Meta oznámila Quest 3, který po uvedení na podzim tohoto roku přinese celou řadu hardwarových vylepšení, ale pokud si stále hodláte koupit jeho předchůdce, je tu dobrá zpráva. Společnost oznámila , že Quest 2 velmi brzy postihne snížení ceny.

Společnost Meta oznámila svou novou generaci headsetu pro virtuální realitu na své nedávné Meta Gaming Showcase . Quest 3 má být uveden na trh letos na podzim a bude se prodávat za 499,99 $.

Meta Quest 3 bude plně zpětně kompatibilní s knihovnou Quest 2 a bude se chlubit řadou vylepšení, pokud jde o hardware, včetně displejů s vyšším rozlišením, pancake optikou a a čipovou sadou Snapdragon nové generace vyvinutéve spolupráci s Qualcomm Technologies, která poskytne dvojnásobný grafický výkon než GPU Quest 2.

Náhlavní souprava bude také využívat technologii Meta Reality, přičemž Meta se také snaží rozšířit své nabídky smíšené reality. To bude vyžadovat vysoce věrný barevný průchod a vylepšené strojové učení a prostorové porozumění, což přinese lepší zážitek z MR.

Meta Quest 2 ve slevě

Mezitím společnost také oznámila, že stávající Quest 2 se bude počínaje 4. červencem prodávat za sníženou cenu, konkrétně 128GB model bude zlevněn z 399,99 $ na 299,99 $ a 256GB model z 499,99 $ na 349,99 $.

Samozřejmě stojí za zmínku, že ceny obou SKU byly v srpnu loňského roku zvýšeny o 100 USD. Přestože se 128GB model fakticky vrátil na svou původní cenu, 256GB varianta se bude prodávat o 50 dolarů méně, než tomu bylo před loňským zvýšením ceny.

Mezitím Meta také vydá aktualizaci, která implementuje vylepšení výkonu pro Quest 2 a Quest Pro. Aktualizace přinese zvýšení výkonu CPU až o 26 % u obou VR headsetů a zvýšení výkonu GPU až o 19 % u Quest 2 a až o 11 % u Quest Pro.

Článek Meta Quest 2 zaznamenává významný pokles ceny, protože na podzim startuje Meta Quest 3 se nejdříve objevil na GAME PRESS.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno