Samsung možná pracuje na docela zajímavém systému pro rozpoznávání obličeje. 

Jedná se o patent, který zahrnuje dvě kamery pod displejem. Je popsán v patentové přihlášce společnosti Samsung podané u KIPRIS (Korea Intellectual Property Rights Information Service) v březnu 2021. Dotyčný dokument byl zveřejněn minulý týden a prezentován nizozemskou publikací.

V jádru je myšlenka poměrně přímočará, získat více obrázků uživatele ze dvou úhlů, abyste mohli lépe sestavit 3D model obličeje a použít jej pro účely ověření. Samsung však konkrétně zmiňuje použití kamer pod displejem, což je samo o sobě zajímavé. Až dosud korejský gigant víceméně jen experimentoval s technologií na své řadě Galaxy Fold bez širšího vydání. Jednou spekulací by pak bylo, že Samsung zkoumá tuto novou duální technologii UDC pro své skládací zařízení. A i když to může být velmi dobře pravda, věříme, že tato technologie má širší důsledky a že touha používat kamery UDC pramení z potřeby mít tyto dvě kamery co nejdále od sebe, aby bylo možné získat dva různé úhly pohledu uživatele. To by mohlo vyžadovat umístění fotoaparátu v blízkosti spodní části telefonu kolem místa, kde se nyní nacházejí snímače otisků prstů pod displejem. Možná dokonce dojde ke spojení obou do jednoho optického modulu.

Přečti si  Hledáte chytré a přitom elegantní hodinky za rozumnou cenu? Potom pro vás máme představení 3 zajímavých variant

Patent nezachází příliš do detailů. Zobrazuje však maketu běžného telefonu se dvěma kamerami UDC, jednou nahoře a druhou dole. Další věcí zmíněnou v patentu je měření velikosti zornice. Myšlenka je, že velikost lidské zornice by se měla lišit v závislosti na světelných podmínkách. To by mohlo být použito jako dodatečné bezpečnostní opatření proti používání věcí, jako jsou fotografie nebo masky, k oklamání autentizace obličejem.

Koncept je to jistě zajímavý, ale je třeba poznamenat, že v této fázi se jedná pouze o koncept, nikoli o skutečný produkt nebo jakýkoli jeho náznak. Přesto budeme sledovat další vývoj.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno