Motorola je průkopníkem v mobilním průmyslu už více než 90 let a neustále stojí v čele inovací od skládacích telefonů až po 5G.

Motorola je průkopníkem v mobilním průmyslu už více než 90 let a neustále stojí v čele inovací od skládacích telefonů až po 5G. Dnes společnost Motorola pokračuje v tomto trendu, kdy v průběhu Lenovo Tech World ’22 popsala budoucnost inovativních tvarových faktorů a představila nový koncept rolovatelných smartphonů.

Tento koncept rolovatelného smartphonu přichází od týmu 312 Labs, interní inovační skupiny společnosti Motorola zahrnující odborníky na produkty, výzkum, design a inženýrství z celého světa. 312 Labs zkoumá několik vznikajících technologických prostorů a jedním z nich je zejména přepracování tvarových faktorů zařízení s cílem vyřešit zákaznicky citlivá místa a umožnit nové zážitky. Tento nový koncept je postavený na displeji a mechanických inovacích, které jsme představili už v našich skládacích zařízeních a předpovídá, kam by se mohl ubírat vzrušující prostor dynamickcýh tvarových faktorů.

Přečti si  Při zařizování nové domácnosti je potřeba myslet i na kvalitní síťové pokrytí

Ve společnosti Motorola vnímáme smartphone jako rozšíření sebe samých – nástroj, který nám umožňuje přizpůsobit se našemu okolí a lehce plnit úlohy. Nyní investujeme do flexibilních OLED anebo pOLED obrazovek, abychom přinesli optimální rovnováhu mezi obsahem a pohodlím. Rolovatelný koncept je ztělesněním této myšlenky v obrazovce, která se přizpůsobuje třem odlišným stavům: prodlouženému, kompaktnímu a „náhledovému“ jediným stlačením tlačítka.

S výškou o něco více než 4 palce se rolovatelné zařízení dokáže svinout do super kapesní podoby, která je menší než většina prémiových zařízení na trhu. Ať už jde o 6,5 palcovou obrazovku pro pohlcující hraní her nebo zkrácenou velikost pro pohodlí na cestách, tento koncept poskytuje nekonečné možnosti na tvorbu obsahu a zábavu a zároveň nabízí nově objevenou flexibilitu malého zařízení s obrazovkou, kterou můžete svinout.

Přečti si  Únik specifikací OnePlus 12, premiéra telefonu by měla být ještě letos

Kromě konceptu rolovatelného smartphonu Lenovo představilo také koncept rolovatelného počítače, který využívá podobné technologie, aby vyzdvihnul multitasking a možnosti prohlížení při zachování kompaktní velikosti. Více podrobností o konceptu rolovatelného počítače najdete v Lenovo StoryHub.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno