Společnost Dell Technologie přichází na trh s novým modelem stolního počítače řady XPS. Bude vybaven 12. generací procesorů Intel, lepším systémem chlazení a výkonnými grafickými kartami NVIDIA GeForce RTX řady 30 nebo AMD Radeon RX. Může se pochlubit také elegantním designem ve dvou barevných provedeních – Night Sky a Platinum Silver.

Dell XPS je jednou z nejvyhledávanějších značek v oboru osobních počítačů, která se vyznačuje dokonalým spojením elegantního designu a špičkové technologie – ale v zařízení XPS se vždy skrývá víc, než se na první pohled zdá. Nový model, který je téměř o 42 % větší než jeho předchůdce (27 l oproti 19 l), přináší rozsáhlou sadu výkonných technologií nové generace a robustnější architekturu chlazení.

Přečti si  Vlastní WiFi čip společnosti Apple zaznamenává dlouhodobé zpoždění, Broadcom bude potenciálně dodávat čipy WiFi 6E pro iPhone 15

Nejnovější XPS jsou vybaveny procesory Intel Core 12. generace (až i9), grafickými kartami NVIDIA GeForce RTX řady 30 (až 3090) nebo AMD Radeon RX (až 6900 XT) a pamětí DDR5 nové generace, která podporuje až o 50 % vyšší taktovací frekvencí než DDR4. Takový výkon snadno zvládne kreativní projekty i hraní her.

Výraznou změnou prošla i tepelná architektura zařízení, která díky zlepšení proudění vzduchu maximalizuje výkon a snižuje hlučnost. Nový XPS Desktop je až o 21 % chladnější v zátěži (při použití 125W chlazení), nebo až o 18 % chladnější v zátěži s kapalinovým chlazením (ve srovnání s novým 125W chlazením). A nové ventilátory s vysokými otáčkami (až 5 000 otáček za minutu) pracují efektivněji při nižších otáčkách, což přispívá k tiššímu chodu systému. Celkově je nový stolní počítač v zátěži o více než 50 % tišší oproti předchozím generacím.

Přečti si  Funkce Samsung One UI 5.1 unikly před uvedením Galaxy S23

Design je elegantně a promyšleně navržen tak, aby bez problémů zapadl do jakéhokoli prostředí, stejně jako zbytek rodiny XPS. Dodává se ve dvou stylových barevných variantách – světlé celohliníkové (Platinum Silver) a tmavé (Night Sky).

Dostupnost a ceny
Počítač Dell XPS Desktop bude k dispozici koncem letošního podzimu a dodáván s operačním systémem Windows 11.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno