Využijte nové panely na maximum díky technologiím společnosti Sony, které zajistí ten nejúžasnější možný zážitek ze sledování.

Dnes představuje společnost Sony Europe B.V. novou řadu televizorů BRAVIA XR, která zahrnuje modely MASTER Series Z9K 8K a X95K 4K Mini LED, MASTER Series A95K, MASTER Series A90K a A80K 4K OLED a X90K 4K LED.

Jedinečná jednotka XR Backlight Master Drive, využívající výkon procesoru Cognitive Processor XR™, přesně ovládá podsvícení Mini LED nejnovější generace modelů řady Z9K a X95K a zajišťuje výjimečný jas. Vychutnejte si nebývalý dynamický rozsah s neuvěřitelně jasnými světlými částmi a hlubokými odstíny černé, stejně jako nádherně přirozené střední tóny téměř bez odlesků nebo světelných závojů kolem světlých míst. Kognitivní procesor XR™ je také srdcem nového OLED panelu modelu A95K s technologií XR Triluminos Max, která poskytuje nejširší paletu barev a reprodukuje přirozeně krásné odstíny a tóny. Díky milionům jednotlivých, samostatně svítících pixelů poskytuje A95K více barev než kdykoli předtím a přináší tak zcela nový zážitek ze sledování.

Tyto nové inovace nám pomáhají přinášet nejlepší a nejúchvatnější zážitky ze sledování, které věrně reprodukují skutečný záměr tvůrce. Při sledování filmů si diváci mohou vychutnat náš vylepšený systém Acoustic Surface Audio+™ u modelů OLED a Acoustic Multi-Audio™ u modelů LED, který přesně sladí polohu zvuku s děním na obrazovce a zajistí skutečně pohlcující audiovizuální zážitek. Tato řada nabídne také nové funkce, které individualizují a zdokonalují domácí zábavu. Ve spolupráci se společností Netflix jsme uvedli režim Netflix Adaptive Calibrated Mode[1], který automaticky upravuje zpracování obrazu v závislosti na okolních světelných podmínkách. Oblíbené pořady a filmy díky tomu vypadají přesně podle původního záměru jejich tvůrců, a to za jakýchkoli podmínek. Nový režim Sony BRAVIA CORE Calibrated Mode navíc automaticky upraví kvalitu obrazu na obrazovce tak, aby lépe odpovídala původní vizi tvůrce videa[2]. Všechny televizory BRAVIA XR modelové řady 2022 nesou označení ‚Perfect for PlayStation®5‘[3], které signalizuje, že disponují také dvěma exkluzivními funkcemi pro PS5® – Auto HDR Tone Mapping[4] a Auto Genre Picture Mode[5].

Společnost Sony letos také představuje nově vyvinutou originální kameru BRAVIA CAM[6], které rozpozná, kde uživatelé sedí, a podle toho optimalizuje obraz i zvuk. Umožňuje ovládání gesty, videochat a nabídne mnoho dalších nových zábavných zážitků, které čekají na to, až je objevíte.

S rostoucí poptávkou po ještě větších televizních obrazovkách se pojí také riziko větší spotřeby energie. Společnost Sony se však zavázala, že bude usilovat o udržitelnost, a to od fáze vývoje až po zážitek ze sledování. Cílem globálního ekologického plánu společnosti Sony nazvaného „Road to Zero“ je dosáhnout udržitelné společnosti tím, že do roku 2050 dosáhne nulové ekologické stopy v celém životním cyklu svých výrobků a obchodních aktivit. S ohledem na tyto cíle využívají naše televizory pro rok 2022 vysoký obsah recyklovaných plastů s technologií SORPLAS™ vyvinutou společností Sony. Použitím materiálu SORPLAS[7] jsme zvýšili využití recyklovaného materiálu, aniž bychom slevili z kvality designu či odolnosti, a snížili jsme celkovou spotřebu primárního plastu až o 60 %[8]. Toto množství odpovídá přibližně 140 000 000 kompaktních disků. Navíc dokáže systém BRAVIA CAM společnosti Sony rozpoznat, že diváci již televizor nesledují, a ztlumí displej, aby šetřil energii.

Nejdůležitější novinky v řadě BRAVIA XR pro rok 2022:

 Cognitive Processor XR™: Posuňte zobrazení a zvuk na vyšší úroveň díky technologii Cognitive Processor XR™. Náš revoluční procesor v televizorech Sony BRAVIA XR™ reprodukuje obsah tak, jak ho vidí a slyší lidé, a poskytuje tak neuvěřitelně realistický zážitek. Obraz je křížově analyzován a vyčištěn, zejména v oblasti ohniska, aby měl skutečnou hloubku, mimořádný kontrast a nádherně živé barvy.

 • XR Backlight Master Drive: Podsvícení XR Master Drive, poháněné procesorem Cognitive Processor XR™, využívá algoritmus lokálního stmívání vyvinutý společností Sony k naprosto přesnému a nezávislému ovládání tisíců malých, diod Mini LED s vysokou hustotou, které zajišťují mimořádný jas, působivý dynamický rozsah, hluboké odstíny černé a nádherně přirozené střední tóny.
 • Acoustic Surface Audio+™/Acoustic Multi-Audio™: Tyto výkonné funkce zajišťují, aby zvuk přesně odpovídal dění na obrazovce, a poskytují tak skutečně pohlcující audiovizuální zážitek.
 • 360 Spatial Sound Personalizer: V kombinaci s televizory BRAVIA XR TVs[9] nabízí tato technologie dokonale optimalizovaný prostorový zvuk pro nákrční reproduktory, jako je SRS-NS7 od společnosti Sony, a vybraná sluchátka Sony – to vše s minimální nutností konfigurace. Specializované aplikace dokonce přizpůsobují filmové zvukové pole analýzou individuálního tvaru uší uživatelů.
 • Dokonalejší zážitek díky audio produktům Sony: Nové televizory BRAVIA XR od společnosti Sony se skvěle hodí k řadě zvukových produktů Sony, jako je systém domácího kina HT-A9 nebo sound bary HT-A7000 360 Spatial Sound Mapping, nová hranice technologie prostorového zvuku, je nejnovějším doplňkem modelů HT-A7000 a HTA5000[10]. Kalibrací zvuku podle zvolené místnosti pro sledování vytváří tato technologie několik optimálně rozmístěných virtuálních reproduktorů pro širší a pohlcující filmové zvukové pole. Pomocí funkce Acoustic Center Sync[11] převezme televizor BRAVIA XR roli středového kanálu spolu se systémem domácího kina nebo sound barem jako součást sestavy 360 Spatial Sound Mapping[12]. To umožňuje, aby zvuk dokonale odpovídal dění na obrazovce.
 • BRAVIA CAM[13]: Tato nová průkopnická technologie zajistí díky optimalizaci kvality obrazu a zvuku, aby uživatelé měli vždy to nejlepší místo v domě. BRAVIA CAM nabízí také ovládání gesty, videochat a mnoho dalších nových zábavných zážitků.
 • Ambient Optimization Pro: Uživatelé mohou připojit svůj televizor BRAVIA XR s kamerou BRAVIA CAM a užívat si televizi jako nikdy předtím. BRAVIA CAM rozpozná, kde se uživatelé v místnosti nacházejí a jak daleko jsou od televizoru, a poté upraví nastavení zvuku a obrazu tak, aby bylo vše ideální.
 • Google TV: Nabízí více než 700 000 filmů, pořadů, živých televizních vysílání a dalších položek z aplikací a předplatného a plynule je organizuje. Zajímavý program najděte snadno pomocí personalizovaných doporučení a přidejte si pořady a filmy do jednoho seznamu sledování, abyste měli přehled o tom, co chcete sledovat. Uživatelé mohou do svého seznamu sledovaných pořadů přidávat i z telefonu nebo notebooku pomocí vyhledávání Google[14].
 • Prémiový dálkový ovladač: Náš nový prémiový hliníkový dálkový ovladač se snadno používá a je přehledný, má zjednodušená tlačítka a podsvícení, takže uživatelé vše dobře vidí i ve tmě. Už nikdy neztratíte dálkový ovladač za polštáři pohovky; díky funkci Finder stačí, aby uživatelé řekli televizi, aby našla dálkové ovládání a ovladač zazvoní.

 • BRAVIA CORE: Aplikace BRAVIA CORE je předinstalovaná filmová služba, která nabízí až 10 filmů, jež lze shlédnout, a až 24 měsíců neomezeného streamování při zakoupení televizoru BRAVIA XR. Díky technologiím BRAVIA XR, Pure Stream™[15] a IMAX® Enhanced má obsah úžasný obraz a špičkovou kvalitou zvuku. Díky režimu BRAVIA CORE Calibrated Mode se filmy automaticky přizpůsobí optimálnímu nastavení obrazu a vytvoří tak skutečně výjimečný zážitek z domácího sledování filmů. Postupem času bude aplikace obohacena o nové funkce. BRAVIA CORE bude v roce 2022 k dispozici ve více než 75 zemích.
 • Netflix Adaptive Calibrated Mode: Nový režim zobrazení, který využívá snímač okolního světla Sony BRAVIA XR a zajišťuje zachování tvůrčího záměru za všech světelných podmínek. Úzká spolupráce společnosti Sony se společností Netflix znamená, že si diváci mohou vychutnat obsah Netflixu s přesnými barvami, přesným kontrastem a věrným pohybem, ať už si obsah užívají v tmavém nebo dobře osvětleném prostředí.[16]
 • Perfect for PlayStation®5: Spojte televizor BRAVIA XR s konzolí PlayStation®5 a vychutnejte si fantastické herní zážitky. Pouze televizory BRAVIA XR automaticky upravují a optimalizují obraz tak, aby byl optimálně nastaven pro použití s konzolí PlayStation®5, ať už ji používáte k hraní her nebo sledování filmů. Díky pohlcujícímu obrazu a zvuku budou mít uživatelé pocit, že jsou přímo uprostřed děje. A díky rozlišení 4K se 120 snímky za sekundu, které je specifikováno rozhraním HDMI 2.1, poskytují naše televizory plynulý a čistý pohyb pro hraní s rychlou odezvou.[17]
 • Závazek udržitelnosti: Společnost Sony usiluje o udržitelnost od procesu vývoje až po divácký zážitek. Letos využívají vybrané modely materiál SORPLAS™ vyvinutý společností Sony. Jedná se o materiál vyrobený z 99 % recyklovaného plastu, který snížil množství použitého nového plastu až o 60 %. Velikost obalů televizorů se také zmenšila přibližně o 15 % a obaly se také vyznačují výrazným snížením množství inkoustu (přibližně 90 %) a plastů (přibližně 35 %).[18] Navíc dokáže systém BRAVIA CAM rozpoznat, když diváci odejdou od televize, a ztlumí displej, aby šetřil energii. Podrobnější informace jsou k dispozici na: https://www.sony.cz/electronics/eco-tv?press-release.

 Nové modely televizorů Sony a jejich klíčové vlastnosti

 Vlastnosti modelů 8K Mini LED televizorů Z9K s úhlopříčkami 85” a 75” série MASTER:

 • Cognitive Processor XR chápe, jak lidé vidí a slyší, a poskytuje revoluční zážitek, který diváky zcela vtáhne do jejich oblíbeného obsahu.
 • Technologie XR Backlight Master Drive přesně ovládá naše nejnovější zadní podsvícení Mini LED, které přináší výjimečný kontrast s vysokým jasem a hlubokými odstíny černé.
 • Díky kombinaci technologií XR Triluminos™ Pro a XR Contrast Booster 20 dokážou televizory reprodukovat miliardy barev s výjimečným kontrastem černé.
 • X-Anti Reflection minimalizuje odlesky pro nerušený zážitek ze sledování.
 • X-Wide Angle™ poskytuje živé a realistické barvy z jakéhokoli úhlu při zachování více barev a jasu
 • Režim BRAVIA CORE Calibrated Mode
 • Akustická technologie Acoustic Multi-Audio™ využívá čtyři výškové reproduktory integrované v rámu televizoru rozmístěné v horní části televizoru a po jeho stranách, které posilují zdroje směrového zvuku a zajišťují, aby byl obraz a zvuk v dokonalé harmonii pro dokonalý zážitek jako v kině.
 • Acoustic Center Sync optimalizuje zvukový výstup z televizoru a soundbaru pro dokonalejší zážitek z poslechu.
 • BRAVIA CAM[19] a Ambient Optimization Pro[20].
 • Rychlý přístup k celé řadě obsahu a služeb pomocí Google TV.
 • Bezdotykové hlasové ovládání.
 • Prémiové dálkové ovládání.
 • Nositelem minimalistického kompaktního designu s hladkými okraji je jednolitá tabule z tvrzeného skla, která zajistí, že se mohou diváci dokonale soustředit na obraz stejně jako v kině, aniž by je cokoli rušilo.
 • Třípolohový stojan nabízí tři možnosti instalace, včetně polohy s menším půdorysem šetřícím místo, polohy eliminující rušivý dojem a polohy pro soundbar, která zvedne televizor a integruje systém soundbaru.

Podrobnější informace o modelu Z9K jsou k dispozici na: https://www.sony.cz/electronics/televizory/z9k-series

Vlastnosti OLED televizorů MASTER Series A95K s úhlopříčkami 65” a 55”:

 • Cognitive Processor XR chápe, jak lidé vidí a slyší, a poskytuje revoluční zážitek, který diváky zcela vtáhne do jejich oblíbeného obsahu.
 • XR OLED Contrast Pro přizpůsobuje jas tak, aby byl v jasných částech scény světlejší a přináší intenzivnější černou v tmavých oblastech scény. XR Triluminos Max nabízí širší paletu barev a dokáže reprodukovat přirozené odstíny každičkého detailu.
 • Nový OLED (QD-OLED) panel zintenzivňuje jas barev až o 200 % ve srovnání s konvenčními televizory.
 • Technologie Acoustic Surface Audio+™ využívá speciální měniče k tomu, aby proměnila obrazovku v mnohakanálový reproduktor, který zajistí, aby byl zvuk v dokonalé harmonii s děním na obrazovce. Televizor je vybaven dvěma velkými měniči a dvěma subwoofery.
 • Acoustic Center Sync optimalizuje zvukový výstup z televizoru a soundbaru pro dokonalejší zážitek z poslechu.
 • Režim BRAVIA CORE Calibrated Mode
 • BRAVIA CAM[21] a Ambient Optimization Pro[22]
 • Rychlý přístup k celé řadě obsahu a služeb pomocí Google TV
 • Bezdotykové hlasové ovládání
 • Prémiové dálkové ovládání
 • Dvojí možnost instalace umožňuje volit ze dvou způsobů sledování – „přední umístění“ umožňuje umístit obrazovku do popředí pro co nejvíce pohlcující zážitek ze sledování, zatímco „zadní umístění“ umožňuje uživateli umístit televizor co nejblíže zdi, takže televizor dokonale splyne s místností.

Podrobné informace o modelu A95K naleznete na: https://www.sony.cz/electronics/televizory/a95k-series

Vlastnosti 4K Mini LED televizorů X95K s úhlopříčkami 85”, 75” a 65”:

 • Cognitive Processor XR chápe, jak lidé vidí a slyší, a poskytuje revoluční zážitek, který diváky zcela vtáhne do jejich oblíbeného obsahu.
 • Technologie XR Backlight Master Drive přesně ovládá naše nejnovější zadní podsvícení Mini LED, které přináší výjimečný kontrast s vysokým jasem a hlubokými odstíny černé.
 • Díky kombinaci technologií XR Triluminos™ Pro a XR Contrast Booster 15 dokážou televizory reprodukovat miliardy barev s výjimečným kontrastem černé.
 • X-Anti Reflection minimalizuje odlesky pro nerušený zážitek ze sledování.
 • X-Wide Angle™ poskytuje živé a realistické barvy z jakéhokoli úhlu při zachování více barev a jasu
 • Režim BRAVIA CORE Calibrated
 • Acoustic Multi-Audio™ využívá výškové reproduktory pro lokalizaci zvuku k vysílání vysokofrekvenčních zvuků přímo z toho správného místa scény tak, aby zvuk precizně ladil s děním na obrazovce. Tyto výškové reproduktory pro lokalizaci zvuku zajišťují umístění zvuku vysokých frekvencí pro dokonalejší realističnost, zatímco pravé a levé subwoofery zajišťují mohutné basy, ať už je televizor umístěn kdekoli.
 • Acoustic Center Sync optimalizuje výstup zvuku a soundbaru pro lepší zvukový zážitek.
 • Kompatibilní spříslušenstvím BRAVIA CAM a Ambient Optimization Pro[23]
 • Rychlý přístup k celé řadě obsahu a služeb pomocíGoogle TV
 • Bezdotykové hlasové ovládání
 • Prémiové dálkové ovládání
 • Nositelem minimalistického kompaktního designu s hladkými okraji je jednolitá tabule z tvrzeného skla, která zajistí, že se mohou diváci dokonale soustředit na obraz stejně jako v kině, aniž by je cokoli rušilo.
 • Třípolohový stojan nabízí tři možnosti instalace, včetně polohy s menším půdorysem šetřícím místo, polohy eliminující rušivý dojem a polohy pro soundbar, která zvedne televizor a integruje systém soundbaru.

Podrobné informace o modelu X95K naleznete na: https://www.sony.cz/electronics/televizory/x95k-series

Vlastnosti OLED televizorů série A90K MASTER s úhlopříčkami 48” a 42”:

 • Cognitive Processor XR chápe, jak lidé vidí a slyší, a poskytuje revoluční zážitek, který diváky zcela vtáhne do jejich oblíbeného obsahu.
 • XR OLED Contrast Pro přizpůsobuje jas tak, aby byl v jasných částech scény světlejší a přináší intenzivnější černou v tmavých oblastech scény. XR Triluminos Pronabízí širší paletu barev a dokáže reprodukovat jemné nuance každé barvy tak, jak je vidíme ve skutečnosti.
 • Režim BRAVIA CORE Calibrated Mode
 • Technologie Acoustic Surface Audio+™ využívá speciální měniče k tomu, aby proměnila obrazovku v mnohakanálový reproduktor, který zajistí, aby byl zvuk v dokonalé harmonii s děním na obrazovce. Televizor je vybaven dvěma velkými měniči a dvěma subwoofery.
 • Acoustic Center Sync optimalizuje výstup zvuku a soundbaru pro lepší zvukový zážitek.
 • Kompatibilní s příslušenstvím BRAVIA CAM a Ambient Optimization Pro[24]
 • Rychlý přístup k celé řadě obsahu a služeb pomocíGoogle TV.
 • Bezdotykové hlasové ovládání
 • Prémiové dálkové ovládání
 • Nositelem minimalistického kompaktního designu je jednolitá skleněná tabule s hladkými okraji, která obklopuje obrazovku, je přirozeně elegantní a zajistí, že se mohou diváci soustředit na obraz, aniž by je cokoli rušilo.
 • Flexibilní dvoupolohový stojan umožňuje dva různé způsoby instalace – standardní polohu, která eliminuje rušivé vjemy, a polohu pro umístění soundbaru, která umožňuje zvýšit polohu televizoru při instalaci tak, aby bylo možné integrovat systém soundbaru. Díky nastavitelnému stojanu s aluminiovou středovou deskou mohou uživatelé umístit televizor a soundbar na pracovní stůl, takže jej lze použít jako herní monitor.

Podrobné informace o modelu A90K naleznete na: https://www.sony.cz/electronics/televizory/a90k-series

Vlastnosti OLED televizorů A80K s úhlopříčkami 77”, 65” a 55”:

 • Cognitive Processor XR chápe, jak lidé vidí a slyší, a poskytuje revoluční zážitek, který diváky zcela vtáhne do jejich oblíbeného obsahu.
 • XR OLED Contrast Pro přizpůsobuje jas tak, aby byl v jasných částech scény světlejší a přináší intenzivnější černou v tmavých oblastech scény.XR Triluminos Pro nabízí širší paletu barev a dokáže reprodukovat jemné nuance každé barvy tak, jak je vidíme ve skutečnosti.
 • Režim BRAVIA CORE Calibrated Mode
 • Technologie Acoustic Surface Audio+™ využívá speciální měniče k tomu, aby proměnila obrazovku v mnohakanálový reproduktor, který zajistí, aby byl zvuk v dokonalé harmonii s děním na obrazovce. Televizor je vybaven třemi měniči a dvěma subwoofery. Dva měniče jsou vyhrazeny pro výšky a podporují lokalizaci zvuku a prostorový zvuk.
 • Acoustic Center Sync optimalizuje výstup zvuku a soundbaru pro lepší zvukový zážitek.
 • Kompatibilní s příslušenstvím BRAVIA CAM a Ambient Optimization Pro[25]
 • Rychlý přístup k celé řadě obsahu a služeb pomocíGoogle TV.
 • Standardní dálkové ovládání má jednoduchý design pro snadné používání, který se snadno čistí.
 • Nositelem minimalistického kompaktního designu s hladkým kovovým povrchem je jednolitá skleněná tabule, která obklopuje obrazovku, je přirozeně elegantní a zajistí, že se mohou diváci soustředit na obraz, aniž by je cokoli rušilo.
 • Třípolohový stojan nabízí tři možnosti instalace, včetně polohy s menším půdorysem šetřícím místo, polohy eliminující rušivý dojem a polohy pro soundbar, která zvedne televizor a integruje systém soundbaru.

Podrobné informace o modelu A80K naleznete na: https://www.sony.cz/electronics/televizory/a80k-a83k-a84k-series

Vlastnosti 4K LED televizorů X90K s úhlopříčkami 85”, 75”, 65” a 55”:

 • Cognitive Processor XR chápe, jak lidé vidí a slyší, a poskytuje revoluční zážitek, který diváky zcela vtáhne do jejich oblíbeného obsahu.
 • V kombinaci s přesností Full Array LED panelu přinášejí technologie XR Triluminos Pro a XR Contrast Booster 10 výjimečně realistický obraz s hlubokými odstíny černé a intenzivním jasem s širším barevným gamutem.
 • Režim BRAVIA CORE Calibrated Mode
 • Acoustic Multi-Audio™ využívá dva výškové reproduktory pro lokalizaci zvuku, které umožňují, aby byl zvuk v souladu s děním na obrazovce pro dokonale podmanivý zážitek. Nezávislé zesilovače jsou ovládány samostatně, což umožňuje přesné ovládání lokalizace zvuku těchto reproduktorů v pásmu vysokých tónů, zvyšují akustický tlak a stabilitu pro ještě realističtější zvuk.
 • Acoustic Center Sync optimalizuje výstup zvuku a sound baru pro lepší zvukový zážitek.
 • Kompatibilní s příslušenstvím BRAVIA CAM a Ambient Optimization Pro[26]
 • Rychlý přístup k celé řadě obsahu a služeb pomocí Google TV.
 • Standardní dálkové ovládání má jednoduchý design pro snadné používání, který se snadno čistí.
 • Minimalistický kompaktní design s hladkým povrchem maximalizuje plochu obrazovky a minimalizuje rámeček, takže se divák může soustředit na to, co je důležité – na obraz.
 • Třípolohový stojan nabízí tři možnosti instalace, včetně polohy s menším půdorysem šetřícím místo, polohy eliminující rušivý dojem a polohy pro soundbar, která zvedne televizor a integruje systém soundbaru.

Podrobné informace o modelu X90K naleznete na: https://www.sony.cz/electronics/televizory/x90k-x93k-x94k-series

Vlastnosti 4K LED televizorů X85K s úhlopříčkami 85”, 75”, 65”, 55”, 50” a 43”:

 • 4K HDR Processor X1™ reprodukuje větší hloubku obrazu, textury a přirozené barvy díky technologii Object-based HDR remaster.
 • Technologie zpracování obrazu 4K X-Reality™ PRO zvyšuje rozlišení každého pixelu a zajišťuje mimořádnou čistotu obrazu. Pokročilé techniky redukce šumu a speciální databáze obrazových vzorců zajišťují, že každá scéna je plná realistických detailů.
 • 100Hz nativní panel
 • Technologie Triluminos Pro obohacuje divácký zážitek o širší paletu barev a přirozenější odstíny a tóny.
 • Reproduktory X-Balanced poskytují výkonnou a pohlcující zvukovou kulisu.
 • Kompatibilní s příslušenstvím BRAVIA CAM a Ambient Optimization[27]
 • Rychlý přístup k celé řadě obsahů a služeb pomocí Google TV.
 • Standardní dálkové ovládání má jednoduchý design pro snadné používání, který se snadno čistí.
 • Design s hladkým povrchem maximalizuje plochu obrazovky a minimalizuje rámeček, takže se divák může soustředit na to, co je důležité – na obraz.
 • Dvoupolohový stojan nabízí dvě možnosti instalace, včetně polohy pro menší půdorys[28] a standardní polohy eliminující rušivý dojem.

 

Vlastnosti 4K LED televizorů X80K s úhlopříčkami 75”, 65”, 55”, 50” a 43” 4K:

 • 4K HDR Processor X1™ reprodukuje větší hloubku obrazu, textury a přirozené barvy díky technologii Object-based HDR remaster.
 • Technologie zpracování obrazu 4K X-Reality™ PRO zvyšuje rozlišení každého pixelu a zajišťuje mimořádnou čistotu obrazu. Pokročilé techniky redukce šumu a speciální databáze obrazových vzorců zajišťují, že každá scéna je plná realistických detailů.
 • Technologie Triluminos Pro obohacuje váš divácký zážitek o širší paletu barev a přirozenější odstíny a tóny.
 • Reproduktory X-Balanced poskytují výkonnou a pohlcující zvukovou kulisu.
 • Kompatibilní s příslušenstvím BRAVIA CAM a Ambient Optimization[29]
 • Rychlý přístup k celé řadě obsahů a služeb pomocí Google TV.
 • Standardní dálkové ovládání má jednoduchý a snadno použitelný design, který se snadno čistí.
 • Design s hladkým povrchem maximalizuje plochu obrazovky a minimalizuje rámeček, takže se divák může soustředit na to, co je důležité – na obraz.
 • Dvoupolohový stojan nabízí dvě možnosti instalace, včetně polohy pro menší půdorys[30] a polohy eliminující rušivý dojem.

Podrobné informace o modelu X80K naleznete na: https://www.sony.cz/electronics/televizory/x80k-x81k-series

Ceny a dostupnost

Ceny a dostupnost v obchodech v Evropě budou oznámeny později.

Další informace o nových modelech televizorů Sony naleznete v propagačním videu Sony BRAVIA XRhttps://www.youtube.com/watch?v=IVyjshlXeeI ebo na webových stránkách BRAVIA XR: https://www.sony.cz/electronics/bravia-xr.

Další informace o všech televizorech Sony najdete na adrese https://www.sony.cz/electronics/tv/t/televizory.

Další informace o všech soundbarech Sony najdete na adrese https://www.sony.cz/electronics/domaci-kino/t/soundbary.

[1] Vyžadováno předplatné ve službě Netflix. Dostupnost 4K Ultra HD závisí na vašem předplatném Netflix, internetovém připojení, možnostem zařízení a dostupnosti obsahu. www.netflix.com/termsofuse

[2] Zakupte si způsobilý televizor a zaregistrujte se pro BRAVIA CORE™ do 23. 2. 2024. Počet titulů, kreditů a uplatnění/doba sledování a výběr se liší podle modelu televizoru a mohou se změnit. Vhodné televizory a smluvní podmínky: https://www.sony.net/bravia-core. Členství je pro streamování BRAVIA CORE vyžadováno. Síťové služby, obsah, operační systém a software produktu mohou podléhat samostatným podmínkám nebo podmínkám třetích stran a mohou být kdykoli změněny, přerušeny nebo ukončeny a mohou vyžadovat poplatky, registraci a informace o kreditní kartě.

[3] Doba zpoždění vstupu měřená prostřednictvím HDMI vstupu 4K/120fps se může v reálném čase lišit podle prostředí používání nebo specifických podmínek. Je vyžadován herní titul podporující 4K/120fps.

[4] Auto HDR Tone Mapping – Aktualizace softwaru na konzoli PlayStation®5 a TV dostupné prostřednictvím automatické aktualizace nebo aktualizace iniciované uživatelem. Chcete-li aktivovat Auto HDR Tone Mapping, musíte povolit funkci při prvním spárování TV a PS5; nebo bude nutné odpojit TV a PS5, provést tovární reset a aktivovat funkci během počátečního nastavení. Funkce je podporována pouze v případě, že jsou PS5 a TV přímo propojeny. Podporované modely: Všechny modely BRAVIA XR, X85K, X85J, X80K, X80J, XH90.

[5] Auto Genre Picture Mode – Aktualizace softwaru na konzoli PlayStation®5 a TV dostupné prostřednictvím automatické aktualizace nebo aktualizace iniciované uživatelem. Tato funkce funguje, když je Automatický režim obrazu na televizoru nastaven na ZAPNUTO a je podporována pouze v případě, že jsou PS5 a TV přímo propojeny. Podporované modely: Všechny modely BRAVIA XR, X85K, X85J, X80K, X80J, XH90.

[6] Funkce BRAVIA CAM (kromě videochatu) vyžadují aktualizaci firmwaru.

[7] Míra recyklace se vztahuje na nehořlavé materiály. Recyklovatelný materiál použitý na televizoru se může lišit v závislosti na velikosti.

[8] Procento ve srovnání s rokem 2018. Produkty se sníženou spotřebou nových plastů o 60 % jsou k dispozici pouze u některých modelů a v některých regionech.

[9] 360 Spatial Sound personalizer vyžaduje dodávaný vysílač (WLA-NS7)] a model televizoru BRAVIA XR jež se prodávají samostatně.

[10] Aktualizace softwaru 360 Spatial Sound Mapping pro HT-A7000 a HT-A5000 bude k dispozici na jaře 2022.

[11] Režim BRAVIA Acoustic Center Sync funguje s následujícími modely: řada Z9K, řada A95K, řada A90K, řada A80K, řada X95K, řada X90K, řada Z9J, řada A90J, řada A80J a řada X95J. Dostupnost produktu se v jednotlivých zemích liší.

[12] U HT-A7000 jsou vyžadovány volitelné bezdrátové zadní reproduktory (prodávají se samostatně). Volitelné zadní reproduktory nemusí být k dispozici ve všech zemích a oblastech.

[13] Funkce BRAVIA CAM (kromě videochatu) vyžadují aktualizaci firmwaru.

[14] Uživatel musí přijmout podmínky služby Google (http://www.google.com/policies/terms/), podmínky služby Play (https://play.google.com/intl/cs-CZ/about/play-terms /index.html) a Zásady ochrany osobních údajů (http://www.google.com/policies/privacy/) k používání televize. Uživatel se musí připojit k účtu Google, aby mohl používat určité inzerované funkce, včetně hlasu k aktivaci propojených aplikací, a během nastavování nainstalovat určité aplikace a operační software. Používání televizoru bez připojení k účtu Google umožňuje pouze základní funkce televizoru a určité aplikace. Bezdrátové připojení vyžaduje domácí síť 802.11 (doporučeno 802.11n). Síťové služby, obsah, operační systém a software tohoto produktu mohou podléhat samostatným podmínkám nebo podmínkám třetích stran a mohou být kdykoli změněny, přerušeny nebo ukončeny a mohou vyžadovat poplatky, registraci a informace o kreditní kartě. Aplikace musí být kompatibilní s TV. Dostupnost aplikací se liší podle regionu a zařízení. Google TV je název softwaru tohoto zařízení a ochranná známka společnosti Google LLC. Google je ochranná známka společnosti Google LLC.

[15] Uživatel musí nastavit prostředí širokopásmové sítě. Ve výchozím nastavení je Pure Stream vypnuto a musí být zapnuto v nastavení BRAVIA CORE. BRAVIA CORE nabízí streamování mezi 30Mbps-80Mbps, jakmile uživatel zapne Pure Stream. Pro přístup k Pure Stream rychlostí 30 Mbps musí mít uživatel minimální rychlost internetu 43 Mbps přes Wi-Fi. Pro přístup k Pure Stream v nejvyšší kvalitě dostupné při rychlosti 80 Mb/s musí mít uživatel minimální rychlost internetu 115 Mb/s přes Wi-Fi. S ohledem na omezení streamování videa provozovatele sítě, BRAVIA CORE automaticky vybere nejlepší datový tok s adaptivní funkcí streamování na základě dostupné rychlosti internetu.

[16] Vyžadováno předplatné ve službě Netflix. Dostupnost 4K Ultra HD závisí na vašem předplatném Netflix, internetovém připojení, možnostem zařízení a dostupnosti obsahu. www.netflix.com/termsofuse

[17] Doba zpoždění vstupu měřená prostřednictvím HDMI vstupu 4K/120fps se může v reálném čase lišit podle prostředí používání nebo specifických podmínek. Je vyžadován herní titul podporující 4K/120fps.

[18] Omezení využití plastů a velikosti obalů bylo vypočteno ve srovnání s fiskálním rokem 2018. Omezení spotřeby inkoustu bylo vypočítáno ve srovnání s fiskálním rokem 2021.

[19] Funkce BRAVIA CAM (s výjimkou video chatu) vyžadují aktualizaci firmwaru.

[20] Funkce budou vyžadovat chystané aktualizace firmwaru.

[21] Funkce BRAVIA CAM (vyjma video chatu) vyžadují aktualizaci firmwaru.

[22] Funkce budou vyžadovat chystané aktualizace firmwaru.

[23] Funkce budou vyžadovat chystané aktualizace firmwaru. Vyžaduje BRAVIA CAM; prodává se samostatně.

[25] Funkce budou vyžadovat chystané aktualizace firmwaru. Vyžaduje BRAVIA CAM; prodává se samostatně.

[26] Funkce budou vyžadovat chystané aktualizace firmwaru. Vyžaduje BRAVIA CAM; prodává se samostatně.

[27] Funkce vyžaduje budoucí aktualizaci firmwaru. Vyžaduje BRAVIA CAM; prodává se samostatně.

[28] K dispozici v modelech s úhlopříčkou 55″ a vyšší.

[29] Funkce vyžaduje budoucí aktualizaci firmwaru. Vyžaduje BRAVIA CAM; prodává se samostatně.

[30] K dispozici v modelech s úhlopříčkou 55″ a vyšší.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno