Nová informace tvrdí, že čipová sada Qualcomm s číslem modelu SM7475 je testována s konfigurací tříklastrového CPU.

Vzhledem k tomu, že SM8475 se nakonec jmenoval Snapdragon 8 Plus Gen 1, samotné označení naznačuje, že nadcházející čip se bude jmenovat Snapdragon 7 Plus Gen 1.

Tweet sdílený Rolandem Quandtem hovoří o různých taktovacích frekvencích SM7475 nebo Snapdragonu 7 Plus Gen 1. Tvrdí, že primární jádro a zlatá jádra budou pracovat na 2,40 GHz, zatímco stříbrná poběží na 1,80 GHz. Ti, kteří následují uvedení čipové sady Qualcomm na trh, si všimnou, že specifikace diskutované v tweetu níže nejsou úplně jiné, než když společnost představila Snapdragon 7 Gen 1, který má následující konfiguraci.

  • Jedno hlavní jádro ARM Cortex-A710 běžící na frekvenci 2,40 GHz
  • Tři výkonná jádra ARM Cortex-A710 běžící na frekvenci 2,36 GHz
  • Čtyři efektivní jádra ARM Cortex-A510 běžící na frekvenci 1,80 GHz

Jak by mohl Snapdragon 7 Plus Gen 1 zvednout laťku ve srovnání se svým předchůdcem, je hromadná výroba pomocí lepšího výrobního procesu, kterým by v tomto případě byl 4nm uzel TSMC, který se pravděpodobně používá také k výrobě Snapdragonu 8 Gen 2. Ukázalo se, že 4nm proces TSMC je lepší než 4nm proces od Samsungu, což v konečném důsledku umožní novému SoC běžet na vyšších trvalých taktech, což vede k lepšímu výkonu a zároveň generování méně tepla.

Také tato tříklastrová konfigurace CPU by mohla být zcela odlišná ve srovnání s tím, co běží na Snapdragonu 7 Gen 1. Například hlavním jádrem by mohl být Cortex-X3, který má zcela odlišnou architekturu ve srovnání s Cortex-A710. Kromě toho jsme místo Cortex-A710 jako zlatých jader mohli vidět jádra Cortex-A715 v akci na Snapdragon 7 Plus Gen 1, takže by mezi těmito dvěma SoC bylo několik rozlišovacích atributů.

Přečti si  Epic Games Store začne od 15. prosince opět rozdávat hry jako Vánoční dárky

Domníváme se, že Qualcomm odhalí Snapdragon 7 Plus Gen 1 během výročního summitu Snapdragon Summitu, protože to je také místo, kde má být Snapdragon 8 Gen 2 oznámen. Pokud jde o výkon, máme pocit, že tento člen by mohl porazit Snapdragon 8 Gen 1 a přinést ještě větší hodnotu smartphonům, které nejsou vlajkovou lodí, a které budou uvedeny na trh v roce 2023.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno