Snapdragon 8 Gen 2 se potenciálně dočká oznámení ve 4. čtvrtletí 2022, pokud bude historie uvádění nových čipů společností bernou mincí.

Nyní, pokud vás zajímá, kdy přesně dojde k oficiálnímu odhalení, výrobce čipů nám možná zanechal masivní vodítko.

Snapdragon Summit je každoroční konference, na které Qualcomm představuje nejnovější technologie, na kterých pracuje, včetně jedné čipové sady, která pohání budoucí vlajkové lodě Androidu. Při této příležitosti se očekává, že Snapdragon 8 Gen 2 bude k dispozici v prémiových telefonech roku 2023 a podle stránky událostí výrobce čipů v San Diegu se Snapdragon Summit bude konat mezi 14. a 17. listopadem.

Podíváme-li se na historii Qualcommu, vlajková loď mobilních SoC je obvykle oznámena v první den Snapdragon Summit, což znamená, že Snapdragon 8 Gen 2 by mohl být odhalen 14. listopadu. Očekává se, že se konference zúčastní i telefonní partneři Qualcommu, jako je Xiaomi. Může poskytnout náhled své vlajkové série dodávané se Snapdragonem 8 Gen 2. V tomto případě se tyto prémiové smartphony pravděpodobně budou jmenovat Xiaomi 13 a 13 Pro.

Můžeme také získat náhled nástupce Snapdragon 8cx 3, který je prozatím bez názvu, ale dřívější zprávy označily tento SoC jako konkurenta M1. Qualcomm již dříve uvedl, že využije akvizice Nuvia k posílení výkonu své budoucí čipové sady  ve snaze převzít řadu M od společnosti Apple. Pokud jde o to, co víme o Snapdragonu 8 Gen 2, Qualcomm se pravděpodobně bude držet 4nm architektury TSMC, aby mohl hromadně vyrábět křemík nové generace.

TSMC údajně zahájí hromadnou výrobu Apple M2 Pro a M2 Max koncem tohoto roku pomocí své špičkové 3nm technologie, ale je pochybné, že Qualcomm využije tento uzel alespoň do příštího roku. Naštěstí s tím, co jsme viděli u Snapdragonu 8 Plus Gen 1 , se Snapdragon 8 Gen 2 může pochlubit vylepšenou energetickou účinností a zvýšeným výkonem.

Může to být také první SoC od Qualcommu po letech se zcela novým CPU clusterem, který se vzdal konfigurace jádra „1 + 3 + 4“ a místo toho přešel na konfiguraci „1 + 2 + 2 + 3“. Zda tato změna přinese podstatná zlepšení či nikoli, si každý může domyslet, takže jako vždy počkáme na skutečné výsledky.

Více informací o tomto čipsetu bude pravděpodobně k dispozici v následujících týdnech.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno