Minulý měsíc se objevily zvěsti, že Sony pracuje na novém kapesním zařízení navrženém speciálně pro využití možností vzdáleného hraní na PlayStationu

Vypadalo to jako zvláštní spekulace, protože Sony v poslední době Remote Play příliš nepropagovalo a je těžké si představit, jak by tak úzce zaměřené zařízení mohlo být konkurenceschopné s Nintendo Switch, Steam Deck a dalšími přenosnými herními zařízeními.

No, ukázalo se, že zasvěcení měli přeci jen pravdu! Sám Jim Ryan během posledního PlayStation Showcase oznámil nové zařízení „Project Q“. Nové přenosné zařízení je v podstatě rozdělený ovladač PS5 DualSense s 8palcovou obrazovkou zasazenou dovnitř. Sony slibuje, že Project Q nabídne kompletní sadu funkcí DualSense a plné rozlišení 1080p pro svou obrazovku. Níže si můžete prohlédnout projekt Q.

„Project Q je vyhrazené zařízení uvedené na trh koncem tohoto roku, které vám umožní hrát jakoukoli kompatibilní hru nainstalovanou na vaší konzoli PS5 pomocí Remote Play přes Wi-Fi. Díky živé 8palcové LCD obrazovce schopné rozlišení až 1080p při 60 snímcích za sekundu poskytuje zařízení ostrý obraz a plynulé hraní streamované z vaší PS5, když nejste u televizoru. Všechna tlačítka a funkce bezdrátového ovladače DualSense, včetně adaptivních spouštěčů a haptické zpětné vazby, jsou součástí zařízení.“

Sony také oznámilo novou řadu bezdrátových sluchátek PlayStation…

„Byla také odhalena vůbec první oficiální bezdrátová sluchátka PlayStation, která přinesla ponoření do zvuku nové generace pro PS5 i PC, spolu s připojením k chytrým telefonům přes Bluetooth. Sluchátka budou uvedena na trh koncem tohoto roku a budou obsahovat novou bezdrátovou technologii vyvinutou společností SIE a budou poskytovat bezztrátový zvuk s nízkou latencí pro vysoce kvalitní zvukový zážitek.

Nejsem si jistý, jak přitažlivý bude Project Q pro širokou hráčskou veřejnost, ale prodává se téměř vše, jsem si jistý, že se najdou lidé, kteří budou z tohoto zařízení nadšeni. V zásadě, pokud chcete hrát hry z PS5 v posteli, aniž byste se vzdali jakýchkoli funkcí DualSense, myslím, že by to byla solidní volba.

Přenosné zařízení PlayStation Project Q bude spuštěno někdy v tomto roce, přičemž společnost Sony slíbila, že v nadcházejících měsících poskytne další podrobnosti. Co si o tomto zařízení myslíte vy?

Článek PlayStation představil zařízení pro vzdálené hraní „Project Q“, nabízí obrazovku 1080p a funkce DualSense se nejdříve objevil na GAME PRESS.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno