Nová značka ENDORFY se pomalu začíná usídlovat na našem trhu a v portfoliu českých distributorů. A tak je nejvyšší čas se na nějaký ten konkrétní kousek podívat, ohmatat ho ručkou zvědavkou a podrobit uživatelskému testu. Bude mít herní headset ENDORFY Viro Infra šanci prosadit se na našem trhu, nebo ze sluchátek zazní leda labutí píseň? 

Balení – běžné, ale milé 

V krabici nečekejte žádný nadstandard, ale základ, který bych jako uživatel čekal. V plastové krabici jsou uložena samotná sluchátka, vedle toho odnímatelný mikrofon, manuálek a ještě rozdvojovací káblík. Ještě na mě vypadla obálka, ve které byla místo úplatku děkovná karta. Jasně, o nic nejde, ale přeci jen je to trošku milé. A teď už k důležitějším věcem. 


Design – tady si někdo dal záležet na matroši 

Sluchátka jsou upevněna na kovový rám, který působí dostatečně bytelně. V oblasti hlavy je zajištěna vysoká pružnost, takže se headset pohodlně nasazuje a při dlouhodobém nošení nikde netlačí i díky měkké pěně a kožence. Z hlediska vzezření ENDORFY nikterak neexperimentuje a sází na klasiku, na čemž není nic špatného. Na pohled však headset nikterak nezaujme a nevybočuje z davu.  

Konstrukce je na velmi vysoké úrovni. O kovový rám se nemusíte obávat, je pevný, ale současně lehký. Hlavový oblouk je vystlaný měkkou koženkou. Je otázkou, jestli se postupem času nezačne drolit. Pro upevnění bylo využito kvalitní a pevné šití, takže když už si někdo dal záležet na tomto, nemám o provedení dalších prvků strach. 

 Náušníky z měkké pěny obklopí uši pohodlím a příjemným pocitem. Poskytují komfort i dostatečnou zvukovou izolaci. Před vnějším světem. Dovedu si představit, že v parních letních dnech se při dlouhodobém nošení budou uši poněkud potit, ale minimálně teď na podzim a v zimě je to fajn ponošeníčko. Díky nastavitelnému hlavovému oblouku si přizpůsobíte velikost podle svých požadavků a klidně můžete s hlavou pohazovat, napít se apod. Kolem náušníků lze prostrčit i brýle. Není to nic hrozného, ale nožičky vnímám hned od začátku a při dlouhodobém nošení mohou začít tlačit. 

 

Headset ENDORFY Viro Infra připojíte pomocí kabelu, který je zakončený standardní 3.5mm jack konektorem. Na kabelu najdete ovládání hlasitosti a mikrofonu, koncovka konektoru je pozlacena a díky rozhraní jsou sluchátka s mikrofonem kompatibilní s celou řadou zařízení, jako jsou smartphony, tablety, herní konzole, PC nebo notebooky.  

Mezi hlavní přednosti řadím odnímatelný mikrofon, takže není problém vyrazit ven a headset používat i místo běžných náhlavních sluchátek.  


Ozvučení pro hry, filmy a další multimédia 

Ze sluchátek se do ušních bubínků line čistý a jasný zvuk. Díky přirozené zvukové izolaci můžete vnímat audio ve všech aspektech, jako jsou výšky tónů, basy apod. Velmi dobrého zvukového vjemu dosahuje jak při přehrávání hudby, tak mluveného slova. Nezaznamenal jsem žádný problém při hraní her, sledování seriálů, poslechu rádia či podcastů.

Článek TEST: Headset Viro Infra od nové značky ENDORFY, který velmi příjemně překvapil  se nejdříve objevil na GAME PRESS.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno