Samsung Display a Intel pracují na „výsuvných“ počítačích. Během dnešní keynote Intel Innovation se na pódiu objevil generální ředitel Samsung Display JS Choi, aby předvedl prototyp PC, který se vysune z 13palcového tabletu na 17palcový displej.

Oznamujeme první 17palcový posuvný displej pro PC na světě,” řekl Choi. “Toto zařízení uspokojí různé potřeby větší obrazovky a přenosnosti.” Samsung Display se rozhodl pro své flexibilní PC displeje implementovat posuvnou (spíše než skládací) technologii a zdá se, že Choi naznačuje, že „skládací zařízení jsou pryč“ na PC.

Intel už roky experimentuje s novými tvarovými faktory PC a zpočátku se připravoval na budoucnost se dvěma obrazovkami a skládacími zařízeními, než Microsoft upustil od svých plánů pro Windows 10X. Tyto typy nových tvarových faktorů zoufale potřebují software a aplikace, aby mohly zazářit, a zatím není jasné, jak Intel přemění posuvné počítače v realitu.

Prototyp zařízení, které dnes Samsung Display a Intel předvedly, v podstatě promění 13palcový tablet na 17palcový monitor s ohebným displejem a vysouvacím mechanismem. Intel na tomto displeji rychle předvedl svůj nový software Unison, jehož cílem je propojit počítače s procesorem Intel a smartphony – včetně iPhonů.

Posuvné PC samotné je zatím jen koncept a od Intelu ani Samsung Display nepadlo jediné slovo nebo zpráva o tom, kdy se to stane realitou.

Článek Intel a Samsung se připravují na „výsuvné“ počítače se nejdříve objevil na GAME PRESS.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno