Vyšel první benchmark iPhone 14 Pro s nejnovějším A16 Bionic od Applu, a přestože dominuje v jednojádrovém testu, A15 Bionic má lepší výkon v testu vícejádrového zatížení.

Výsledky byly sdíleny ShrimpApplePro, s malým vodoznakem ve spodní části obrázku Geekbench 5, který naznačuje, že tyto výsledky pravděpodobně získal z čínského mikroblogovacího webu Weibo. Další podrobnosti odhalují, že iPhone 14 Pro, který byl podroben testu, má 6 GB RAM, což Apple během svého oficiálního oznámení nezmínil, ačkoli minulé zprávy neustále uváděly, že modely „Pro“ budou mít 6 GB paměti LPDDR5. 

V testech A16 Bionic běžící na iPhonu 14 Pro dosahuje jednojádrového skóre 1879, což z něj dělá nejrychlejší SoC pro smartphony v této kategorii benchmarků. Bohužel tam, kde jsme okamžitě předpokládali, že zakázkový křemík bude o něco rychlejší než A15 Bionic, nás tyto výsledky překvapily. Tam, kde A15 Bionic dosahuje vícejádrového skóre 4885 ve srovnání s MediaTek Dimensity 9000, je A16 Bionic asi o 5 procent pomalejší se skóre 4664.

Přečti si  Galaxy S23 Ultra uniká v plném rozsahu, šokujícím způsobem je podobný Galaxy S22 Ultra

Ve skutečnosti je A16 Bionic sotva rychlejší než Dimensity 9000, a to může být způsobeno mnoha faktory. Za prvé, skóre Geekbench 5 lze snadno manipulovat, takže našim čtenářům doporučujeme, aby s těmito výsledky zatím zacházeli s rezervou. Za druhé, je možné, že aplikace Geekbench 5 není připravena pro iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max a potažmo oficiální aktualizaci iOS 16.

K těmto výsledkům se vrátíme, až se iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max začnou dodávat běžným uživatelům, a po spuštění nejnovější aktualizace Geekbench 5 možná získáme jasnější obrázek o tom, jak si A16 Bionic vede. Vzhledem k tomu, že nejnovější SoC společnosti Apple je sériově vyráběno na 4nm architektuře TSMC, jsou tyto výsledky zklamáním, ale naštěstí nejsme příliš daleko od dalších informací.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno