Společnost MSI pro nás vytvořila nepřehlédnutelný 31,5 “ monitor jehož jméno je inspirováno bohyní lovu. Hned na úvod Vám mohu s jistotou říci, že díky tomuto monitoru lze pochopit význam slov ponoření se do hry a být pohlcen hrou.

Díky jasnému, živému panelu s rozlišením WQHD 2560 x 1400 pixelů, obnovovací frekvencí 165 Hz a rychlou dobou odezvy 1 milisekundu je vhodné, aby MSI MPG Artymis 323CQR byl pojmenován po bohyni lovu. Spárujte to s technologií AMD FreeSync Premium a získáte naprosto plynulé vykreslování obrazu, které zajišťuje pěkný obraz a lepší přesnost v závislosti na žánru hry, kterou hrajete. Navíc zakřivení 1000R zajistí, že budete obklopeni akcí.

Základní technické parametry a specifikace:

 • Velikost obrazovky: 32 palců
 • Technologie panelu: VA
 • Nativní rozlišení: 2 560 x 1 440
 • Obnovovací frekvence: 165Hz
 • Doba odezvy: 1 ms
 • Kontrast: 2500:1
 • Jas: 341 nitů
 • HDR400 + 10 bitů
 • Zakřivení: 1000R Perfect Curved Screen
 • Vstupy: 2x HDMI 2.0, 1x DisplayPort 1.4, 1x USB Type-C, 2x USB 3.0, 1x USB-Type B
 • Ostatní: FreeSync Premium,
 • Rozměry: 27,61 x 18,64 x 12,51
 • Hmotnost: 19,8 liber

První dojmy

Vybalení monitoru a instalace nebyl žádný problém vše je intuitivní a rychlé. Černý plast má estetiku broušeného kovu, která dává Artymisu poutavý vzhled ze všech úhlů. Monitor má výškově nastavitelný stojan s rozsahem naklonění 5 až 20 stupňů, což samozřejmě oceníte, pokud jste například vyššího vzrůstu jako já. Stojan je vybaven velmi robustním portem pro správu kabelů, kterým protáhnete všechny vaše kabely.

 

MSI označuje MPG Artymis jako bezrámečkový, ale dole je jednopalcový rámeček, kde vlevo najdete logo MSI a vpravo můžete na spodek rámu zacvaknout držák kabelu pro myš. To ale není vše, protože na boku můžete z monitoru vysunout držák na sluchátka. Tito drobní pomocníci jsou velmi příjemní a mnozí výrobci je čím dál častěji aplikují na své gamingové monitory. Velmi rychle si na ně zvyknete a oceníte je, protože, konečně mám na stole více místa, a to i přes to, že používám optimální rozložení pracovních pomůcek na desce pracovního stolu podle Leffingwellova-Bronštajnova návrhu a nemusím tak dávat sluchátka do sektoru B1.

Display a funkce

32palcový rychlý IPS plochý panel s rozlišením 2560 x 1440 pixelů a širokoúhlým poměrem stran 16:9 a obnovovací frekvencí 165 Hz zajišťuje skvělý a plynulý herní zážitek bez trhání. Díky podpoře FreeSync Premium byste při sledování videí nebo hraní her neměli zaznamenat žádné artefakty, trhání obrazovky nebo zadrhávání. Zakřivení antireflexního displeje je ohodnoceno na 1000R, což znamená poloměr 1 metr, tato křivka poskytuje širší zorné pole, protože fyzicky odpovídá zakřivení lidského oka, což může pomoci snížit únavu očí.

Displej HDR 400 s certifikací VESA je živý, poskytuje více detailů, širší rozsah barev a nastavení monitoru a obrazu je velmi bohaté a má opravdu co nabídnout. Z jeho pokročilých funkcí bych vyzdvihnul třeba filtr modrého světla, jehož přítomnost snižuje únavu a zvyšuje kvalitu vašeho spánku. Dále je tu přítomný i Flicker-free, což je účinná pojistka proti bolestem očí a hlavy jenž omezuje kmitání obrazu. Nároční hráči jistě ocení řadu herních režimů, mezi nimiž nechybí FPS, RPG, RTS nebo třeba závody. Tady bych zmínil, že například u FPS se obraz lehce přizpůsobí hře tak aby například v CoD: Warzone bylo lépe vidět na nepřátele v dáli mezi stromy a ve stínech.

Co mě v nastavení monitoru velmi nadchlo, je sice mezi mnohými považováno za hardwarový cheat, ale když už to výrobci nabízí, nevidím důvod, proč toho nevyužít. Jde o sadu chytrých záměrných křížů, které neustále mění barvu v závislosti na barvě prostředí, díky tomu je crosshair neustále výrazně viditelný. Tuhle funkci beru jako velikou kompetitivní výhodu, a to samozřejmě hlavně kvůli střelbě od boku.

MPG ARTYMIS 323CQR je kromě klasických HDMI a DisplayPortu vybaven také USB Type-C, Type-B a dvěma Type-A. Díky USB můžete nastavení obrazu provádět přímo z plochy PC díky MSI Gaming OSD 2.0. Zde můžete vytvářet barevné profily pro jednotlivé aplikace a přiřadit jim vlastní klávesové zkratky. Máte také možnost použít režim sledování snímkové frekvence ke sledování frekvence snímků za sekundu (fps). Další skvělá možnost vám umožní sledovat obnovovací frekvenci monitoru, což se hodí při použití FreeSync.

Na své si přijdou také majitelé herních konzolí, protože MSI MPG ARTYMIS 323CQR je vybaven funkcí Console Mode, což je nejlepší řešení pro uživatele konzolí s optimalizací
FHD/WQHD@120Hz, 2K rozlišením na PS5™.

Jak se mi hrálo?

MSI velmi dobře zacílilo na hráče jako jsem já a přesně ví co v dnešní době hráči FPS žánru (samozřejmě i jiných žánrů) chtějí a potřebují od herního monitoru. Velikost monitoru je skvělá díky zakřivení 1000R vás hraní opravdu pohltí a vaše oči i přes velikost displeje nemusí utíkat k rohům obrazovky moc daleko. Navíc jeho podsvícení je skutečně skvělé a podání bílé i černě je rovnoměrné po celé jeho ploše. HDR vypadá velmi dobře a i na PC nabízí skvělý zážitek díly přirozeným barvám. Během testu jsem nezaznamenal žádný problém s obrazem ani žádný jiný technický problém.

Popravdě musím říci, že jen velmi těžko se mi bude po této zkušenosti vracet k rovnému a menšímu monitoru. Pokud bych si nyní měl pořídit nový monitor je pro mě MSI MPG ARTYMIS 323CQR jasná volba a to i v případě hraní na konzoli, zejména díky všem jeho výhodám, které hráči na rozdíl od televize nabízí. Pokud vás zajímá poměr cena / výkon, tak i ten je v tomto případě velmi dobrý.

Artymis 323CQR je dokonalým nástrojem k tomu, abyste dokázali naprosto ignorovat veškeré dění posledních let a nechávali se unést virtuálními světy.

Monitor MPG ARTYMIS 323CQR můžete nyní zakoupit například u prodejců Alza a CZC.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno