Budoucnost na dotek: vivo vydává třetí bílou knihu týkající se 6G služeb, schopností a podpůrných technologií.

Výzkumný ústav komunikací společnosti vivo vydal třetí bílou knihu o 6G s názvem „Budování volně propojeného fyzického a digitálního světa: 6G služby, schopnosti a podpůrné technologie“. Zpráva se zabývá možnostmi 6G připojení a jeho podpůrnými technologiemi, které podle odborníků společnosti vivo budou formovat životy lidí po roce 2030. Služby 6G, které umožní sbližování digitálního a fyzického světa a ovlivní náš budoucí život, budou vyžadovat zcela nové návrhy systémové architektury.

Služby a schopnosti: vytvoření nového digitálního rozměru

Bílá kniha společnosti vivo pracuje s návrhem, že 6G připojení bude poskytovat superkomunikační, informační a konvergované výpočetní služby, které spojí komunikaci, výpočetní techniku a senzoriku do jednoho systému. Integrovaná síť 6G bude nejen propojovat lidi s lidmi, ale bude také propojovat lidi se stroji a stroje se stroji, což pomůže vytvořit zcela nový digitální svět. Lze očekávat, že do roku 2030 budou propojeny stovky miliard zařízení.

Přečti si  iPhone 15 bude podporovat nejnovější standard WiFi 6E

6G rozšíří základní telekomunikační služby o podporu zcela nových zážitků, jako je např. smíšená realita nebo holografická a vícesmyslová komunikace. Služby mobilního datového připojení 6G se budou nadále zlepšovat v aspektech kapacity, rychlosti přenosu dat, spolehlivosti a mnoha dalších. Proto bude třeba je ve srovnání s 5G několikanásobně zdokonalit.

Technologie umožňující připojení naprosto všude

Pro podporu nových služeb 6G bude nutné zavést nové síťové funkce. Vzhledem k tomu, že 6G bude sjednocovat mobilní sítě, výpočetní techniku, mezidoménovou datovou interakci a sítě s umělou inteligencí, vyžaduje zcela nový návrh systémové architektury.

Propojení senzoriky a komunikace využívá novou oblast příležitostí v mobilních bezdrátových sítích – nativní AI 6G by zlepšila efektivitu sítě, zvýšila flexibilitu systému a snížila náklady. Pro podporu inteligentních a základních informačních služeb je nezbytné zavedení koncové mezivrstvy datové roviny. Komunikace s extrémně nízkou spotřebou energie snižuje bariéru přístupu ke koncovým zařízením, což umožňuje skutečně všudypřítomné připojení. Podle údajů ve zprávě patří v současné době k zajímavým oblastem výzkumu technologie MIMO (Multiple-Input Multiple-Output), technologie RIS (Reconfigurable Intelligent Surface) a nové průběhy signálu, které otevírají cestu k efektivnější a flexibilnější sítí.

Přečti si  200MP fotoaparát Samsung Galaxy S23 Ultra nabídne výrazně vylepšené noční fotografie a zoomu

Výzkumný ústav komunikací společnosti vivo, založený v roce 2016, se zaměřuje na výzkum a standardizaci technologií 5G. Do dnešního dne předložil institut více než osm tisíc 5G návrhů do projektu 3GPP (Third Generation Partnership Project), což vedlo ke schválení patnácti technických funkcí a tří technických projektů.

Bílá kniha společnosti vivo s názvem „Budování volně propojeného fyzického a digitálního světa: 6G služby, schopnosti a podpůrné technologie“ je ke stažení.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno