iPhone 14 a nejnovější řada Apple Watch přicházejí s nejnovější bezpečnostní funkcí, detekcí pádů, která je ve výchozím nastavení zařízení povolena.

I když to funguje, jak bylo uvedeno dříve, v okamžiku, kdy vozidlo například nabourá do stromu a záchranné složky jsou následně upozorněny na nehodu, zdá se, že se vyskytují i falešné poplachy, například když je některé z výše uvedených zařízení se svým majitelem na horské dráze.

S informací přišla Joanna Stern z Wall Street Journal, která informovala o tom, že v zábavných parcích jako Dollywood a Kings Island, nejnovější Apple Watch náhodou spustily funkci Crash Detection. Z Kings Island bylo uskutečněno šest samostatných tísňových volání, když návštěvníci nastoupili na jednu z horských drah a neuvědomili si, že mají tuto funkci zapnutou. Dollywood také hlásil incidenty, jako je ten, který je popsán výše, a podle Coaster101 musely zábavní parky umístit u atrakcí cedule s varovným nápisem, aby zabránily takovýmto falešným poplachům.

Funkce Apple Crash Detection využívá zvuková data získaná mikrofonem iPhonu 14 nebo Apple Watch spolu s dalšími senzory k určení, zda došlo k havárii. Horská dráha pohybující se vysokou rychlostí s největší pravděpodobností oklame funkci a okamžitě spustí varovné hlášení. Majitelům se doporučuje, aby si před jízdou aktivovali režim Letadlo, aby se předešlo zbytečným potížím. Stačí jediné klepnutí a ušetří se spousta času a nesmyslných výjezdů záchranných složek, které mohou být potřeba někde jinde. 

Přečti si  Samsung Galaxy S20 FE dostává aktualizaci One UI 5.0

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno