálních kanálů je realistické a přesvědčivé. Skutečně vynikají ve hrách, kde je velmi důležitý poziční zvuk. Ale pamatujte, že ani sebelepší sluchátka nezachrání hru s mizerným zvukem, jako je například Warzone. Trochu mě mrzí, že HyperX nepřišel s odděleným zvukovým kanálem pro chat, což by přispělo k ještě lepšímu podání zvuku, zejména při multiplayerových seancích.

Co se mikrofonu týče, tak ten je vizuálně podobný mikrofonu použitému u modelů Cloud Flight. Má malý červený LED kroužek, který se rozsvítí, když je mikrofon ztlumen. Na rozdíl od modelů Flight je součástí balení malý pěnový pop filtr. Stejně jako ostatní mikrofony HyperX používá akustickou kapsli s potlačením šumu, což znamená, že váš hlas je upřednostněn před hlukem na pozadí. I tak je konstruován primárně pro chat během hraní a určitě bych se jej nesnažil používat jako zdroj hlasu pro streamování nebo konferenční hovory. K těmto účelům má HyperX v nabídce samostatný mikrofon Quadcast.

Malá ALE tu přeci jen jsou

Ta jsou výhradami především mého osobního vkusu a pohodlí, takže pro vás nemusí představovat žádný problém.

Žijeme v roce 2021 a tak bych i přes skvěle naladěná sluchátka, jako tato ocenil minimálně zapnutí možnosti automatické optimalizace v aplikaci NGenuity pro některé tituly jako je tomu u jiných headsetů této značky. Osobně u bezdrátových sluchátek oceňuji i možnost otočných náušníků o 90 stupňů, tato možnost tu bohužel také není, ale to nebyla ani u původních Cloud II, takže to chápu. Co mi ale v balení skutečně v balení schází je delší USB-C kabel pro nabíjení headsetu i během hraní. Taky bych byl rád, kdyby měl headset záložní možnost připojení pomocí 3,5mm jack konektoru pro využití s dalšími zařízeními jako je Nintendo Switch, Mobil, PS5 nebo Xbox.

Celkově

Headset HyperX Cloud II Wireless je skvělým příkladem toho, jak přenést zvukovou kvalitu předchozí drátové verze do mnohem pohodlnější a modernější bezdrátové podoby, kterou si okamžitě zamilujete.

4 KOMENTÁŘE

  1. Dobrý den sem už bezradna kde můžu pro syna sehnat náhradní mikrofon pro hyper x cloud 2 moc prosím děkuji

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno