Herní monitory neustále rostou a popularita větších modelů stoupá i vzhledem ke zvyšujícímu se rozlišení a výkonu počítačů a konzolí. Dnes si představíme model od společnosti ViewSonic, který úhlopříčkou 32 palců pohltí každého, kdo rád vstupuje do herních světů.

Tento článek vznikl na základě testu externího redaktora a obsahuje jeho reálné zkušenosti. Není to náš redakční obsah, ale placená propagace.

Model ViewSonic Elite XG320Q definuje velká obrazovka typu IPS s opravdu minimálními rámečky po třech stranách. Díky tomu monitor působí velice moderním dojmem. ViewSonic obrazovku vybavil quantum dot technologií doplněnou o HDR. Konkrétně jde o certifikaci DisplayHDR 600. Herní obsah tak bude vypadat o dost lépe díky větším rozdílům v jasu s celkové kvalitě. Zobrazovací panel v tomto modelu představuje špičku a posouvá hranice IPS technologie. Necháte se ozářit jasem slunce na Tatooine ve Star Wars nebo se ponoříte do temnoty hlubin v Subnautice? Obojí si vychutnáte plnými doušky a v tomto ohledu nechává XG320Q ostatní IPS monitory daleko za sebou.

Řeč zatím nebyla o rozlišení. Klasické Full HD je dnes minulostí a zlatou střední cestou se stalo QHD, tedy rozlišení 2560 × 1440 pixelů. Na 32 palcích jde o rozumný kompromis mezi detaily a výkonem. Díky tomu v řadě her dosáhnete na vyšší FPS. Monitor každý snímek využije, jelikož disponuje obnovovací frekvencí 175 Hz. Zároveň nechybí kompatibilita s G-Sync, tedy variabilní obnovovací frekvencí. Je jedno, kolik snímků vaše grafická karta vyprodukuje, monitor se totiž přizpůsobí slabším i silnějším modelům.

Náročné hráče potěší doba odezvy 0,5 ms (MPRT) a 1 ms (GTG) s minimem ghostingu. Monitor tak využijí i hráči preferující kompetitivní tituly jako League of Legends nebo Counter-Strike. Nechybí ani flicker free technologie šetřící vaše oči.

Když se bavíme o monitoru od společnosti ViewSonic, nesmíme opomenout přesné barvy. Výrobce nabízí různé modely monitorů i profesionálním umělcům, a proto snad nikoho nepřekvapí, že i XG320Q disponuje 99% pokrytí barevných prostorů sRGB a AdobeRGB. Obrazovka navíc obdržela povrchovou úpravu snižující odlesky. Na tenhle panel je zkrátka radost pohledět.

Vypíchnout můžeme také vestavěné reproduktory, barevné RGB podsvícení zadní části nebo různé herní režimy. To vše je zabalené v elegantním provedení. ViewSonic XG320Q se tak hodí nejen do herního doupěte, ale i serióznějších prostor. Samotný stojan se skládá jen ze dvou částí, které lze složit bez použití jakéhokoliv nářadí. Využít lze také VESA držák.

O připojení se stará dvojice HDMI 2.0, jeden DisplayPort a najdete zde i trojici USB, abyste se nemuseli natahovat až k počítači kvůli zapojení periferií. Nakonec zde máme dvě zajímavosti v podobě výklopného držáku na kabel od myši. Ten je umístěn na obou stranách a využít ho mohou leváci i praváci. Druhou vychytávkou je stojan na sluchátka, aby se vám neválela jen tak na stole.

ViewSonic XG320Q v sobě kombinuje skvělý IPS panel o velké úhlopříčce a praktické funkce, které jinde jen tak nenajdete. Prostě unikátní a zároveň špičkový kousek.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno