ASUS představil konvertibilní herní notebook ROG Flow X16 a herní notebook ROG Strix SCAR 17 Special Edition.

Konvertibilní herní notebook ROG Flow X16

  • Tenký a lehký 16″ notebook se špičkovým výkonem: procesor AMD Ryzen 9 6900HS; grafika NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti; kompatibilita s externími grafickými kartami XG Mobile
  • Konvertibilní konstrukce: režimy notebook, stan, stojan nebo tablet
  • Displej Nebula HDR: Mini LED DisplayHDR 1000 s maximálním jasem 1100 nitů, 512 zónami lokálního stmívání a 100% gamutem DCI-P3
  • Vylepšené chlazení: technologie Frost Force a chladič Pulsar se třemi ventilátory

Tenký a lehký 16″ notebook se špičkovým výkonem

Flow X16 je již třetím členem rodiny ROG Flow a zatím dosud i nejvýkonnějším. Díky procesoru AMD Ryzen 9 6900HS a grafické kartě NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti s přepínačem MUX Switch dokáže Flow X16 vykreslovat snímky ve hrách mnohem rychleji, než by se dalo očekávat při pohledu na jeho 19,4 mm tenké tělo. Grafická karta RTX 3070 Ti pracuje s maximálním výkonem TGP 125 W zásluhou funkce Dynamic Boost, což umožňuje tvorbu a hraní na cestách bez kompromisů.

Výrobce umožňuje i navzdory tenkému a lehkému provedení snadný upgrade komponent. Flow X16 podporuje až 64 GB paměti RAM a oba SO-DIMM moduly jsou snadno přístupné pro budoucí upgrade. Flow X16 je vybaven až 2 TB SSD úložištěm a má také druhý otevřený slot M.2, díky němuž lze bez problémů připojit další úložiště potřebné pro větší herní knihovnu.

Přenosná a univerzální konvertibilní konstrukce

Přenosnost a všestrannost jsou u modelu Flow X16, jakožto člena rodiny Flow, zásadní. Díky kloubu s rozsahem pohybu 360° mohou hráči přeměnit svůj stroj z tradičního notebooku do režimu stanu, který maximalizuje proudění vzduchu při použití externí klávesnice nebo gamepadu. Případně mohou displej překlopit do plně tabletového režimu a využívat dotykové funkce displeje. Bez ohledu na místo se ROG Flow X16 dokáže přizpůsobit potřebám hráčů.

Displej Nebula HDR

Nová certifikace displeje ROG Nebula vyžaduje 100% pokrytí barevného prostoru DCI-P3, jas alespoň 500 nitů a dobu odezvy 3 milisekundy nebo kratší. Displej Nebula HDR v zařízení Flow X16 splňuje všechny tyto požadavky a zároveň posouvá hranice výkonu HDR.

Tento displej Nebula HDR má rozlišení QHD, poměr stran 16:10 a obnovovací frekvenci 165 Hz. Využívá miniaturní LED diody s maximálním jasem 1100 nitů. Nebula HDR má certifikaci VESA DisplayHDR 1000 a disponuje 512 stmívacími zónami, což je zárukou výborného kontrastu a HDR. Displej Nebula HDR k tomu využívá technologii AmLED společnosti AUO a technologii ROG Nebula HDR Engine. Tato softwarová kombinace adaptivního zpracování obrazu ve spojení s adaptivním stmíváním a zesílením podsvícení pomáhá dosáhnout velmi přesného obrazu s minimálním halo efektem.

Chlazení nové úrovně

Vměstnat veškerý herní a multitaskingový výkon do šasi tenkého méně než 20 mm nebylo snadné. Flow X16 využívá k chlazení tekutý kov Thermal Grizzly na procesoru a zbrusu novou technologii Frost Force. Ta obsahuje dva ventilátory, jež směrují proudění vzduchu přímo na důležité vnitřní komponenty. Třetí přídavný ventilátor pomáhá s odvodem tepla z GPU přímo do nového chladiče Pulsar, který je umístěn v zadní části zařízení. Chladič Flow X16 má velmi husté žebrování o tloušťce pouhých 0,1 mm a nabízí celkovou plochu 110 902 mm².

Třetí přídavný ventilátor udržuje teplotu GPU o 7 °C nižší než tradiční řešení, což umožňuje Flow X16 zachovat vysokou snímkovou frekvenci během dlouhých herních seancí v jakémkoli ze čtyř režimů. Pro hráče, kteří potřebují maximální mobilitu bez obětování výkonu, je tu Flow X16.

Herní notebook ROG Strix SCAR 17 Special Edition

  • Obrovský výkon – maximální CPU TDP až 65 W a až 175 W TGP s funkcí Dynamic Boost
  • Účinné chlazení – odpařovací komora a směs tekutého kovu Conductonaut Extreme snižuje teploty CPU a GPU
  • Ikonický styl SCAR – jedinečný design šasi a kybertextové šifry na víku napsané neviditelným inkoustem

Novinku pohání zbrusu nový procesor Intel Core i9-12950HX s výkonem až 65 W. Díky boost frekvenci až 5,2 GHz na jeho výkonných jádrech jednovláknový výkon nikdy nepolevuje, což je zárukou vysokých snímkových frekvencí v nejnovějších esportových titulech. Při nastavení manuálního režimu v aplikaci Armoury Crate může tento 65W procesor po omezenou dobu zvýšit výkon na ohromující maximální turbo výkon (PL2) 175 W, což umožňuje, aby SCAR 17 SE s vypnutým grafickým procesorem plnil funkci výkonného stroje pro tvorbu obsahu.

Grafická karta NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti má maximální TGP až 175 W s funkcí Dynamic Boost, která slouží k tomu, aby poskytovala co nejvyšší počet snímků na obou dostupných variantách displeje – QHD 240 Hz i FHD 360 Hz. Oba displeje mají dobu odezvy 3 ms, nabízejí podporu Dolby Vision a jsou kompatibilní s technologií Adaptive Sync, takže hráčům poskytují výborný obraz ve hrách nebo při sledování oblíbeného obsahu.

SCAR 17 SE je vybaven až 64 GB rychlé paměti DDR5 4800 MHz, bleskovým úložištěm PCIe Gen 4 v zapojení RAID 0, a speciálním přepínačem MUX Switch pro špičkový herní výkon. Díky WiFi 6E a ethernetovému portu 2,5 Gb/s mohou hrát uživatelé online kdekoli. SCAR 17 SE nabízí vstupní a výstupní porty nové generace, včetně dvou portů USB-C, z nichž jeden podporuje Thunderbolt 4, a plnohodnotného portu HDMI 2.1, který nabízí obrazový výstup umožňující připojení 4K 120Hz monitoru.

Hrajte v klidu

Tyto špičkové komponenty vyžadují výkonné chlazení, aby mohly pracovat na maximální výkon. ROG Strix SCAR 17 SE proto sází na systém chlazení ROG Intelligent Cooling. Značka ROG již tři roky používá v různých noteboocích směs tekutého kovu Thermal Grizzly, která snižuje teplotu procesoru až o 10 °C ve srovnání s tradičními termálními pastami. Letos tým ROG pracoval se společností Thermal Grizzly na vývoji ještě efektivnějšího složení tekutého kovu nazvaného Conductonaut Extreme, který SCAR 17 SE využívá nejen ke chlazení procesoru, ale i grafické karty. Nabízí přibližně o 5 °C nižší teploty než standardní tepelná směs tekutého kovu.

Tento špičkový stroj je vybaven take vlastní odpařovací komorou, která pokrývá 48,8 % základní desky, což umožňuje vynikající odvod tepla z procesoru, grafiky a kritických komponent napájení. Ve spojení se čtyřmi chladiči s měděnými žebry tenkými pouhých 0,1 mm a vylepšenými ventilátory Arc Flow dokáže SCAR 17 SE snadno odvádět teplo a zajistit tak špičkový výkon i během herních maratonů.

Výsledky testování efektivity tekutých kovů se mohou lišit v závislosti na modelu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno