Motorola je průkopníkem v mobilním průmyslu už více než 90 let a neustále stojí v čele inovací od skládacích telefonů až po 5G.

Motorola je průkopníkem v mobilním průmyslu už více než 90 let a neustále stojí v čele inovací od skládacích telefonů až po 5G. Dnes společnost Motorola pokračuje v tomto trendu, kdy v průběhu Lenovo Tech World ’22 popsala budoucnost inovativních tvarových faktorů a představila nový koncept rolovatelných smartphonů.

Tento koncept rolovatelného smartphonu přichází od týmu 312 Labs, interní inovační skupiny společnosti Motorola zahrnující odborníky na produkty, výzkum, design a inženýrství z celého světa. 312 Labs zkoumá několik vznikajících technologických prostorů a jedním z nich je zejména přepracování tvarových faktorů zařízení s cílem vyřešit zákaznicky citlivá místa a umožnit nové zážitky. Tento nový koncept je postavený na displeji a mechanických inovacích, které jsme představili už v našich skládacích zařízeních a předpovídá, kam by se mohl ubírat vzrušující prostor dynamickcýh tvarových faktorů.

Ve společnosti Motorola vnímáme smartphone jako rozšíření sebe samých – nástroj, který nám umožňuje přizpůsobit se našemu okolí a lehce plnit úlohy. Nyní investujeme do flexibilních OLED anebo pOLED obrazovek, abychom přinesli optimální rovnováhu mezi obsahem a pohodlím. Rolovatelný koncept je ztělesněním této myšlenky v obrazovce, která se přizpůsobuje třem odlišným stavům: prodlouženému, kompaktnímu a „náhledovému“ jediným stlačením tlačítka.

S výškou o něco více než 4 palce se rolovatelné zařízení dokáže svinout do super kapesní podoby, která je menší než většina prémiových zařízení na trhu. Ať už jde o 6,5 palcovou obrazovku pro pohlcující hraní her nebo zkrácenou velikost pro pohodlí na cestách, tento koncept poskytuje nekonečné možnosti na tvorbu obsahu a zábavu a zároveň nabízí nově objevenou flexibilitu malého zařízení s obrazovkou, kterou můžete svinout.

Kromě konceptu rolovatelného smartphonu Lenovo představilo také koncept rolovatelného počítače, který využívá podobné technologie, aby vyzdvihnul multitasking a možnosti prohlížení při zachování kompaktní velikosti. Více podrobností o konceptu rolovatelného počítače najdete v Lenovo StoryHub.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno