Elon Musk se snaží získat peníze, kde se jen dá, po nedávnem masivním prodeji akcií společnosti Tesla nyní spustil Twitter Blue, který je měsíčně zpoplatněn a zdá se že plánů má ještě více.

Musk se snaží udělat z Twitteru ziskový byznys a získat co nejrychleji zpět maximum finančních prostředků, ovšem jak se zdá, tak k tomu mohou vést i velmi kontroverzní rozhodnutí jako nucení uživatelů sdílet svá data, což je v přímém rozporu s pravidly App Store společnosti Apple.

Nové informace zveřejněné ne webu Platformer uvádějí, že uživatelům by se zobrazilo oznámení na celou obrazovku a tento krok by nemohli přeskočit, pokud budou chtít službu nadále využívat. V současné době, stejně jako Facebook a Google, Twitter umožňuje uživatelům odhlásit se ze sledování, ale to může být minulostí.

Přečti si  300W nabíjecí technologie Redmi se může skutečně dostat ke spotřebitelům

Lidé obeznámení s plány Twitteru uvádějí, že změna bude zpočátku rozšířena na přibližně 1 procento Američanů, aby viděli, jak zareagují, než ji rozšíří plošně na každého, kdo aplikaci používá. Snad jediný způsob, jak se vyhnout této překážce, je přihlásit se k odběru Twitter Blue, ale to by znamenalo platit měsíčně 8 $ nebo 11 $, pokud jste uživatelem iPhonu.

Twitter údajně chce, aby se uživatelé násilně vzdali svých dat, protože Twitter Blue nezabrání společnosti ve ztrátě peněz, protože se odhaduje, že společnost bude stát 6 dolarů v tržbách na předplatitele. Když se Muskovi podaří tuto změnu zavést, tak násilné souhlasy uživatelů s prodejem jejich dat a umožněním sledování službou je přímým porušením pravidel App Store společnosti Apple.

Přečti si  Huawei odhaluje, kdy představí mezinárodním trhu P60 Pro, Mate X3, Watch Ultimate a další

Podle pokynů App Store Review Guidelines společnosti Apple nelze uživatelům umožnit používat aplikaci nebo službu za účelem sledování. Na základě těchto informací by Twitter porušoval pokyny a může donutit Apple, aby aplikaci ze svého obchodu odstranil.

Za předpokladu, že Apple odstraní Twitter z App Storu, podle mandátu EU by aplikaci bylo možné na platformě opět nalézt prostřednictvím alternativních třetích stran, které budou moci na zařízeních Apple prodávat software, ale to jen v případě, že bude z App Store odstraněna. Právě teď Twitter žongluje s dalším snižováním nákladů, včetně nevyplácení odstupného zaměstnancům, kteří byli propuštěni. Stručně řečeno, rýsuje se tu řada velkých problémů a Musk zkouší, kam až může zajít.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno