Po nedávném odhalení Intelu o přípravě jeho Video Super Resolution (VSR) pro prohlížeče Chrome od Google, Microsoft oznámil svou verzi VSR pro použití ve svém proprietárním prohlížeči Edge, který byl založen na prohlížeči Chromium.

Tato nová integrace upscaling videa od společnosti Microsoft umožní grafickým kartám Radeon od AMD a GPU NVIDIA GeForce mít dostupnost pro využití nejnovějších technologií vylepšení. Bylo potvrzeno, že GPU AMD Radeon RX 5700 prostřednictvím firemní řady 7800 budou kompatibilní. Naproti tomu řady NVIDIA GeForce RTX 20 až 40, které využívají jádra Tensor, budou mít stejnou funkčnost jako jejich konkurent.

Nový EDGE VSR od společnosti Microsoft využívá umělou inteligenci ke zlepšení rozlišení videa pod 720p a ne méně než 192 pixelů. Předpokládejme navíc, že ​​video má ochranu Digital Rights Management (DRM), jako je obsah Netflix, Prime Video a Hulu. V takovém případě nemusí být nový EDGE VSR plně kompatibilní.

Nová technologie zlepší viditelnost textu a pomůže s odstraňováním artefaktů z komprese videa.

Systémy, které běží na baterii, také nebudou mít přístup k této funkci. V současné době bude mít přístup k EDGE VSR pouze polovina uživatelů, kteří splňují podmínky pro funkcionalitu. Microsoft hlásí, že společnost plánuje přidat stejnou schopnost do diskrétních a integrovaných GPU.

Ovšem pozor, povolení jakýchkoli experimentálních funkcí v prohlížeči může narušit funkčnost a měli byste postupovat velmi opatrně. Uživatelé mohou očekávat, že v případě jakýchkoli problémů ztratí data prohlížeče a plné využití prohlížeče.

Článek Microsoft EDGE Video Super Resolution vylepší video pro grafické karty AMD a NVIDIA se nejdříve objevil na GAME PRESS.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno