Glance se zjevně připravuje na spuštění reklam na uzamčených obrazovkách Androidu.

Pro ty, kteří nevědí, Glance je dceřinou společností ad-tech firmy s názvem InMobi group, která se v minulosti prosadila na asijských trzích a nyní expanduje do dalších regionů včetně USA, je jen otázkou času, kdy tato záležitost dorazí i k nám.

Glance je shodou okolností tři roky starý startup, který je zodpovědný za poskytování zpráv, mediálního obsahu a her na zamykacích obrazovkách telefonů Android. Služba je podporována společností Google a v současné době se připravuje na uvedení všeho, co nabízí, do chytrých telefonů a dle poslední zprávy by k tomu mělo dojít během nadcházejících dvou měsíců.

Zpráva také hovoří o tom, jak dceřiná společnost zjevně jedná s operátory v USA o nových nápadech pro spolupráci. Zpráva také hovoří o tom, jak se služba zaměřuje na vývoj „prémiového produktu“ pro americký trh, z čehož vyplývá, že většina lidí by ráda zaplatila za nabízené služby.

Přečti si  Google oznámil vypnutí své služby Stadia

Glance slíbil, že zamknou obrazovku Androidu tím, že na ni nabídne reklamy. Služba využívá umělou inteligenci, aby nabídla lepší a personalizovanější obsah, zejména pokud se chcete zbavit své mrtvé uzamčené obrazovky. Toho bude dosaženo pomocí místních relevantních zpráv, příběhů a také příležitostných her.

Pro ty, kdo by se zajímali, Glance je již oceněn na 2 miliardy dolarů a podařilo se mu získat prvních 100 milionů aktivních uživatelů za pouhých 21 měsíců. Tato služba má nyní na asijském trhu více než 400 milionů uživatelů a kromě financování Google je financována některými z největších jmen na asijských trzích a společnost již má vazby s Xiaomi a Samsung. 

Expanze v USA prostřednictvím operátorů se zdá být pro společnost slibným krokem, ale vzhledem k tomu, jak málo lidí je fanoušky reklam na svých uzamčených obrazovkách, si nejsme jisti, že tato iniciativa zahrnující Androidy bude něco, co by fungovalo, zejména u potom u nás v Evropě.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno