Když na mě vykoukla krabička s nápisem Narzo, upřímně jsem v první chvíli netušil, s čím budu mít čest. Nicneříkající název Narzo 30A jsem nebyl s to přiřadit k žádné existující značce mobilních telefonů. Až posléze jsem zjistil, že tento nový přírůstek do rodiny smartphonů nejnižší třídy spadá pod Realme. Ano, model je navržen pro nenáročné uživatele, ale je na místě jej šmahem odsoudit?

Realme Narzo 30A představuje mobil, který za docela malý peníz nabídne slušnou porci výkonu. A právě cenovku by měl mít budoucí uživatel na mysli takřka neustále, aby telefonu odpustil veškeré nedostatky, či rovnou absenci některých funkcí.

Pohled zepředu, pohled zezadu

Zadní strana smartphonu Realme Narzo 30A je zhotovena z plastu. Nicméně je vidět snaha o určitou kvalitu zpracování. Na sevření působí zařízení bytelným dojmem, nikde nic nevrže, nepraská. Na plast je to zkrátka dobře odvedená práce. Ačkoli může být trošku těžší, osobně mi to nevadí a nejsem z těch, který by s telefonem zacházel v rukavičkách. Osobně mám plast radši než hladké, rovné sklo. Není to tak hezké na pohled, ale zase se mi nestane, že telefon spadne na zem i na lehce svažitém podkladu (typicky okraj pohovky nebo vnitřní parapet u okna).

Velký displej se samozřejmě podepisuje na celkových rozměrech a při ovládání jednou rukou už je to znát. Jakožto uživatel s menšími dlaněmi a prsty (a k tomu navíc levák) jsem měl problém dosáhnout na tlačítko „zpět“. Ne že by to nešlo vůbec, ale při takové prstové ekvilibristice jsem už cítil, jak nad Realme Narzo 30A, i vzhledem k jeho váze, ztrácím plnou kontrolu. Na chatování při procházce se psem tedy zapomeňte.

Výkon slušný… za ty peníze

Smartphone Realme Narzo 30A  je vybaven procesorem MediaTek Helio G85, který je doplněn 3GB RAM. Nabízí tak slušnou performanci pro provoz aplikací a her, byť ne z ranku těch nejnáročnějších. Telefon slušně odsýpá a po stránce odezvy se s ním pracuje dobře. Filmy, videa, streamovací platformy nejsou problém. Zkrátka pro potřeby dnešních mládežníků, méně náročných uživatelů, případně casual hráčů je to dostatečný komfort.

Co už potěší méně, je velikost úložiště. Interní paměť s kapacitou 32 GB se okamžitě smrskne o cca 10 GB, které jsou vyhrazeny pro systém. Zbývající paměť by tak mohla do budoucna představovat pro některé uživatele problém. Naštěstí lze paměť rozšířit skrze paměťovou kartu a díky trojitému slotu máte navíc možnost využít i druhou kartu SIM. Přestože se pohybujeme v nízké cenové relaci, leckoho nejspíš nepotěší absence NFC pro bezkontaktní platby.

Baterie nadchne, fotoaparáty nikoli

Jendou z hlavních předností zařízení je silná baterie, která disponuje kapacitou 6000 mAh. Ta vám vystačí na několik dní standardního užívání. K dispozici jsou nejrůznější úsporné režimy, které výdrž ještě prodlouží. Pokud tedy skončíte v divočině bez powerbanky, máte na nějaký čas vystaráno. Je pravda, že mobil Narzo sází všechno na dlouhou výdrž baterky. Nabízí nejenom základní úsporný režim, ale také superúsporný režim. Dále pak můžete zapnout supernoční čas, tedy něco, aby se baterie vybíjela ještě pomaleji během vašeho spánku.

Pokud patříte mezi fanoušky fotografování, připravte se na určité rozčarování. K dispozici máte fotoaparáty dva a pohled na zadní stranu poněkud klame.

Hlavní nabídne rozlišení 13 Mpx, sekundární 2 Mpx. Na první pohled se zdá, že fotoaparát má celou řadu funkcí. AI dokáže rozpoznat některé objekty, nabízí řadu režimů a funkcí, dokonce bokeh efekt, ale výsledky jsou dosti průměrné a vše se odvíjí spíše od intenzity okolního osvětlení než od zvoleného režimu. Za vše asi nejlépe mluví fotografie pořízené v nočním režimu. Špičkovou kvalitu snímků zkrátka nečekejte. 8Mpx přední kamera pro selfie snímky je na tom co do kvality podobně a žádné zvláštní juchání se nekoná.Ve výsledku jsem z fotoaparátu měl pocit, jako když by mi Grinch ukradl Vánoce. Spousta nastavení a možností vám dává naději, že vykouzlíte něco neuvěřitelného. Ovšem je to do značné míry pouze naděje falešná.

 

PŘEHLED RECENZE
Realme Narzo 30A
70 %
test-smartphone-realme-narzo-30a-cena-na-prvnim-miste<font size="3">Smartphone Realme Narzo 30A mnoho highlightů nenabízí. A vzhledem k ceně, za kterou se prodává, je to docela pochopitelné. Za povšimnutí tak stojí hlavně baterie s dlouhou výdrží a silnější procesor. Naopak nepotěší absence NFC technologie a habaďůra, kterou s námi Realme hraje s fotoaparáty. Potěšit může zejména mladé a nenáročné uživatele, kteří chtějí chytrý mobil pro běžné použití. Smartphone Realme Narzo 30A si jasně stanovil svůj cíl – totiž za málo peněz nabídnout obstojný výkon a především velkokapacitní baterii.<br/

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno