Zatímco se Apple připravuje na uvedení své rodiny iPhone 14 na trh ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku, nejnovější zpráva tvrdí, že Samsung opět splní masivní procento objednávek OLED panelů pro jednoho ze svých nejlukrativnějších klientů.

Apple dříve využil trojici Samsung, LG a BOE k hromadné výrobě displejů pro iPhone 14. Bohužel, BOE nebude součástí tohoto týmu, podle ET News, kvůli problémům se změnou designu, ačkoli to mohlo být tím, že Apple vyloučil čínského výrobce displejů, protože byl dříve přistižen při podvádění. Zatímco BOE bylo dříve hlášeno, že obnoví výrobu panelů OLED pro iPhone 13, podle nejnovější aktualizace není součástí plnění objednávek pro iPhone 14.

Méně než 50 procent těchto OLED panelů bude pro Non-Pro modely iPhone 14

Průmyslové zdroje tvrdí, že Samsung dodá společnosti Apple 80 milionů jednotek OLED panelů na iPhone 14, přičemž 38,17 milionů displejů bude patřit k levnějším iPhone 14 a iPhone 14 Max (nebo iPhone 14 Plus). Očekává se, že oba tyto telefony budou vybaveny technologií LTPS, nikoli LTPO. LTPO bude pravděpodobně vyhrazeno pro prémiovější iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max. To znamená, že levnější modely iPhone 14 ztratí na technologii ProMotion, nebo jinými slovy na displejích a ovladačích s vysokou obnovovací frekvencí.

Zdá se, že Samsung je dobře připraven dokončit svou odpovědnost vůči Applu. Od loňského roku si jihokorejský dodavatel vybírá dodavatele materiálů, kteří budou dodávat díly nezbytné pro výrobu iPhone 14 OLED. Duksan Neolux, Samsung SDI a Solus Advanced Materials jsou ti dodavatelé, kteří se nacházejí v seznamu M12.

Duksan Neolux má údajně za úkol obstarat Red Prime a Green Prime, které vyzařují červené a zelené barvy, jak název napovídá. Tento dodavatel zajistí i HTL, které je ve zprávě uvedeno jako pomocný materiál. Samsung SDI poskytne Green Host, zatímco Solus Advanced Materials dodá A-ETL. OLED panel se skládá z různých vrstev a materiálů, které určují jeho maximální jas a životnost.

Samsung požadující výše zmíněné materiály zajistí použití vysoce kvalitních dílů pro sestavení iPhonu 14. Zpráva neuvádí podrobnosti o tom, kolik objednávek panelů hodlá spúlnit LG, ale ve srovnání se Samsungem by mělo jít o menší číslo.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno