Společnost Google není jen technologický gigant, jenž vše, na co sáhne, promění ve zlato. Má i své přešlapy. Po nepovedené sociální sítí Google+ si na seznam neúspěchů může oficiálně připsat i streamovací službu Stadia.

Již při představení Stadie bylo jasné, že zde něco neklape. Místo obřích eventů a nadupaných prezentací rozdával Google mediím a influencerům nálepky a presskity. Nedlouho potom bylo jasné, že na růžích ustláno nebude mít služba ani u širší veřejnosti.

Spoluzakladatel studia Warhorse Martin Klíma předpovídal konec Stadie již na minulém Game Developers Session v Praze.

Google Stadii vypne na začátku roku 2023. Kompletně se servery vypnou 18. ledna. Google následně vrátí peníze všem svým zákazníkům. Týká se to nákupu her a dodatečného obsahu zakoupeného skrze Google Store. Překvapením je, že Google bude refundovat své zákazníky i za zakoupený hardware.

Zatímco příznivci služby tvrdí, že Stadia předběhla svou dobu, tak druzí připisují její neúspěch lepší konkurenci, které je jako hub po dešti. Vypnut služby oznámil viceprezident Stadie Phil Harrison na blogu společnosti. Tamtéž také přislíbil, že zaměstnanci Stadie budou rozdělený do dalších týmů Googlu a o práci tak nepřijdou.

Konec Stadie se dal předvídat i z nedávných událostí, kdy společnost Logitech představila svůj nový ovladač zaměřený na cloudové hraní. Mezi podporovanými platformami Stadia nebyla. Na růst spekulací Google reagoval tvrzením, že Stadia v žádném případě nekončí…

Článek Google oznámil vypnutí své služby Stadia se nejdříve objevil na GAME PRESS.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno