Osobně se mi koncept All-in-One počítačů nesmírně líbí. Integruje všechny komponenty z PC skříně pouze do monitoru, takže šetří místo a na stole máte jen displej na koukání. Na pohled to vypadá zkrátka moc pěkně, ale dá se na tom taky něco pořádně dělat? Na to se podíváme v recenzi AiO MSI AM272 Series. 

Vizuálně působí tento model elegantním a až nenápadným dojmem. Možná je to tím, že jsem dostal k dispozici bílou variantu, která ideálně splynula s bílím stolem. Stejně jako základní příslušenství ve formě bezdrátové myši a klávesnice. Z hlediska designu zmíním čisté linie, displej v provedení s úzkými rámečky vám poskytne maximum z 27palcové plochy. Díky štíhlé konstrukci si tento model může v klidu dovolit velký displej a na stole vám stále zůstane spousta místa. Chaos mohou vyvolat kabely, pokud připojíte drátové periferie, ale jinak si vystačíte jen s kabelem na napájení.  

Přizpůsobí se díky ergonomii i konektivitě

Samozřejmostí je také dostatečná ergonomie, takže displej počítače můžete polohovat do výšky nebo ho mírně naklonit (ovšem nikoli otočit). Potěší také podpora VESA uchycení, přičemž potřebné šroubky jsou součástí balení. Na boční a zadní straně najdete snadno dostupné konektory pro periferní zařízení. S potěšením kvituji, že i po zapojení klávesnice a myši zůstává dostatek portů například pro flashdisk nebo nabíječku mobilního telefonu. Dále zde naleznete dvojici USB-C portů, HDMI, takže toho můžete připojit opravdu hodně. Masivní stojan je pevný, monitor je i přes svou velikost ve stabilní poloze a nikterak se nekymácí. Na omak je plast pevný a všechny části těsně přiléhají k sobě. Součástí panelu displeje je rovněž zabudovaná webkamera v horní části.  Obrazovka velká víc než dost

Displej dosahuje úhlopříčky 27 palců a je poměrně rozlehlý. Na můj vkus možná až trochu moc. Na druhou stranu, pokud potřebujete pracovat s více aplikacemi najednou, je to perfektní plocha, která s přehledem pojme více oken vedle sebe, respektive nad sebou. On tomu i perfektně nahrává operační systém Windows 11, který nabízí rychlý přístup k nejrůznějším typům zobrazení. Vzhledem k velikosti displeje jsem byl nucen jej umístit až na zadní část stolu a mít stůl větší, posunul bych ho ještě dál.

Tím chci říct, že mi v tomto případě ani nevadí, že displej není dotykový. Natahovat se přes stůl by v tomto případě práci nikterak neusnadnilo. Na mě je to zkrátka už docela velké, ale pro náročnější práci je to bezpochyby plus. Full HD rozlišení vnímám jako standard, ze stran a z ostřejších úhlů je pohled lehce zhoršen, zvlášť u dokumentů si už nepočtete. U sledování multimédií v okně nebo na roztažené obrazovce je to výrazně lepší než textové blechy. 

Výkon 

Základem výkonu počítače MSI Modern AM272 je procesor Intel Core i7 dvanácté generace, kterému sekunduje 16GB RAM. Díky tomu je zajištěna vysoká rychlost výpočetních procesů a svižná odezva při práci i s více náročnějšími aplikacemi. Konfigurace obsahuje jen integrovanou grafickou kartu Intel Iris Xe, takže žádné herní dělo to není, ale na nějakou tu jednoduchou editaci a úpravy fotek to bohatě stačí. Model dále nabízí 250GB úložiště typu SSD, což sice není mnoho a náročnější uživatelé mohou (a budou) brblat. K dispozici máte reálně jen nějakých 237 GB. Na druhou stranu to kompenzuje samo SSD úložiště, které svižně načítá aplikace a nastartuje celý systém za velmi krátkou dobu.


Článek TEST: MSI AM272 Series – takto má vypadat moderní domácí All-in-One  se nejdříve objevil na GAME PRESS.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno