Nový nástroj pro ochranu osobních údajů bude postupně k dispozici u zařízení Galaxy počínaje řadou S22, uživatelé budou moci blokovat přístup k obsahu telefonu například během opravy či servisu.

Společnost Samsung Electronics dnes začíná po celém světě nabízet režim údržby (Maintenance Mode). Jde o nový nástroj na ochranu osobních údajů a dalších citlivých informací, který úspěšně prošel pilotním programem v Koreji a poprvé se uživatelům představil v Číně. Uživatelé budou mít možnost blokovat přístup k nejrůznějším osobním informacím, třeba k fotografiím, zprávám či kontaktům, což se může hodit například při opravě telefonu.

 „Do telefonů si dnes ukládáme vše, na čem nám v životě záleží, od čísel kreditních karet až po rodinné fotografie. Režim údržby dává uživatelům modelů Galaxy jistotu, že jejich soukromí nic neohrozí, i když dají telefon z ruky,“ prohlásil Seungwon Shin, viceprezident a vedoucí bezpečnostního týmu divize Mobile eXperience společnosti Samsung Electronics. „Jde o další výsledek naší snahy dát zákazníkům pocit naprostého bezpečí. Chceme, aby si byli jisti, že mají svá data pod kontrolou a mohli se v klidu pouštět do objevování dalších mobilních zážitků s vědomím, že se o ně v případě potřeby postaráme.“

V režimu údržby si lze vytvořit samostatný uživatelský účet, takže servisní technici mohou pracovat se základními funkcemi telefonu, a přitom nemají přístup k žádným soukromým datům majitele. Stačí jen vybrat režim údržby v menu Péče o baterii a zařízení, které je součástí hlavního nastavení. Pak je nutné přístroj restartovat – a po restartu je přístup ke všem osobním datům, tedy například k fotografiím, dokumentům či zprávám, zcela zakázán.

Dostupnost se liší podle země a modelu. Režim údržby je k dispozici u vybraných zařízení Samsung Galaxy s uživatelským rozhraním One UI 5 nebo novějším, mezi podporované modely patří telefony Galaxy S21 a S22. V různých zemích, u různých modelů a operátorů může být režim k dispozici v různou dobu.

Z bezpečnostních důvodů se doporučuje zálohovat před aktivací režimu údržby veškerá data.

V režimu údržby nelze ani otevírat aplikace, které si nainstaloval samotný uživatel. Veškerá data či účty vytvořené v tomto režimu se po jeho opuštění automaticky smažou. Lze stahovat a instalovat aplikace z Galaxy Store, ty se ale automaticky při vypnutí režimu údržby vymažou rovněž.

Zařízení Samsung Galaxy chrání profesionální bezpečnostní platforma Knox, k jejímž výhodám patří ochrana ve více vrstvách. Díky spolupráci s osvědčenými partnery z oboru lze potenciální hrozby detekovat a neutralizovat rychleji než u podobných systémů. Zabezpečení je integrální součástí hardwaru i softwaru v celém zařízení od čipů až po aplikace, kteří si uživatelé sami stahují a instalují. Díky ochraně v reálném čase funguje zabezpečení čtyřiadvacet hodin denně. Uživatelé si tedy mohou být jisti, že jsou jejich osobní data v naprostém bezpečí. U zařízení Samsung Galaxy k tomu přispívají i různé funkce a nástroje, například praktický přehled zabezpečovacích zařízení či povolení udělených jednotlivým aplikacím.

Samsung navíc způsoby ochrany neustále vylepšuje a posiluje. V roce 2021 firma nabídla technologii Knox Vault, která ukládá nejdůležitější informace na speciální místo stranou od ostatních dat. Tento měsíc jsme zase představili Knox Matrix, naši vizi příští generace zabezpečení napříč zařízeními. Díky neustálým inovacím se nám daří chránit to nejcennější, co zákazníci mají, tedy jejich osobní informace a zážitky, a hodláme stát v čele snah o maximální mobilní bezpečí i nadále.

 Dostupnost

V červenci Samsung úspěšně vyzkoušel režim údržby na telefonech řady Galaxy S21 v Koreji, v září se funkce poprvé představila uživatelům v Číně. Dnes ji uvádíme na trh v globálním měřítku, během následujících měsíců ji budou mít postupně k dispozici majitelé vybraných modelů s uživatelským rozhraním One UI 5. Postupné zavádění bude probíhat po celý rok 2023, kdy se režim rozšíří do dalších zařízení Galaxy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno