Filozofií společnosti vivo je dělat správné věci správným způsobem. vivo představuje inovace, díky nimž stanovuje u skládacích telefonů nové standardy.

Uvedením svého prvního skládacího modelu X Fold se společnost vivo snažila veřejnost vtáhnout do nového, komplexnějšího způsobu používání telefonu a demonstrovat jaké pohodlí a kreativní možnosti 8palcový skládací hlavní displej poskytuje. Nyní, s uvedením jeho nástupce modelu X Fold+, nabízí vivo ještě víc. Odpovědí na to, čím se X Fold+ odlišuje, je závazek společnosti vivo k Benfen filozofii – čínskému konceptu dělat správné věci správným způsobem. Ten je hnacím motorem při vytváření vlajkových skládacích zařízení, která přinášejí zajímavé funkce a skvělý výkon. U první generace vivo X Fold se společnost vivo snažila zajistit celoživotní odolnost a vyhnout se záhybům, které se tvoří na skládacích displejích. Tím se také první model X Fold odlišoval od ostatních a zajistil, že se i na něj navazující X Fold+ může pyšnit celoživotní odolností.

Displej zařízení vivo X Fold+ v sobě spojuje řadu technologií a materiálů vysoké kvality. Jeho konstrukce posouvá hranice díky vylepšené odolnosti pantů a výraznému zmenšení záhybu obrazovky. Společnost vivo si dala záležet na tom, aby do svých skládacích smartphonů integrovala pant nejvyšší kvality. Mechanismus byl důkladně testován předními nezávislými zkušebními odborníky z TÜV Rheinland – německé renomované instituce a poskytovatele služeb pro kvalitu a bezpečnost, kteří se zaměřili nejen na pant, ale také na záhyb displeje. Oba prvky prošly po více než 300 000 složeních a rozloženích na výbornou. Při pohledu na to, že průměrný spotřebitel by zařízení složil a rozložil 80krát denně, by to znamenalo více než 10 let vytrvalého používání.

Letecké materiály

Materiál a konstrukce jsou při vytváření odolného skládacího telefonu klíčové. Pant telefonu X Fold+ má 174 dílů a využívá šestivrstvé letecké materiály, jako je tekutý kov a vysokopevnostní ocel. Tyto zvolené materiály přinášejí zvýšenou pevnost, odolnost proti nárazu, ohybu a korozi. Pro minimalizaci záhybů je u modelu vivo X Fold+ přizpůsobena konstrukce plovoucí střední desky, která drží centrální záhyb obrazovky. Samotná obrazovka tak může být v rozloženém

stavu plošší a středová deska při skládání klesá dolů, čímž ponechává dostatek prostoru pro bezpečné ohýbání obrazovky. Vysoce odolný plovoucí křídlový pant umožňuje zařízení zavřít naplocho, ale také zůstat otevřené v úhlu 60 až 120 stupňů.

Sklo je známé svou tuhostí a křehkostí, a tak se použití skla pro skládací displej může zdát nepravděpodobnou volbou. Nové průlomy ve vědě o materiálech však vyžadují flexibilnější chápání toho, čím sklo může být. Sklo ve skládacím hlavním displeji modelu X Fold+ je samo o sobě mistrovským dílem a využívá nejtenčí a nejpružnější sklo na trhu.

Přečti si  Samsung Galaxy S20 FE dostává aktualizaci One UI 5.0

Aby bylo možné nabídnout uživatelům zařízení tu nejlepší kvalitu, bylo ultratenké sklo (UTG) vyvinuto partnerem vivo, společností SCHOTT, mezinárodní technologickou firmou a lídrem v oblasti výroby speciálního skla. SCHOTT je dnes jedinou společností, která v současné době sériově vyrábí ultratenké a ultraflexibilní sklo UTG, které lze chemicky zpevnit. Díky své jedinečné struktuře se Xensation® Flex, speciální člen rodiny SCHOTT UTG(R), který se objevuje v řadě X Fold, může po zpracování a chemickém zpevnění ohýbat statisíckrát. Díky tomu má mimořádný poloměr ohybu menší než 2 milimetry. V kombinaci se strukturou závěsu kapky vody, která nabízí nejlepší poloměr ohybu 2,3 milimetru, je záhyb displeje X Fold+ nejen úzký, ale také téměř zcela plochý, takže se vyhýbá “vyboulení”, které se běžně objevuje u skládacích telefonů.

Kromě ohebného skla uvnitř displeje je velký vnější displej vybaven také krycím sklem SCHOTT, které telefon chrání před každodenními nástrahami. Vysoce výkonné krycí sklo Xensation® je chemicky zesílené lithium-hlinitokřemičité krycí sklo, které nabízí nejlepší odolnost proti nárazu a pádu na světě. Tyto materiály a technická řešení dohromady vytvářejí skutečně silný dojem, který zůstává po celou dobu životnosti zařízení.

Nastupující budoucnost

Skládací smartphony mají perspektivu změnit způsob používání telefonů v každodenním životě a model X Fold+ dává nahlédnout do budoucnosti. Odhaluje nový způsob přístupu k chytrým telefonům a ukazuje, co je třeba udělat pro splnění vyvíjejících se očekávání zákazníků. Možnost skládání by nikdy neměla znamenat kompromis v oblasti zážitku z displeje.

Vzhledem k tomu, že skládací smartphony mají ve srovnání s běžnými smartphony vyšší nároky na konzistenci barev, podporuje vivo X Fold+ na vnitřním i vnějším displeji obnovovací frekvenci 120 Hz a využívá displeje LTPO E5 Samsung AMOLED s rozlišením 2K+, které zajišťují plynulost obrazu a optimalizovanou spotřebu energie. Společně se svými výzkumnými centry vyvinula společnost vivo také vlastní schéma kalibrace barev, takže přesnost reprodukce barev na obou displejích je téměř identická. To vše přispělo k tomu, že řada X Fold získala 19 rekordů DisplayMate a celkovou certifikaci na úrovni A+, což je současná nejvyšší úroveň v oboru. Stejně jako jeho předchůdce, který byl jako první skládací smartphone na světě vybaven ultrazvukovými čtečkami otisků prstů na obou displejích, má i X Fold+ duální 3D ultrazvukové čtečky otisků prstů od společnosti Qualcomm, a to na obou displejích. U nového X Fold+ byl velký vnitřní displej vylepšen tak, aby nabízel lepší zobrazení na rozdělené obrazovce. To znamená, že uživatelé mohou otevřít až dvě okna v popředí a mít spuštěné čtyři aplikace pro úkoly současně se dvěma okny na rozdělené obrazovce a až s 12 okny na pozadí.

Přečti si  TEST: Tesla Smart Pet Feeder Camera 

Nabíjení nabízí vyšší rychlost díky 80W technologii FlashCharge, takže uživatelé mohou dobít baterii z 1 % na 70 % za pouhých 18 minut. Plné nabití přitom trvá pouhých 35 minut. Model X Fold+ je také vybaven špičkovým 50W bezdrátovým nabíjením FlashCharge, které umožňuje nabít 10 % za 5 minut a plné nabití za 53 minut. Dělat věci v duchu Benfenu znamená myslet na celý uživatelský zážitek, a ten přesahuje samotný smartphone: proto je nový X Fold+ standardně dodáván s exkluzivní nabíječkou s gallium nitridovým konektorem USB-C se dvěma zásuvkami, aby bylo možné nabíjet několik zařízení najednou.

Vzhledem k povaze skládacího displeje mění tento nový typ smartphonu způsob, jakým uživatelé pořizují a zobrazují fotografie. Model X Fold+ například podporuje hledáček na obou svých vnitřních displejích. Díky tomu je možné pořizovat selfie pomocí hlavního fotoaparátu v maximální kvalitě. X Fold+ také zůstává věrný závazku společnosti „fotoaparát na prvním místě“, který umožňuje každému uživateli získat dokonalý snímek. Stejně jako u svých ostatních vlajkových zařízení i u modelu X Fold spolupracovala společnost vivo na vývoji systému fotoaparátu s průkopnickou společností ZEISS, která se zabývá prémiovou optikou a optoelektronikou. Čtveřice fotoaparátů s plnou ohniskovou vzdáleností disponuje 5násobným optickým zvětšením a fotoaparátem s 60násobným digitálním zoomem. Všechny objektivy jsou certifikovány společností ZEISS a jsou vybaveny charakteristickou povrchovou úpravou ZEISS T* Coating, profesionální technologií, která zvyšuje optický výkon objektivu díky snížení rozptylu a odlesků, takže uživatelé mohou plně využít výkon snímačů s vysokým rozlišením.

Z hlediska hardwarového výkonu stojí za zmínku, že je model X Fold+ vybaven vylepšenou čipovou sadou, která nyní pracuje s mobilní platformou Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, což přináší až o 10 % vyšší výkon a až o 30 % nižší spotřebu energie ve srovnání s Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 jeho předchůdce. V kombinaci s nárůstem kapacity baterie ze 4600 na 4730 miliampérů to znamená, že si uživatelé mohou vychutnat až o dvě hodiny delší přehrávání videa.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno