Nová mobilní platforma Snapdragon 888+ 5G posouvá mobilní hraní na zařízení Asus ROG Phone 5s na vyšší úroveň.

Společnost ASUS Republic of Gamers (ROG) představila herní smartphony ROG Phone 5s a ROG Phone 5s Pro, nejnovější a nejvýkonnější členy řady ROG Phone 5.

Novinky využívají nejnovější mobilní platformu Snapdragon 888+ 5G s pokročilými 5G funkcemi a Snapdragon Elite Gaming. Tento úžasný výpočetní výkon doplňuje až 18 GB rychlé paměti LPDDR5 RAM. Optimalizovaný systém chlazení GameCool 5 s chladičem AeroActive Cooler 5 a správce výkonu v aplikaci Armoury Crate zajišťují maximální výkon při jakémkoli herním scénáři.

Displej AMOLED s frekvencí 144 Hz / 1 ms použitý v řadě ROG Phone 5s se může pochlubit nativní vzorkovací frekvencí dotyku 360 Hz, což zaručuje mimořádně plynulý a bezproblémový herní zážitek. ROG Phone 5s Pro je navíc vybaven barevnou verzí inovativního zadního maticového displeje ROG Vision, který zobrazuje přizpůsobitelné animace v reakci na různé systémové události.

Průkopnický a dosud nepřekonaný ovládací systém AirTrigger 5 nyní podporuje dva zadní dotykové senzory na ROG Phone 5s Pro, takže hráči mobilních her mají k dispozici skutečně konzolové možnosti ovládání. Ultrazvukové boční senzory obou modelů podporují také duální gesta, jako je klepnutí a posunutí nebo klepnutí a přejetí.

Společnost ROG se spojila s některými z nejoblíbenějších herních titulů, aby majitelům telefonů ROG Phone 5 a 5s poskytla kolekci různých tematických balíčků, s jejichž pomocí mohou svůj telefon ROG Phone proměnit ve skutečně jedinečné herní zařízení.

Skutečný výkon se může lišit v závislosti na podmínkách.

Dostupnost tematických balíčků se může lišit podle regionu.

Pro ty, kteří si troufají

Nejnovější vlajková mobilní platforma Snapdragon 888+ 5G, která pohání řadu ROG Phone 5s, poskytuje zvýšený výkon, bezkonkurenční rychlost a multigigabitovou třídu WiFi 6E, která posouvá mobilní hraní na vyšší úroveň. Díky taktovací frekvenci, která nyní dosahuje neuvěřitelných 3 GHz,je výkon procesoru navržen tak, aby poskytoval bezkonkurenční mobilní výpočetní výkon. Všechny modely jsou také vybaveny až 18 GB rychlé paměti LPDDR5 RAM, která výrazně zvyšuje celkový herní výkon.

Aby bylo možné dosáhnout maximálního trvalého výkonu, má chladicí systém GameCool 5 v řadě ROG Phone 5s optimální strukturu, kde na každé straně procesoru je baterie, která je ta vlastně rozdělena na dvě části. Tím je zajištěno, že teplo generované procesorem se přenáší do všech okrajů a rohů šasi současně, čímž je dosaženo vyšší účinnosti chlazení. Přepracovaná 3D odpařovací komora a rozsáhlé grafitové pláty pomáhají rovnoměrně rozvádět teplo po celém zařízení, aby se eliminovalo hromadění tepla uprostřed. Chladič AeroActive Cooler 5 nasává a žene neuvěřitelné množství vzduchu na střed telefonu – tedy tam, kde je umístěn procesor – a zajišťuje tak úžasný pokles teploty procesoru až o 10 °C.

Správce výkonu v aplikaci Armoury Crate obsahuje náš slavný režim X s několika systémovými profily, který hráčům poskytuje ještě více nástrojů pro nastavení a ladění výkonu, takže mohou svůj telefon okamžitě přizpůsobit danému úkolu.

Špičkové displeje jsou charakteristickým rysem telefonů ROG Phone již od jejich vzniku a řada ROG Phone 5s na tuto tradici navazuje. Displej Samsung E4 AMOLED 144 Hz / 1 ms, který se nyní může pochlubit prvotřídní nativní vzorkovací frekvencí dotyku 360 Hz, poskytuje mimořádně plynulý herní zážitek s velmi nízkou latencí dotyku. Vyladěný ve spolupráci s přední společností Pixelworks, která se zabývá zpracováním obrazu, je špičkový obraz ještě lepší díky nejvyšší přesnosti barev na světě, vždy zapnuté technologii HDR, která optimalizuje obraz bez HDR, a obrazovce, která je chráněna vůbec nejodolnějším sklem Corning Gorilla Glass Victus.

ROG Phone 5s Pro je navíc vybaven barevnou verzí ROG Vision, jedinečným zadním maticovým displejem, který podtrhuje kreativního ducha ROG. ROG Vision dokáže zobrazit řadu stylových animací, které vám mohou ukázat, zda se ROG Phone 5s Pro nabíjí, zda máte příchozí hovor, jestli je zapnutý režim X a další. Hráči si dokonce mohou vytvořit vlastní animace, aby byl jejich telefon ještě unikátnější.

Vytvořeno pro hráče

Dokonalé ovládání je pro řadu ROG Phone 5s zásadní. Ovládací systém AirTrigger 5 poskytuje hráčům různé způsoby interakce s telefony ROG Phone 5s nebo 5s Pro a zajišťuje bezkonkurenční úroveň ovládání her. Chladič AeroActive Cooler 5 je navíc vybaven dvěma dalšími fyzickými tlačítky, která umožňují skutečný herní zážitek jako na konzoli.

ROG Phone 5s Pro využívá inovativní zadní dotykové senzory na zadním krytu, které zajišťují funkce spouště L2/R2 podobné ovladači pro herní konzole. Ty lze ovládat pomocí systému AirTrigger 5 a ve spojení s ultrazvukovými senzory, tlačítky AeroActive Cooler 5 a pohybovými ovladači poskytují plnou kontrolu a vylepšují celkový zážitek ze hry.

Zvukový systém GameFX na ROG Phone 5s Pro je vybaven symetrickými sedmimagnetovými duálními reproduktory pro skutečně vyvážené stereofonní zvukové efekty a 3,5mm konektorem pro sluchátka ve spojení s hi-fi převodníkem ESS DAC. Obojí bylo optimalizováno ve spolupráci se zvukovým specialistou Dirac, díky čemuž má řada ROG Phone 5s skutečně působivou kvalitu zvuku a širší zvukovou paletu. Kromě prvotřídního audia přináší technologie GameFX také křišťálově čisté zvukové efekty ve hrách a mohutné zvukové kulisy.

Dostupnost a funkce WiFi 6E závisí na regulačních omezeních a koexistenci s WiFi 5 GHz. Počet dostupných extra 160 MHz kanálů může být nižší než 7.

Přesná rychlost naměřená na frekvenci 2,995 GHz podle údajů výrobce

Výsledky testu poskytnuté laboratořemi společnosti ASUS v porovnání s teplotou povrchu telefonu ROG Phone 5s Pro bez chladiče AeroActive Cooler 5.

Vizuální vylepšení (dynamický převod z SDR na HDR) lze pro vybrané hry ručně povolit v nastavení profilů scénáře. Další informace o technologii Always-on HDR naleznete na adrese: https://www.pixelworks.com/en/mobile.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno