Vánoce se kvapem blíží a asi každý chce mít okamžiky u u vánočního stromečku co nejlépe zachyceny a právě proto vivo sdílí své postřehy k zachycení objektů v pohybu a momentek za ztížených světelných podmínek.

Vyfotit profesionálně vypadající snímky není vůbec snadné. Chabé osvětlení, mlhavé noci a další faktory mohou pořízení vysněných fotografií v tomto čase výrazně ztížit.

vivo přináší tři tipy, jak zajistit, abyste nezapomenutelné okamžiky zachytili ve správném světle a se správným nastavením jako opravdový profesionál. Kvalitně zaznamenat silvestrovský ohňostroj či hustý meteorický roj Kvadrantid, pozorovatný mezi 28. prosincem a 12. lednem, by už neměl být problém.

# 1 – Pořizování snímků za obtížných světelných podmínek

Pro zachycení ohňostroje v tmavé silvestrovské noci se hodí nastavení vysokého dynamického rozsahu (HDR), které vyvažuje jasná světla v tmavých scénách. Volba nastavení HDR umožňuje zobrazit detaily z nejtmavších a nejsvětlejších částí snímku a vytváří lepší celkové vyvážení barev. Trávíte silvestrovskou noc na horách nebo na večírku s mnoha lidmi? HDR využijete v obou případech. Hodí se stejně dobře pro zachycení krajiny či portrétů. Volbou delších časů závěrky lze navíc dosáhnout přirozeně vypadajících jasných a světlých snímků i v noci. Ideální volba pro zachycení dlouhých expozic padajících hvězd Kvadrantid, jednoho z nejvýraznějších meteorických rojů v roce, kdy kolem Země proletí v průměru 110 meteorů za hodinu.

# 2 – Zachycení objektů v pohybu

Díky speciálním funkcím moderních telefonů, jako je vivo X80 Pro, lze pohybující se objekty zachytit kombinací technologie sledování pohybu, technologie segmentace pozadí a inteligentní technologie rozostření pozadí. Sledováním pohybu objektu, například silvestrovské rakety, během expozice mohou uživatelé vytvářet stabilní snímky s dynamickými efekty, díky nimž objekt jasně vystupuje z rozmazaného pozadí. Chytré telefony s režimem portrétního fotoaparátu Gimbal navíc umožňují uživatelům pořizovat vizuálně působivé portrétní snímky s jasným popředím a pozadím vykresleným lineárním pohybovým rozostřením – to zajistí, že snímky vašich přátel budou jasně viditelné. Navíc portrétní módy, které využívají simulace a algoritmů pro replikaci několika typických stylů bokehu objektivů ZEISS, jako je ZEISS Sonnar Style Bokeh nebo ZEISS Biotar Style Bokeh, dodají snímkům charakteristické světelné efekty.

# 3 – Zachycení snímků v různých barevných variantách

Plný potenciál funkcí fotoaparátu se naplno projeví v situacích, kdy jsou k dispozici živé barvy a dynamické prostředí. Proto společnost vivo poskytuje svým uživatelům dva barevné profily – živý a přirozený. Standardní režim AI dodá barvám vyšší úroveň jasu a sytosti a přidává objektům na snímku větší contrast. Fotoaparát tak dokáže rozpoznat mnoho různých scén a objektů a upravit jejich parametry tak, aby vytvořil působivější fotografii.

Pro ty, kteří chtějí zachytit snímky věrně, je fotoaparát vivo X80 Pro vybaven profilem ZEISS Natural Colour. Ten dokáže zachytit přirozené barvy a automaticky optimalizovat přesnou expozici a vyvážení bílé, čímž uživatelům umožňuje vyfotit scénu tak, jak ji vidí přímo před sebou.

S ohledem na výše uvedené tipy může každý najít inspiraci pro lepší zachycení okamžiků za stížených světelných podmínkách, ať už se jedná o ohňostroj, meteorický roj nebo bublinky ve sklenici šampaňského na silvestrovské oslavě. A i kdyby fotografie nakonec stejně nevypadala jako od profesionála – co by to bylo za silvestr bez novoročních předsevzetí?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno