Dubai obnovila svá jednání a závazky ohledně eVTOL (electrical vertical takeoff and landing aircraft) a stanovila 2026 jako rok, kdy dojde ke spuštění vzdušné taxislužby pro oblast Spojených Arabských Emirátů. Se zprávou přišli zástupci vlády na vládním summitu WGS.

Stopy původních plánů a dohod sahají do roku 2017. Tehdy tento plán působil mnohem futurističtěji, než je tomu dnes. I proto se vláda UAE rozhodla tento stále odvážný projekt znovu rozpohybovat.

O tom, že je opravdu vše v pohybu svědčí i tweetnuté video od RTA. Roads and Transport Authority oficiálně oznámilo, že Dubai bude prvním městem na světě, které bude rozvíjet plnohodnotnou síť vertiportů pro činnost aerotaxi.

Přečti si  Hledáte chytré a přitom elegantní hodinky za rozumnou cenu? Potom pro vás máme představení 3 zajímavých variant

Celý projekt se má primárně opírat o dvě společnosti. Joby vyvíjí letecké stroje již dlouhou dobu a patří mezi hlavní průkopníky tohoto odvětví. Jejich plánované aerotaxi je designováno pro jednoho pilota a čtyři cestující. Maximální rychlost tohoto letounu se má pohybovat okolo 300 km/h.

Druhou firmou je britská Skysports Infrastructure. I její projekty se těší velkému zájmu. Joby i Skysports Infrastructure se zavázali ke spuštění aerotaxi v Dubaji do roku 2026. Stejným směrem se ale nevydávají jen vzdálené země. Stejné plány má i Dánsko, které plánuje začít budovat potřebnou infrastrukutu v Odense a Copenhagenu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno