Google možná plánuje přidat do systému Android funkci koše – něco, co se obvykle používá v desktopových operačních systémech.

Jak se zdá, tak Android 12 by mohl dorazit později v tomto roce a mohl by přinést zcela novou funkci, jak uživatelé budou moci vyhodit a recyklovat soubory.

Vývojáři XDA procházejí kód Android 12, aby našli dosud neoznámené funkce, které by mohly být v nadcházející aktualizaci mobilního operačního systému. Nejnovější objev odhalil nastavení pro „Koš“ (nachází se v části Nastavení> Úložiště). Když klepnete na Koš, Android 12 zjevně zobrazí dialogové okno s informacemi o tom, kolik úložiště smazané soubory zabírají ve vašem systému a umožní vám je trvale odstranit.

Jinými slovy to funguje jako koš, který se nachází v desktopových operačních systémech, jako jsou Windows nebo MacOS.

Přečti si  fotoaparáty chytrých telefonů mají překonat DSLR již za pět let, tvrdí viceprezident společnosti Qualcomm

Android 11 sice již má rozhraní API koše, které aplikace mohou využít k skrytí souborů, nikoli k jejich úplnému odstranění. Jde o to, že tuto funkci používá jen málo aplikací, i když se zdá, že Google je připraven ji v aplikaci Soubory Google podporovat. V aktuální iteraci funkce neexistuje způsob, jak obnovit soubory v koši, a nastavení koše systému Android 12, které XDA našel, neukazuje ani na možnost obnovení v celém systému. Mohly by ji ale nabídnout jednotlivé aplikace pro správu souborů, například Google Files.

Není tedy jasné, zda Android 12 nebo aplikace Soubory Google nebo obě podporují trasování a zotavení. Ale s I / O plánovaným na květen doufáme, že se dozvíme více.

Přečti si  Sackboy: A Big Adventure potvrzeno pro PC, vychází 27. října s podporou 4K a 120 FPS

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno