Samsungu se úspěšně podařilo vyvinout flexibilní metodu laminace OLED displeje, kterou může společnost použít k vytvoření skutečně bezrámečkových skládacích telefonů. 

Nejen to, nová metoda také společnosti umožní snížit celkovou tloušťku displeje, díky čemuž bude vývoj obrazovek dostupnější. 

Samsung používá technologii podobnou inkoustové tiskárně a lepidlo vstřikuje místo toho, aby bylo nutné vkládat několik vrstev průhledné lepicí pásky, což zabere více času a je to samozřejmě dražší.

Uživatelé by tak mohli brzy očekávat cenově dostupnější skládací telefony od Samsungu

Podle zprávy The Elec společnost Samsung překonala problémy, které jsou vlastní metodě inkoustového tisku a které způsobily, že materiál prosakuje zakřivenými oblastmi, jako je záhyb pantu na skládacích zařízeních.

Přečti si  Vivo X90 Series se řadí mezi nejlepší smartphony roku 2022

Kromě toho dokáže tisková technologie s větší přesností obejít všechna přerušení na displeji, jako jsou výřezy a děrování pro fotoaparáty. Společnost Samsung již objednala testovací zařízení a těší se na testování sériové výroby ve vietnamské továrně.

V současné době vlastní trh s tiskovými zařízeními 3M America, ale Samsung se snaží najít náhradu s jinými výrobci. Pokud bude nová flexibilní metoda laminace OLED úspěšná, začnete vídat levnější, lehčí a rychleji vyrobitelné skládací telefony od společnosti Samsung.

Navíc by tato technologie jistě znamenala celkově lepší OLED panely od Samsungu, vzhledem k tomu, že patří mezi největší výrobce OLED na světě.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno