Po vydání populárního a aktualizovaného QuadCast S přišla společnost HyperX s dalším mikrofonem s názvem SoloCast, který si klade za cíl přinést kvalitu v jednoduchém balení a navíc za dostupnou cenu.

Společnost HyperX patří u hráčů a tvůrců obsahu mezi velmi oblíbené značky a tak není divu, že se neustále snaží rozšiřovat své portfolio tak, aby dokázala přijít s kvalitní nabídkou téměř pro každého. A právě proto přišel na trh mikrofon SoloCast, který je vybaven jediným kondenzátorovým snímačem, kompaktním designem a oblastí pro rychle ztlumení.

Obsah balení

Jak už jsme u HyperX zvyklí, tak balení obsahuje vše potřebné k tomu, abyste mohli mikrofon okamžitě začít používat. Najdete tu mikrofon, kabel USB-C, příručku pro rychlý start (ano, to je ten papírek, co vždy hned zahodíte) a odnímatelný stojánek.

 

I když stojánek není vybaven tlumičem otřesů, jako je tomu u QuadCast S, tak je vybaven gumovým prstencem, který zajišťuje velmi dobrou podporu a možnost bezstarostně naklonit mikrofon v rozpětí 45 stupňů. Stojánek je navíc konstruován tak, že umožňuje snadné vyjmutí mikrofonu a to pouhým vytažením. Nevýhodou je však zmíněná absence tlumiče otřesů, protože pokud nepoužíváte větší podložku, tak stojánek spolehlivě přenáší všechny otřesy ze stolu a to i klapání klávesnice, ale k tomu se ještě dostanu.

Konstrukce

Konstrukce mikrofonu SoloCast je velmi bytelná a tak se na první pohled zdá, že bude schopen odolat i hrubšímu zacházení. Na spodní straně najdeme ⅜ a ⅝ závit pro případné připevnění na stojan / rameno. Díky jeho hmotnosti pouhých 261 gramů tak můžete s klidem použít levná neznačková ramena.

Navrchu mikrofonu najdete stejně jako QuadCast S dotykové tlačítko pro rychlé ztlumení, které při aktivaci rozsvítí červenou diodu, která je umístěna na přední straně nad logem HyperX. Na zadní straně mikrofonu najdete vstup pro USB-C. Tím výčet prvků, ale i funkcí končí.

Ano, všimli jste si správně, že jsem tu neuvedl žádné další funkce, je to proto, že SoloCast je jednoduchý mikrofon typu plug-n-play s jediným kondenzátorovým snímačem. Chybí i možnost změny hlasitosti, takže k tomu budete muset použít nastavení v příslušném softwaru jako je OBS.

Jaká je kvalita zvuku?

Kondenzátorový snímač Holocaust odvádí velmi dobrou práci a je znát, že je zaměřen na začínající střemeny a tvůrce obsahu. Mikrofon poskytuje frekvenční odezvu 20-20 kHz a zní skutečně přirozeně a jen málokdo jej bude schopen rozeznat od dražší konkurence. To vše bohužel kazí absence tlumiče otřesů, díky čemuž dochází k přenosu otřesů od stolu. Toto lze však eliminovat použitím pěnové podložky, například HyperX Fury, nebo použitím ramene. Navíc stále můžete zvuk doladit k dokonalosti buď pomocí filtrů v OBS, nebo v případě, že vlastníte grafickou kartu Nvidia pomocí RTX Voice nebo Nvidia Broadcast.

 

Celkově

HyperX SoloCast je skvělý a snadno použitelný mikrofon, který mohu s čistým svědomím doporučit všem začínajícím streamerům a tvůrcům obsahu. Takže pokud potřebujete dobře fungující mikrofon za dostupnou cenu pak je HyperX SoloCast ten pravý.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno