„Určitě nechceme zapomenout na miliony aktivních hráčů na PS4,“ říká šéf PlayStation Studios Hermen Hulst.

Od uvedení PS5 už uplynuly téměř dva roky a zatímco nová konzole zaznamenala několik exkluzivitek jako Ratchet a Clank: Rift Apart, Demon’s Souls a Returnal, drtivá většina first party titulů vydaných PlayStationem byla cross-gen, přičemž hlavní tituly jako např.  Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Gran Turismo 7 a Horizon Forbidden West vyšly také pro PS4.

V aktuálním seznamu Sony není potvrzeno, že by žádný nadcházející titul byl cross-gen mimo God of War Ragnarok který vychází příští měsíc, ale to by se mohlo změnit. Šéf PlayStation Studios Hermen Hulst v rozhovoru pro Axios řekl, že Sony nechce opustit masivní uživatelskou základnu na PS4 a může pro ni i nadále vydávat hry, o čemž se rozhodne v každém jednotlivém případě.

Určitě nechceme zapomenout na miliony aktivních hráčů na PS4 a chceme zajistit, aby i pro ně byly skvělé hry,“ řekl. “Vyhodnocujeme to případ od případu.”

Samozřejmě, kromě God of War Ragnarok nebylo dosud oficiálně oznámeno mnoho titulů pro PlayStation, ale takové jako Marvel’s Spider-Man 2Marvel’s Wolverine jsou v současné době připraveny pouze pro PS5. Předchozí tituly jako Gran Turismo 7 a  God of War Ragnarok byly ale také původně oznámeny jako exkluzivity pro současnou generaci, takže existuje velká šance, že Sony nakonec provede podobné změny.

Článek Společnost Sony by mohla pokračovat ve vydávání her pro různé generace, „Hodnotí to případ od případu“ se nejdříve objevil na GAME PRESS.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno