S nástupem nové generace konzolí od společností Microsoft a Sony se mnoho hráčů dostává na rozcestí a musí se rozhodnout, zda jejich dosavadní monitor či televize ještě splňují jejich osobní požadavky a dokážou poskytovat kvalitní zážitky i po připojení k novému hardwaru.

Píše se rok 2021 a i přes divokou pandemickou situaci se trh s monitory plní stále novými a novými modely. Vybrat si tak ten správný není úplně snadný úkol a i s obecně pokročilejšími technologiemi je stále šance, že se člověk spálí. My se dnes podíváme na zoubek modelu MateView GT 27″, za jehož vývojem stojí společnost Huawei.

Tomuto krasavci dominuje prohnutý displej s rozlišením QHD 2560 x 1440 a úhlopříčkou 27″. Než se ovšem k samotnému zobrazovači dostaneme, tak se zaměříme na balení a jeho obsah. Značka Huawei se vší silou snaží zbavit laciné nálepky, kterou si tak nějak samo nalepilo díky levnějším mobilním telefonům a tato snaha lze krásně vidět již při vybalování monitoru.

Design bedýnky je velmi skromný, nerušený žádnými zbytečnými detaily a celistvost balení na mě působila tak, že mě ani na chvíli nenapadlo, že by se displeji v takovém mononoku mohlo něco nemilého přihodit. Ani po praktické stránce se zde nešetřilo a kolegové od konkurenčního Dellu by se zde mohli lecčemu přiučit. V balení pak najdeme samotný monitor, dvoudílný stojan, imbusový klíč k jeho kompletizaci, zdroj, zdrojový kabel USB-C, DP kabel a nějaký ty papíry a návody, které stejně nikdo nečte. Konstrukce je vskutku „user friendly“ a smontování stojanu a jeho nasazení do monitoru je otázkou několika vteřin.

Osobně mě design stojanu příliš neoslovil a jeho konstrukce plná pravých úhlů na mě nepůsobí ani příliš prakticky. Jeho použití je zapříčiněno tím, že je podobná konstrukce užívána u vyšších tříd modelů MateView GT, kde je na jeho přední straně umístěn fajnový reproduktor s osvětlením.

Oči ovšem budou standardně spočívat na samotném displeji, ten se tedy může chlubit již zmíněnými proporcemi 27″ s poměrem stran 16:9 a rozlišením QHD. Velmi důležitou a hráči vzývanou číslovkou je obnovovací frekvence, která je u námi testovaného modelu celých 165 Hz. Displej v sobě skrývá 8bitovou technologii, 16,7 milionu barev a nabízí kontrastní poměr 4000: 1. Co potěší zejména hráče je jisto jistě interní menu, do kterého se dostaneme pomocí pětisměrného joysticku ukrytého na spodní straně konstrukce. V nastavení si následně můžeme zvolit krom jiného i nastavení systémů Adaptive Sync či Dark Field Control, který automaticky přenastavuje jas ve chvíli, kdy se ve hře nacházíte v některé tmavé oblasti. Huawei tvrdí, že by vám tato funkce mohla dát i určitou výhodu proti ostatním hráčům.

Huawei MateView GT nemá v popisu práce být součástí domácích kin a jeho hlavní účel je práce a odříkání po připojení k PC či herní konzoli. I přesto mě ovšem zklamala zvuková stránka modelu, který i na svou nízkou cenu, potažmo třídu, nabízí spíše slabší audio. Je to ovšem faktor, který drtivá většina čtenářů nebere při výběru budoucího domácího vybavení v potaz. V době všemožných sluchátek a bezdrátových reproduktorů je tak slabina v podobě vestavěných reproduktorů naprosto zanedbatelná.

Co už ovšem zabolí poněkud více je celková konektivita. Na zadní straně testovaného modelu naleznete pouze jeden port pro připojení HDMi a jeden DP. Tuto osamocenou dvojci pak už doplňuje jen jedna zdířka USB-C. Ta ovšem neslouží pro přenos dat, nýbrž jako otvor pro zdrojový kabel.

Poměr stran a úhel prohnutí MateView GT z něj činí jako ideálního kandidáta, který doslova vyzívá k tomu, abyste si vedle něj postavili další dva stejné modely a vytvořili tak luxusní zahnutou sestavu. I jako jedinec ovšem dokáže posloužit jako obstojný parťák při dlouhých večerech. Že pak nebudete mít oči jak tenisáky je zásluha technologie Low Blue Light a Flicker Free.

2k displej s vysokou obnovovací frekvencí a prohnutou konstrukcí ale neláká jen designem a všemožnými funkcemi a technologiemi, ale také cenovkou, která se pohybuje okolo hranice 11 tisíc Kč. S takto nastavenou cenou se tak bez pochyb jedná o žhavého kandidáta a při výběru monitorů v této cenové relaci byste jej určitě neměli ignorovat.

PŘEHLED RECENZE
Huawei MateView GT 27"
80 %
Jiří Morávek
Rádoby arogantní pseudo-hráč, který miluje svého psa a první napití z minerálky. Najdete ho na Facebooku, Twitteru, Instagramu nebo jako iiiMoryTheory na Twitchi.
test-huawei-mateview-gt-27-monitor-az-za-roh2k displej s vysokou obnovovací frekvencí a prohnutou konstrukcí ale neláká jen designem a všemožnými funkcemi a technologiemi, ale také cenovkou, která se pohybuje okolo hranice 11 tisíc Kč. S takto nastavenou cenou se tak bez pochyb jedná o žhavého kandidáta a při výběru monitorů v této cenové relaci byste jej určitě neměli ignorovat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno