Apple potvrdil svou dominanci v oblasti‚ True Wireless Stereo‘ neboli bezdrátových sluchátek pro Q3 2022 díky popularitě nově uvedených AirPods Pro 2.

Celkově má ​​Apple dvouciferný podíl na trhu, zatímco jeho nejbližším konkurentem je Samsung, zaostává s podílem, který je třikrát menší.

Nová zpráva zveřejněná společností Canalys uvádí, že podíl společnosti Apple na trhu v kategorii TWS byl 30,9 procenta, přičemž celkové dodávky činily 23,8 milionů kusů za 3. čtvrtletí 2022. AirPods Pro 2 společnosti tvořily 20 procent těchto zásilek, což znamená 4,2 milionů kusů, což je působivý. Technologický gigant zaznamenal ve srovnání s Q3 2021 růst jak podílu na trhu, tak dodávek, což je výkon, který nedokázal zopakovat jeho nejbližší konkurent Samsung.

Přečti si  Podle výzkumníků stačí k obejití zabezpečení otisků prstů smartphonu Android pouze obvodová deska za 15 USD

Bezkonkurenční postavení Applu na tomto trhu se vysvětluje tím, že Samsung drží druhou pozici pouze s 9,6procentní podílem na trhu. Stručně řečeno, Apple má více než trojnásobek tržního podílu, který má v současnosti Samsung, přičemž Samsung ztratil roční růst o 12 procent ve srovnání se stejným čtvrtletím před rokem. Korejský gigant během tohoto období vyexpedoval 7,4 milionu kusů.

Navzdory úspěchu Applu na trhu TWS a celosvětové popularitě AirPods Pro 2 se celkový trh se zvukem meziročně snížil o 4 procenta na 113,6 milionů kusů. Naštěstí TWS byla podkategorie, která zaznamenala určitý růst, přičemž dodávky vzrostly meziročně o 6 procent na 76,9 milionů kusů. Jedním z důvodů, proč se společnosti Apple podařilo ovládnout tento trh, je pravděpodobně skálopevná softwarová integrace jeho sestavy AirPods s dalšími produkty.

Přečti si  Při zařizování nové domácnosti je potřeba myslet i na kvalitní síťové pokrytí

Na rozdíl od běžných bezdrátových sluchátek má Apple ve svých AirPods vlastní čipy, které se bezproblémově a rychle připojují k iPhonu nebo iPadu a zcela odstraňují vrstvu nepříjemností. Popularita AirPods Pro 2 navíc pravděpodobně souvisí s jejich seznamem upgradů spolu s tím, jak rychle online prodejci snížili jejich cenu. Dokonce i nyní se AirPods Pro 2 nadále prodávají na místech, jako je Amazon, za 199,99 $ , což je pod jejich MSRP.

Stejně jako původní AirPods Pro byla i druhá generace modelů uvedena na trh za 249,99 $.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno