Nejnovější data sdílená IDC ukazují, že s telefony společnosti Google to jde od vydání Pixel 4 z kopce, minimálně, co se jejich prodejních čísel týče.

Leckdo by si myslel, že telefon technologického a softwarového giganta bude mít na růžích ustláno, zejména s ohledem na fakt, že právě tato zařízení budou mít vždy jako první softwarový upgrade. Ale jak se zdá, tak tomu tak není a v dohledné době ani nebude.

Vlad Savov z Bloombergu se podělil o některá zajímavá fakta, která nám ukazují, jak moc se Google potápí.

Podle údajů sdílených IDC se Googlu od roku 2016 podařilo prodat pouze 27,6 milionů kusů telefonů Pixel. To je 1/10 prodejů Samsungu v roce 2021. Když to hodíme do kalkulačky, tak nám vyjde, že Googlu bude trvat 60 let, než prodá tolik telefonů jako Samsung za jediný rok, a to je šílený rozdíl, kvůli kterému se člověk musí ptát, sakra co dělá Google špatně?

Upřímně, Google ve skutečnosti nedělá nic špatně. Savov dále hovoří o tom, že Google není konkurencí pro Samsung, ale spíše pojistkou, protože Google nemá pro prodejce Androidu v USA jinou možnost, zvláště když LG tento trh opouští a opouští jej i HTC a čínské telefony nejsou v regionu příliš dobře přijímány. Takže tu zbývá už jen Sony, ale zde všichni víme, že jejich pozice není bůhví jaká.

Přečti si  Samsung upouští od plánu použití fotoaparátu s proměnným zoomem na Galaxy S24 a zatím se bude držet konfigurace se 4 senzory

Stále to neznamená, že Google přestane vyrábět telefony Pixel úplně. Ve skutečnosti zítra dostaneme řadu Pixel 7 a doufejme, že příští rok uvidíme řadu Pixel 8.

Každopádně konkurence je dobrá pro každého, protože nás motivuje k tomu věci zdokonalovat a zlepšovat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno