Herní notebook HP Victus 16 je vybaven na poměry mobilních gamingových zařízení relativně nestandardní 16palcovou obrazovkou a na papíře se tváří jako vynikající gamingový stroj. Jak je to ale ve skutečnosti? Výkonem a velikostí obrazovky potěší, se zpracováním je to pak o poznání horší a žádnou exkluzivitu nečekejte.

 

První seznámení

Konkrétně testovaný model nese název HP Victus 16-e0004nc, který je osazen 8jádrovým procesorem AMD Ryzen 7 5800H a dedikovanou grafickou kartou NVIDIA GeForce RTX 3060 se 6 GB vlastní grafické paměti. Dále nabízí 16 GB RAM, takže v běžném provozu i masivní herní zátěži běží plynule a tak, jak se sluší a patří. Vzhledem k větším rozměrům je to trochu těžší kousek, ale rozhodně nic, co by nešlo v pohodě přenášet. Strach z nechtěného poškození nicméně mít můžete.

Konstrukce by potřebovala přitvrdit

O co jde? Notebook HP Victus 16 se vyznačuje konstrukcí z plastu. Na tom by samo o sobě nebylo nic špatného, ale nemohu se ubránit pocitu, jako by na notebooku chtěl někdo ušetřit. Nejhůř je na tom závěsný pant displeje. Ten je na můj vkus nesmírně měkký a při zvedání víka, manipulaci s displejem, nastavování správného úhlu sklonu se displej kývá jako kašpárek na pružině. Pant působí velmi laciným dojmem a upřímně jsem k němu nepocítil důvěru. Naštěstí s displejem nepohybuji příliš často. To se ovšem nedá říct o touchpadu. Ten je samozřejmě v provozu mnohem častěji a bohužel ani po této stránce to není dobře odvedená práce. Touchpad bez tlačítek při stisku podivně praská, jako by se v něm volně pohybovaly součástky mechanismu. Při silnějším stisku je relativně dost viditelné promáčknutí a plast po stranách moc těsně nepřiléhá. Zvuk, který touchpad při práci vydává, je rušivý a nezanechává ve mně dobrý pocit. Zůstal ve mně levný plastový dojem.

Přečti si  Sencor uvádí na trh první Full HD televizor se systémem VIDAA za skvělou cenu

Lépe je na tom klávesnice. Samozřejmostí je přítomnost numerického bloku i speciální klávesy, pomocí které spustíte herní centrum Omen Gaming Hub pro správu her, uživatelského profilu a další herní funkce. V samostatné záložce můžete také sledovat vytížení systému a upravit výkon pro tichý provoz, nebo naopak vyšší performanci. Zbytek klávesnice je přívětivý a solidní standard. Přítomnost českých znaků umožňuje snadné psaní a ovládání. Podsvícení je dostatečně silné a umožní činnost i za slabého osvětlení v místnosti. Škoda je, že podsvícení je jen jedno a nelze si upravit jeho intenzitu. Buďto svítí, nebo ne.

Displej, reproduktory a baterie

IPS obrazovka s úhlopříčkou 16.1 palců nabízí vysoké QHD rozlišení a rychlou obnovovací frekvenci 165 Hz. Vizuální obsah kmitá po obrazovce plynule a díky konstrukci s tenkými rámečky je to parádní pokoukáníčko. Ono se to na první pohled nezdá, ale ta změna ze standardu 15.6 na 16.1 palců navíc s tenkými rámečky je ve výsledku znát. Pohodlně se kouká i na filmy nebo videa z větší dálky, ne přímo od stolu. A musím uznat, že jsem si na ten komfort velmi rychle zvyknul. Obnovovací frekvence 165 Hz ve spojení s grafikou RTX 3060 rozpohybuje jakoukoli akci plynule a bez rozmazání či sekání obrazu. RTX platforma s technologií Ray-Tracing přináší do her více realistických detailů a prvků, jako jsou odstíny nebo odlesky.

Přečti si  Epic Games Store začne od 15. prosince opět rozdávat hry jako Vánoční dárky

Reproduktory B&O podávají standardní výkon. Opravdoví audiofilové zřejmě budou mít výhrady, ale já, jakožto běžný konzument, který bassy, výšky, hloubky příliš nevnímá, jsem byl s výkonem spokojen. Přijdou mi dostatečně hlasité a mluvené slovo či filmové dialogy znějí dobře a bez zkreslení.

Příjemně překvapila baterie, která při 50% jasu displeje a zapnuté Wi-Fi zvládla cca 6 až 7 hodin přehrávání videa, respektive streamování TV vysílání.

PŘEHLED RECENZE
HP Victus 16
75 %
test-hp-victus-16-naslapany-herni-notebook-ktery-bohuzel-suzuje-nekvalitni-konstrukce<font size="3">Stylový notebook HP Victus 16 nabízí silné komponenty a vysoký výkon pro bezproblémový gaming ve špičkové kvalitě a další náročné výpočetní procesy, streamování, tvorbu obsahu apod. Potěší rovněž displej s rychlou obnovovací frekvencí a na poměry notebooků luxusní úhlopříčkou 16 palců. Nejde však o výkon, ale o konstrukci, která výrazně sráží celkový dojem jinak parádního notebooku. Zaráží především odfláknutý pant displeje z měkkého plastu, v důsledku čehož se obrazovka až nebezpečně „kinklá“. Dalším neduhem je nekvalitně zpracovaný touchpad, který je lepší raději rovnou ignorovat a používat výhradně myš. Je překvapivé, že si HP dovolí u takového herního děla žehrat na zpracování a tento průměrný design nároční hráči nejspíš nepochválí.<br/

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno