Společnost Sony svou produktovou řadou headsetů Inzone poškádlila náš sluch a teď je na řadě, aby se pokusila oblažit i náš zrak. Velká očekávání vyvstávají i s ohledem na existenci prémiového modelu INZONE M9. Tak se pojďme zaměřit na to, jak to v případě monitoru Sony INZONE M3 dopadlo.

 

Monitor Sony INZONE M3 je už docela slušný macek. Displej s úhlopříčkou 27 palců nabízí velmi solidní plochu pro herní běsnění. Osobně jsem neměl problém hrát ani z větší dálky, ale to je samozřejmě otázka preference. Proto mi ani nevadil zvolený design. Obrazovku totiž pomocí jednoduchého systému zachytíte na podstavec, který představuje jednu ze tří nožek. Tato trojnožka je konstruována tak, že podstavcová noha vystupuje do popředí. To ve výsledku vede k tomu, že klávesnici nebo pitíčko musíte umístit dále od displeje. Ale jak zmiňuji výše, větší vzdálenost mi vzhledem k mým kratším rukám nevadí, a navíc je dle mého soudu monitor určen především pro konzole. Nicméně k tomu se dostaneme později.Přes tento nedostatek je jinak provedení precizní. Obrazovka pevně drží na svém místě, neviklá se, celkově se jedná o pěkně bytelný kus hardwaru. Masivní nohu v popředí podpírá ještě dvojice tenčích kovových nožek po stranách, takže s monitorem jen tak nepohnete. Barevné provedení vysílá signál, že je určen v první řadě pro konzoli PlayStation 5 a dokonale s ní ladí. Jo, na pohled se mi tento model velmi zamlouvá.

S ergonomií už je to o něco horší. Displej můžete nastavit do výšky a jemného náklonu, nikoli však otáčet. Pro hraní her to však potřeba není. Přesto by úhly sklopení mohly být vyšší. Pokud například monitor umístíte na vyšší komodu nebo stolek, může to být problém.

Ke konzoli, k počítači nebo ke všemu?

Nabídka konektorů je početná a zavděčí se každému – PCčkářům i konzolistům. Na můj vkus se k portům dostává poněkud hůře. Jednotlivé typy jsou sice nadepsané a vím, kde se každý nachází, ale přes kovové nožky se k nim ruka s kabelem dostává poněkud hůře a déle, než bych chtěl. V pohodě připojíte vícero konzolí, počítač, notebook, respektive další periferie. Opět ale narážím na určitou nepraktičnost. Pokud bych chtěl využít monitor naplno, musel by stát na standardním stole, aby byl v ideální výšce – vhodné pro počítač/notebook. Obývací stěny bývají nižší, ale jak jsme si řekli, displej nejde příliš naklonit a ani s tou výškou to není úplně slavné. Při hraní ležmo je to OK, ale když se potřebujete soustředit v sedě, můžete se hrbit. Ale možná mám jen divnou domácnost.Parametry displeje – dobré, ale vyplatí se to?

Displej nabízí standardní Full HD rozlišení a 240Hz obnovovací frekvenci. Osobně jsem s kvalitou obrazu neměl problém, ale chápu, že trénované očko může vidět nedostatky. Ono je 27 palců přeci jen už docela dost a hustota pixelů na takové ploše nemusí být vždy dostatečná. Na druhou stranu jistě potěší vysoká obnovovací frekvence 240 Hz. Díky tomu podporuje bezproblémové vykreslení plynulosti pohybu, což je dle mého při hraní důležitější než nějaký ten detail rozlišení.

Zvláště, pokud se třeba zaměřujete na hraní on-line a soupeření s ostatními. Pro soutěživé hráče, kteří rádi zdolávají nejrůznější on-line eventy, víkendovky, týdenní akce je monitor ideální volbou. Konkrétně mám na mysli fanatiky do aktuálního ročníku NHL 23. Musím říct, že v tomto titulu monitor šlape na jedničku a produkuje ostrý a hladký obraz. S podporou HDR byl přechod z mé standardní Smart TV neskutečný, co se týče vkreslení efektů, odlesků apod. Těžko, těžko se mi vracelo zpátky k televizi.

Pak přišlo lehké vystřízlivění

Jenže když jsem chtěl hry vyměnit za další multimédia, nastalo nemilé překvapení. O ozvučení filmů a videí se starají integrované reproduktory, které jsou ale na můj vkus nesmírně slabé. A to i na maximální výkon. Reproduktory mi přijdou vyloženě chabé vzhledem k celkové kvalitě monitoru a jeho zaměření. Čekal bych rozhodně více, a to především k nasazené cenovce. Sony INZONE M3 rozhodně nepatří k nejlevnějším a pohybuje se někde okolo 16 000 Kč. Stylový kousek k vaší PS5, který ale není téměř slyšet? Existuje určitě řada dalších modelů. Paradoxem je, že Sony tento monitor nabízí jako levnější alternativu k exkluzivnímu modelu Sony INZONE M9.


Článek TEST: Monitor Sony INZONE M3 – až příliš drahá sranda? se nejdříve objevil na GAME PRESS.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno