Samsungu se úspěšně podařilo vyvinout flexibilní metodu laminace OLED displeje, kterou může společnost použít k vytvoření skutečně bezrámečkových skládacích telefonů. 

Nejen to, nová metoda také společnosti umožní snížit celkovou tloušťku displeje, díky čemuž bude vývoj obrazovek dostupnější. 

Samsung používá technologii podobnou inkoustové tiskárně a lepidlo vstřikuje místo toho, aby bylo nutné vkládat několik vrstev průhledné lepicí pásky, což zabere více času a je to samozřejmě dražší.

Uživatelé by tak mohli brzy očekávat cenově dostupnější skládací telefony od Samsungu

Podle zprávy The Elec společnost Samsung překonala problémy, které jsou vlastní metodě inkoustového tisku a které způsobily, že materiál prosakuje zakřivenými oblastmi, jako je záhyb pantu na skládacích zařízeních.

Kromě toho dokáže tisková technologie s větší přesností obejít všechna přerušení na displeji, jako jsou výřezy a děrování pro fotoaparáty. Společnost Samsung již objednala testovací zařízení a těší se na testování sériové výroby ve vietnamské továrně.

V současné době vlastní trh s tiskovými zařízeními 3M America, ale Samsung se snaží najít náhradu s jinými výrobci. Pokud bude nová flexibilní metoda laminace OLED úspěšná, začnete vídat levnější, lehčí a rychleji vyrobitelné skládací telefony od společnosti Samsung.

Navíc by tato technologie jistě znamenala celkově lepší OLED panely od Samsungu, vzhledem k tomu, že patří mezi největší výrobce OLED na světě.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno