Netflix byl v posledním roce zasažen nákupní horečkou a v září získal vývojáře Oxenfree Night School Studio, v březnu vývojáře Stranger Things 3 The Game Boss Fight Entertainment a tentýž měsíc vývojáře Stranger Things: Puzzles Tales – Next Games. Nyní Netflix oznámil svůj záměr nejen koupit stávající vývojáře her, ale také začít vytvářet vlastní interní herní studia.

Dnes s radostí oznamuji, že zakládáme interní herní studio v Helsinkách ve Finsku s Marko Lastikkou jako ředitelem studia,” řekl Amir Rahimi, viceprezident Netflix Game Studios. „Toto je další krok v naší vizi vybudovat herní studio světové třídy, které našim stovkám milionů členů po celém světě přinese řadu nádherných a hluboce poutavých originálních her – bez reklam a nákupů v aplikaci.

Nové studio, které stále nemá jméno, se připojí k Next Games ve finských Helsinkách. Zatím nepadlo nic o tom, jakou hru plánuje udělat, a Rahimi řekl, abychom neočekávali, že se to v dohledné době dozvíme.

Ještě je brzy a máme před sebou mnohem více práce, abychom na Netflixu poskytli skvělý herní zážitek,“ dodal Rahimi. Vytvoření hry může trvat roky, takže jsem hrdý na to, že v prvním roce neustále budujeme základy našich herních studií a těším se, že se v následujících letech podělíme o to, co vyprodukujeme.

V dalších zprávách o hrách Netflix byla Oxenfree 2: Lost Signals odložena do roku 2023, přičemž vývojář Night School Studio zmiňuje obavy ohledně kvality a další čas potřebný k lokalizaci.

Článek Netflix buduje vlastní interní herní studia se nejdříve objevil na GAME PRESS.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno